Kali Linux hangi sürüm kullanmalıyım

4khan

Üye
25 Kas 2019
131
2
Arkadaşlar merhaba mevcut olarak kullandığım Kali Linux 2020.1' de DNS değişimi yapamıyorum internet den bulduğum kaynaklar 2017 den kalma yani 2020.1 sürümü için hiç video yok. 2017 sürümüne geçmeyi düşünüyorum önerir misiniz aramızda hala kullanan var mı ?

Son düzenleme:

B0R4N

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
314
2
tavsiyem son sürümü kullanman güncellemeleri boşa yapmazlar açıkları falan kapatmışlardır tavsiyem en son sürümü kullan

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Arkadaşlar merhaba mevcut olarak kullandığım Kali Linux 2020.1' de DNS değişimi yapamıyorum internet den bulduğum kaynaklar 2017 den kalma yani 2020.1 sürümü için hiç video yok. 2017 sürümüne geçmeyi düşünüyorum önerir misiniz aramızda hala kullanan var mı ?

kali linux kullanmanı tavsiye etmem çok hatası çıkıyor kendimde kullandım yetkilendirme üzerine hata aldım herşeyi doğru yapmama rağmen dns hatası aldım aynı senin gibi düzeltemedim. Sildim ve ubuntu yükledim hata almadım şuana kadar

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
kali linux kullanmanı tavsiye etmem çok hatası çıkıyor kendimde kullandım yetkilendirme üzerine hata aldım herşeyi doğru yapmama rağmen dns hatası aldım aynı senin gibi düzeltemedim. Sildim ve ubuntu yükledim hata almadım şuana kadar

Ben de kali kullanıyorum ama hatalarla uğraşmaktan kendimi geliştiremiyorum ,1 haftadır kaliyi sorunsuz kurmaya çalışıyorum defalarca kurup sildim illa bi yerde bi hata oluyor ,ubuntu nasıl oluyor ,hacktoollar yüklü olmuyor herhalde .Bana 32 gb usb ye kurabileceğim ve kasmadan kullanabileceğim bi linux lazım ,neyi tavsiye edersiniz.

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Ben de kali kullanıyorum ama hatalarla uğraşmaktan kendimi geliştiremiyorum ,1 haftadır kaliyi sorunsuz kurmaya çalışıyorum defalarca kurup sildim illa bi yerde bi hata oluyor ,ubuntu nasıl oluyor ,hacktoollar yüklü olmuyor herhalde .Bana 32 gb usb ye kurabileceğim ve kasmadan kullanabileceğim bi linux lazım ,neyi tavsiye edersiniz.

Linux mint kurabilirsin.

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
ParrotOS kullanabilirsin, ben de kali linuxla problem yaşıyordum, sorun çıkmadı şuana kadar

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
4
212
ARS3F
Kali linux Kuracaksan eğer sana Tavsiyem 2019.3 kur çok hızlı kurarsın, sonra güncelle son sürüm olur hem sudo ile uğraşmazsın direk root olursun hem de Son sürüm kullanırsın Ben Öyle yaptım çok memnunum

21 Nis 2020
141
0
Kali önermem fakat geçtiğimiz günlerde 2020.2 piyasaya sürüldü onu kullan ben memnunum.

Dns değiştirmek içinde bunu dene.
sudo nano /etc/resolv.conf
yazıp bir tane daha nameserver ekle ve rakamları girmek istediğin dns olarak değiştir. Kesin çözümü budur.

Son düzenleme:

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,478
31
NEREYE
Merhabalar kali linux kuracaksınız son sürümü indirebilirsiniz daha iyi olur güncelleme geldimi otomatik yapıyor bir çok tools ların iyileştirmeleri grafik düzeltmeleri herşey son sürümde mevcuttur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.