İmkansız İşlem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ruuling

Üye
5 Haz 2016
183
0
O zaman bende bunu soruyorum Tanrı kendini öldürebilirmi öldürebilir ise ölümsüz değildir öldüremez ise herşeye gücü yetmiyordur

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Şahsen bana göre ben bir konuda iyiysem ve her yerde değişmeyecek bir olgu ise bu olguyu değiştirmek istemem :) Kendi bakış açım diyelim

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80
biri sorsun arkadasa.
Yaradan senin kaldiramiyacagin yüku sana nasip edermi. ?

Yaradan Dağına göre kar.
Yaradan insan ogluna kaldiracagi kadar dert yuk verir.

bu nasil bir soru

Alparslan'

Basın&Medya Ekip Lideri
17 Ağu 2015
716
228
Türkiye
Hayır yaratamaz dersek o zaman herşeye gücü yetmez
Evet yaratır dersek yine o taşı kaldıramaz o zaman tekrar herşeye gücü yetmez
Anlaşıldığı gibi bu soruda mantık hatası var . Paradoks olduğu için bu sorunun cevabı yoktur.
Çünkü Allah'ın bir isminin anlamı sonsuz kudret sahibi herşeye gücü yetendir. Şimdi soruyu inceiyelim
Tanrı kaldıramayacağı taşı yaratabilir mi ? Tanrıyı çıkaralım ve
Herşeye gücü yeten kaldıramayacağı taşı yaratabilirmi veya Herşeye gücü yeten Allah yetmeyec
eği bir şeyi yaratabilir mi ? Gördüğünüz gibi çelişki içeren bir soruya evet veya hayır cevabı verilmez.

Cesurayaz

Üye
14 Mar 2017
124
0
Allah seni ve bu kainatı yaratmış bunu düşünürsen zaten mantıklı bir sour sormadığını anlarsın dostum sen Ayetel kùrsi duasinin anlamını Oku soruna en guzel cevap orda ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.