Kali Linux Hangi Sürümü Kurayım ?

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Kali Linux 2020.1 dualboot da yazılım seç ve kur kısmında hata verdiği için farklı bir sürüm kurmak istiyorum. ****sploitdeki exploitler fln güncler olur mu ? Hangi sürümü indireyim sizce. ACİL

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Cevap: Kali Linux Hangi Sürümü Kurayım ? ACİL

Hatayı screenshot olarak atarsanız yardımcı olabiliriz. Bu arada alternatif işletim sistemlerine yönelebilirsiniz; Parrot OS, BackBox gibi...

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Silip tekrar yükleyin veya güncelleyin sorununuz çözülecektir.

Sürekli dualboot yaparken "yazılım seç ve kur" kısımında hata alıyorum.

Hocam ss atma imkanım yok. Kuruluma tekrar başlamam gerek. En iyisi siz bana farklı bir kali linux versiyonu yada farklı bir işletim sistemi önerin. Şu veya şu demeyin, net bir karar ve güzel bir sistem olsun. Hata işte yazılım seç ve kur kısımında hata veriyor. Yazılımlar yüklenemedi mi ne tam hatırlamıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Hocam ss atma imkanım yok. Kuruluma tekrar başlamam gerek. En iyisi siz bana farklı bir kali linux versiyonu yada farklı bir işletim sistemi önerin. Şu veya şu demeyin, net bir karar ve güzel bir sistem olsun. Hata işte yazılım seç ve kur kısımında hata veriyor. Yazılımlar yüklenemedi mi ne tam hatırlamıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Hatayı görseydik yardımcı olurduk, o yüzden istedim hata içeriğini.

Kod:
farklı bir işletim sistemi önerin

Parrot OS iyidir.

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Hatayı görseydik yardımcı olurduk, o yüzden istedim hata içeriğini.

Kod:
farklı bir işletim sistemi önerin

Parrot OS iyidir.

Hocam atardım fakat bence boşa kürek çekmek gibi bir şey. Yabancı ve türkçe hiç bir kaynakta çözümü yok. Çözümü geçtim hatayı alan bile yok :D Parrot Sec OS istememin sebebi de donmalar yaşanıyor fazla sekme açınca. (3 GB ram (2,87 gb ram kullanılabilr), intel i5 3.2 ghz eski nesil bir işlemci, ekran kartı yok. Sistemim bu. Blackarch düşündüm ama çok fazla tecrübe gerektiriyor dediler. Ama kitlesine hayranım. Kali desen bu hatayı veriyor. Eee geriye kalan işletim sistemleride fazla türkçe kaynak içermiyor. Bir hata aldım diyelim çözümü zor bulunur. Diğer sistemlerde bu forumda az kullanılıyor. Kapana sıkıştım, derdime derman bulun hocam :D

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Eee geriye kalan işletim sistemleride fazla türkçe kaynak içermiyor.

Yoo, içeriyor. Farkları yok ki. Araçları değişik oluyor, masaüstü ortamları değişik oluyor, tabanları değişik oluyor o kadar. Mesela Parrot OS, Kali Linux ve BackBox
3'ü de Debian tabanlı...

O işletim sistemini araştırmıycaksınız, araçlarını araştıracaksınız.

Aslında Kali ISO'sunda sıkıntı olabilir, hash'leri sitedeki ile karşılaştırın. Doğruysa, bir de başka yazdırıcı ile yazdırın.

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Yoo, içeriyor. Farkları yok ki. Araçları değişik oluyor, masaüstü ortamları değişik oluyor, tabanları değişik oluyor o kadar. Mesela Parrot OS, Kali Linux ve BackBox
3'ü de Debian tabanlı...

O işletim sistemini araştırmıycaksınız, araçlarını araştıracaksınız.

Aslında Kali ISO'sunda sıkıntı olabilir, hash'leri sitedeki ile karşılaştırın. Doğruysa, bir de başka yazdırıcı ile yazdırın.

Peki hocam siz ne kullanıyorsunuz ? Linux kullanmıyorsanız benim durumumda olsanız ne kullanırdınız?

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.