Kali linux başlangıç Hk.

ByDarkMask

Yeni üye
15 Mar 2018
26
0
San Francisc
Merhaba Hocalarım Abilerm ve kardeşlerim İlk Defa KALİ LİNUX İndirdim ve hakkında hiç bir fikrim yok youtubeden de yeterli bir bilgi alamadım ilk defa nerden başlamalıyım hackerliğe ve kali linuxla ne yapabilirim bilen hocalarım lütfen bana yardımcı olabilrmi

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Temel linux komutlarını öğrenebilirsiniz. Genellikle Kali'yi Pentest için kullanırlar. Sonrasında Kali'de bulunan tooları araştırabilirsiniz.

Hichigo

Uzman üye
30 Ağu 2015
1,190
42
github.com/tarik0
Öncelikle linux'u bilen kişiler bilmiyen kişilerin ilk olarak kali den başlamalarını istemezler sana linux mint öneririm linux komutlarını vs öğren sonra kaliye geçersin aksi taktirde çok zorlanırsın kali dışındaki linux forumlarına yazsan bile sırf kali kullanıyorsun lamersin diye cevap yazmayabilirler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.