İsrail'de halk saldırıyı kutladı

siqahi32

Katılımcı Üye
20 Ara 2009
396
0
türkistan'dan
Kanlı günün ardından gemilerin çekildiği limanda İsrailliler kutlama yaptılar.

İsrail’e hareket eden NTV Haber Müdürü Mete Çubukçu, gece yarısına doğru Aşdod limanından bölgedeki gelişmeleri aktardı.

Kanlı günün ardından İsrail’in el koyduğu insani yardım gemilerinin çekildiği limanda, İsrail yanlılarının sloganları arasında yayın yapan Çubukçu, Canlı Gaste’ye bağlandı:

"Burada giriş ve çıkışlar polis kontrolünde, limana girmek mümkün değil. Mavi Marmara ve diğer gemilerin bulunduğu, İsrail’in ikinci büyük ticari limanına hakim tepedeyiz. Ve İsrail vatandaşları burada operasyonu kutluyorlar."

Havaalanından itibaren nasıl bir psikoloji vardı, özel bir durum söz konusu mu?

"Özel bir durumdan söz etmek pek mümkün değil. Havaalanında farklı bir muamaleyle karşılaşmadık. Aşdod’a da zor ulaştık diyemeyiz.

Bilinmezlik Mavi Marmara’yla ilgili. Orada insanların olup olmadığını bilemiyoruz. Orada ne olup bittiği belli değil yaklaşamıyoruz. Ölenlerin nerede olduğu belli değil, yaralılar 3-4 kente dağıtılmış durumda. Bu yolla, habere ulaşmanın önüne geçilmesi de amaçlanmış gibi görünüyor. Bir haber karartmasından bahsedebiliriz."

Türk diplomatları yaralıları arıyor deniyor, senin bir temasın oldu mu?

"Ne yaralılarla ne de gözaltındakilerle temas kurmak mümkün değil. Tamamiyle soyutlanmış durumdalar. Gazetecilerin Hayfa’ya ***ürüleceği ve yarın Tükiye’ye yollanacakları belirtiliyor. Bir bilgiye göre, aktivistlerin bir toplama kampına ***ürülüp sorgulanacağı söyleniyor ama net bilgi bir değil."

İsrail basını ne durumda?

"Buradaki televizyonlarda operasyona ilişkin tüm bilgilerin verildiğini söylemek zor. Askerlere yönelik saldırı olduğu ve kendilerini müdafaa ettikleri söyleniyor. ‘Hamas yanlıları çatışma çıkarmak için geldiler’ deniyor. İsrail Cumhurbaşkanı Peres de, 'askerlerimiz kendilerini savundular' şeklinde bir açıklama yaptı. Burada yayınlanan haberlerle Türkiye’dekiler arasında önemli bir fark var.

Bir ayrıntı Tel Aviv’de 1-2 saat önce Türkiye büyükelçiliği önünde protesto gösterisi yapıldı. Burada Türkiye’ye yönelik eleştiriler var. Yanımızda da ‘Hamas'a ölüm’ pankartları açılıyor. Türkiye’nin Hamas’a destek verdiğini iddia edenler var. Saldırganlık söz konusu değil ama tepkiler var.

Bir taksi şoförüyle bugün yaptığımız konuşmada söyledikleri ilginçti: Türkiye ile ipler kopma noktasına geldi. Şimdikli savaş Filistin’le İsrail arasında değil Türkiye ile İsrail arasında."

Dünya basını orada mı?

"Evet burada. Şu an da bulunduğumuz tepede 2-3 saat öncesine kadar 10-15 adet canlı yayın aracı vardı. Hala limanın çevresinde dolaşan gazeteciler var.

Zaten Kudüs, uluslarası basının merkezidir. Arap televizyonları da buradan yoğun yayın yaparlar. Sadece Türkiye-İsrail olayı olmaktan çıkmış durumda. Dünyanın gözünün de burada olduğunu söyleyebiliriz."

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
Arkadaşlar Müslümanlar hiç bir zaman bir kavimi bir millete düşman olmamıştır olmazda düşman olarak israil devletini görün milleti değil Çünkü bizimde yahudi vatandaşlarımız var

Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin, sevmeyin!) [Maide 54]. (Ey iman edenler, benim ve sizin düşmanınız olanları dost edinmeyin, onları sevmeyin! .... onların itikadlarını beğenmek, insanı ebedi Cehenneme sürükler. ...
bir çok ayeti kerime mevcut .. yahudi watandaşımız olacagna olmaz olsun !!!!!!!!

Yahudi ve Hıristiyanlara veya onlardan bir kısmına dost olan kimse, onların dinine muhalefet eden bütün mü'minlere karşı onlarla dostluk etmiş olur ki, Yahudi ve Hıristiyanlar Müslümanlarla harbettiği gibi o da mü'minlere harp açmış olur. O hâlde ey mü'minler! Siz de birbirinizin dostu olup Yahudi ve Hıristiyanlara DÜŞMAN olun.

"Ey İman edenler! Yahudi ve Hıristiyanları veliler (dost ve üzerinize hâkimler) edinmeyin, (çünkü) onlar birbirlerinin velileri (dostları) dırlar. İçinizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Şüphesiz ki Allah zulmeden bir kavmi hidayet etmez." (Maide, 51)

töwbe de kardeşim.. yahudilere düşman olmak allahın emridir !!!!!!!!!

Son düzenleme:

activeseen

Katılımcı Üye
6 Ocak 2010
548
0
Seenn City
Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin, sevmeyin!) [Maide 54]. (Ey iman edenler, benim ve sizin düşmanınız olanları dost edinmeyin, onları sevmeyin! .... onların itikadlarını beğenmek, insanı ebedi Cehenneme sürükler. ...
bir çok ayeti kerime mevcut .. yahudi watandaşımız olacagna olmaz olsun !!!!!!!!
ya şimdi eğer ki halk istemiyorsa devlet de isteyemez.yani yahudi halkı veya Türkiye'deki yahudi vatandaşlar da bunu istiyordur.en azından çoğu istiyordur...Allah'ın laneti onların üzerine olsun...

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
Benim ağzımdan onlarla dost olun çıkmadı ki :)

Bak şimdi Sen o lafı söylersen olmaz çünkü Sorayım sana dünyada onca müslüman var sence kaçı gerçekten müslüman yani

Yahudilerin Çoğu şerefsiz olsa dahi hepsini aynı kefeye koymak yakışmaz,

Sadece bir ayete bağlı kalma ona bakarsan

Bir hadisinde

Mnemli olan iyiyle İyi olmak değil asıl önemli olan kötülerle iyi olmaktır demiş peygamber efendimiz

ömrü hayatında birkez de olsa kelimeişahaded getiren kimse sonunda cennete girecektir kardeşim.. yapma allah aşkına yapma !!!!!!!!! dur

yahudiden dost olmaz !!!!!!

2– İbn Kesîr tefsirinde İmam Süddî Rahimehullah'dan rivayet edildiğine göre; bu âyet–i celile iki kişi hakkında inmiştir. Şöyle ki: Uhud vakasından sonra insanlardan bir kısmı kâfirlerin kendilerine saldırmasından çok korktular. Bunun üzerine Müslümanlardan birisi: "Ben şu Yahudiye gidip sığınarak onunla beraber Yahudi olacağım. Belki bir hâdise zuhur ettiğinde bana faydası olur." dedi. Diğeri ise: "Bana gelince, ben Şam'daki nasraniye gidip sığınarak, onunla beraber Hıristiyan olacağım" dedi. Bunun üzerine Allahu Teâlâ bu âyet–i celileyi indirerek onları Yahudi ve Hıristiyanları dost etmekten nehyetti.

Son düzenleme:

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
Neyse Senin dediğin olsun ama dediklerimide düşün bu işler bizim işimiz değil biz şunu yapıyoruz

Camiye gitmeyiz ama camiye laf getirteni boğarız deriz

Ne kadar doğru bilmem ama herkes herşey aynı değildir bence merak etme ben çok sevniyorum hatta ilgi alanım bunların tarihini araştırmıştım neyden ne olduklarını bize düşmanlıkları ne vs vs ezeli düşmanlarımız ama insanları aynı değildir örnek veriyim her türk gerçekten dört dörtlükmü var arasında düzgün olmayan ama düzgünüde var ben onların içindede vardır diyorum

seni sewiyorum abimm..anlıyorum demek istedigini ..iyileri wardır diyorsun ..fakat bizim dinimiz .. iyi yahudilere böyle kötülere şöyle dawran demiyo .. iyisi kötüsü yok ..hepsi yahudi ..

yahudi oldugundan kaybediyor abim..agzıyla kuş deil uçak tutsun !!

neyse fazla uzatmayalım..benimde anlatmaya çalıştıgımı umarım anlarsın bigün .hayırlı geceler

CrazyLegend

Katılımcı Üye
27 Ara 2009
533
0
BURSA / GEML
Neyse Senin dediğin olsun ama dediklerimide düşün bu işler bizim işimiz değil biz şunu yapıyoruz

Camiye gitmeyiz ama camiye laf getirteni boğarız deriz

Ne kadar doğru bilmem ama herkes herşey aynı değildir bence merak etme ben çok sevniyorum hatta ilgi alanım bunların tarihini araştırmıştım neyden ne olduklarını bize düşmanlıkları ne vs vs ezeli düşmanlarımız ama insanları aynı değildir örnek veriyim her türk gerçekten dört dörtlükmü var arasında düzgün olmayan ama düzgünüde var ben onların içindede vardır diyorum
bu yorumun son kısmına katılıyorum elbet aralarında insanlar vardır . Ama kurunun yanında Yaş'ta yanar. O zaman iyi olanlarıda karşıt çıkmalıydı kötülere Bir bütünler hepsi İsrail ülkesi savunulamaz. Daha Kuran'ın başındada vardır İsrail oğulları Lanetlenmiştir diye . :) Bu muhabbet uzamasın bence hocam Konuşmaya bile değmez o şerefsizleri .

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
bu yorumun son kısmına katılıyorum elbet aralarında insanlar vardır . Ama kurunun yanında Yaş'ta yanar. O zaman iyi olanlarıda karşıt çıkmalıydı kötülere Bir bütünler hepsi İsrail ülkesi savunulamaz. Daha Kuran'ın başındada vardır İsrail oğulları Lanetlenmiştir diye . :) Bu muhabbet uzamasın bence hocam Konuşmaya bile değmez o şerefsizleri .

ben katılmıyorum..her türk dört dörtlük ..ister olsun ister olmasın.. çünki her türk müslümanolacak die bişey yok . müslümanlıkla türklügü karıştırmayın !!!!! nice türkler war hıristiyandan aşşagı .dini belli deil .yok yok ..

yukardaki açıklamaydı ..buda cewap ..

KELİMEİŞAHADED GETİREN HER İNSAN CENNETE GİRECEKTİR.. ama yanar girer.ama yanmaz girer cenabı HAK bilir

fatih381

Yeni üye
22 May 2010
10
0
Serefsizler soykırım yaptık diyorlar uyduruyorlar kendi yaptıklarını saymıyorlar

MaxMurat

Katılımcı Üye
17 Şub 2008
464
0
Win.32/system/
Hitlerin bir meshur sözü vardir: öldürmedigim her yahudi icin , bir gün insanlar benden nefret edecek ! masum insanlara lafim yok yalniz bu savasci agressiv israil yönetime kapak olsun

bölükyayla

Yeni üye
4 Haz 2008
10
0
bozo beni cok yanıltın nedemek sadece bi ayete bakma ne bicim bir yorum bu ALLAH lafzında kesinlikle şüphe gerektirecek hic ama hic bir ayet yoktur okuyan bilir ve şu bir gercek ki dünyayı karıstıran ve kan dükmeyi kendine görev bilmiş bir ırktır israiloğlulları lanetlenmiş bir kavimndir

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
bozo beni cok yanıltın nedemek sadece bi ayete bakma ne bicim bir yorum bu ALLAH lafzında kesinlikle şüphe gerektirecek hic ama hic bir ayet yoktur okuyan bilir ve şu bir gercek ki dünyayı karıstıran ve kan dükmeyi kendine görev bilmiş bir ırktır israiloğlulları lanetlenmiş bir kavimndir

aRkadaşım ben sözümü geri aldım Siliyorum bütün Sölediklerimi şimdi Siz Kurunun yanında yaşında gitmesine müslümanlık diyorsunuz her müslümanım diyen insan dört dörtlükmü sence onca Şerefsizler var namussuzlar var onlarda müslümanım diye geçiniyor benim anlatmak istediğimde bu İi forumLar..

siqahi32

Katılımcı Üye
20 Ara 2009
396
0
türkistan'dan
işte en büyük soykırım budur acaba bizim sözde ermeni soykırımını kabul edenler israilin yaptığı bu saldırıyıda soykırım olarak tanıyacak ve kabul edeceklermi...

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
işte en büyük soykırım budur acaba bizim sözde ermeni soykırımını kabul edenler israilin yaptığı bu saldırıyıda soykırım olarak tanıyacak ve kabul edeceklermi...

soykırım olarak tanıyıp kabul etmezler böyle ufak bi saldırıyı . ama deki kabul etsinler deki . çok kınasınlar ..
sonuç ne olcak söylermisin.. yine unutulacak .dünya bu olaya sadece protestolarla cewap wercek şimdi oldugu gibi ..istanbulun yarısı kadar bi nufüsa sahip israile hiç bi ülke tehdid saldırısı dahi yapamıyo .. !!!!!

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.