Kaderden Kacamazsiniz(mutlaka Okuyun)İnsanın kader planı vardır. Bu kader planında* i

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
İnsanın kader planı vardır. Bu kader planında* iki nokta hiç değişmez. Bunlardan bir tanesi doğumudur* ikincisi ölümüdür. Bu iki nokta arasında kalan ve adına "yaş***" denilen bölüm içinde* kendi tutum ve davranışlarınızla muayyen kapılar açabilir* düzlüğe ya da batağa çıkabilirsiniz. Çünkü size "akıl" denilen bir şey verilmiştir. Sevap ve günah bunun için söz konusudur. Yoksa* her şey kaderinizde olursa* sevap ve günahtan bahsedilemez. Bir adamı* başkasını öldürdü diye suçlayamazsınız o zaman. "Onun kaderinde bu vardı* yaptı" olur işin özeti.
Doktorların müdahaleleri* o kişinin daha yaşayacak saati varsa bir netice verir. Bu yüzden kimi hasta kanser üresi denilen musibetten ameliyat olarak 20 sene daha yaşar* kimisi de bademcik ameliyatı olurken ölüverir.
Din tarihinde anlatılan bir olayı şimdi hikaye etmek istiyorum:
Hayvanlarla konuşabilen ve rüzgara* maddeye hakim olabilme yeteneği ile donanmış Peygamber* Hazret-i Süleyman* bir gün Kudüs'te* çadırında arkadaşları ile oturup sohbet ederken* içeriye bir adam girer. O mecliste oturan bir kişiye dikkat ve hayretle bakarak çıkıp gider.
şaşıran adam* Hazret-i Süleyman'a sorar:
- Bu adam kimdi?
Peygamber cevap verir:
- Azrail'di.
Bu cevabı alan adam müthiş bir paniğe kapılır ve Hazret-i Süleyman'a yalvarır:
- Ya Süleyman* Azrail bana çok tuhaf baktı. Ne olur beni buradan kaçır. Uzaklara gönder.
Arkadaşının ricasını kırmaz Peygamber. Rüzgar emrindedir ya bindirir rüzgara ve gönderir Hindistan'a.
Adam ertesi gün Hindistan'da birden karşısında* bir gece evvelinden gördüğü ve artık tanıdığı Azrail'e rastlar. Başına geleceği anlar ve konuşur:
- Anladım* benim canımı almaya geldin. Yalnız bir sorum var* ona cevap ver öyle al canımı* der. Dün beni Süleyman'ın çadırında görünce neden yüzüme hayretle baktın?
Azrail cevap verir:
- Ben dün senin canını* ertesi gün Hindistan'da almak emir almıştım. Seni Kudüs'te Süleyman'ın çadırında oturur görünce* "Bu adam bir günde Hindistan'a nasıl gidecek?" diye hayret ettim der.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.