Kali Linux Hangi Sürümü Kurayım ?

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Kali Linux 2020.1 dualboot da yazılım seç ve kur kısmında hata verdiği için farklı bir sürüm kurmak istiyorum. ****sploitdeki exploitler fln güncler olur mu ? Hangi sürümü indireyim sizce. ACİL

Moderatör tarafında düzenlendi:

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Kod:
apt-get update && apt-get upgrade

Hocam hayatımın en kararsız noktasında felan olabilirm şu an :D
-Blackarch mı -Eski Sürüm Kali mi -Parrot Sec Os mi -BackBox mu

HAKKINDA PEK BİR BİLGİMİN OLMADIĞI TEK SİSTEM BACKBOX.
KULLANMADIKLARIM BLACKARCH - BACKBOX
Biraz aralarındaki avantaj ve dezavantajlarından bahsederseniz kararım netleşebilir.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Hocam hayatımın en kararsız noktasında felan olabilirm şu an :D
-Blackarch mı -Eski Sürüm Kali mi -Parrot Sec Os mi -BackBox mu

HAKKINDA PEK BİR BİLGİMİN OLMADIĞI TEK SİSTEM BACKBOX.
KULLANMADIKLARIM BLACKARCH - BACKBOX
Biraz aralarındaki avantaj ve dezavantajlarından bahsederseniz kararım netleşebilir.

BackBox Debian tabanlı, BlackArch adından anlaşılacağı gibi Arch tabanlı. Arch Linux, Linux sistemlere hakim olmayanlar için önerilmiyor pek. Kurulumu da zaten GUI'li değil sizin kolaylığınız için...

Yahu şu Kali'nin ISO'sunun hash değerlerini bi' kontrol edin, eğer doğru sonuç varsa başka yazdırıcı ile yazdırın.

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
BackBox Debian tabanlı, BlackArch adından anlaşılacağı gibi Arch tabanlı. Arch Linux, Linux sistemlere hakim olmayanlar için önerilmiyor pek. Kurulumu da zaten GUI'li değil sizin kolaylığınız için...

Yahu şu Kali'nin ISO'sunun hash değerlerini bi' kontrol edin, eğer doğru sonuç varsa başka yazdırıcı ile yazdırın.

hash derken anlayamadımda
tam olarak ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz hocam

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Dağıtımlar arasında kaybolmak yerine debian, arch, rpm, ubuntu, mint vs. major dağıtımlardan birisini kurup kendiniz özelleştirebilirsiniz.

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch

hocam her şey okey ama 2020.1 kali hash code bulamadım. Siz bakıp buradan atabilir misiniz. WinMD5Free ile şu anda tarıyor isoyu

Hepsini bende yaşadım ama kali daha rahat geliyo be. Anlıyo musun, artık nasıl alışmışsak kaliye bırakamıyoruz. Aslına bakarsak bir işletim sisteminden kopamamak kötü bir şey. Şu anda kendimi yüceltemem, hacking yollarının başındayım. Biraz daha geliştikten sonra arch linuxa geçeceğim. Blackarch kullanacağım. Beni en çok etkileyen işletim sistemi blackarch. En kısa zamanda kullanmak istiyorum ama biraz tecrübe gerekiyor diyorlar. Kendimi hazır hissettiğim an dualboot yapıp deneyeceğim, beğenirsem kalacak. Bana verdiğin güzel tavsiyeler ve güzel yorumların için teşekkür ederim.

Dağıtımlar arasında kaybolmak yerine debian, arch, rpm, ubuntu, mint vs. major dağıtımlardan birisini kurup kendiniz özelleştirebilirsiniz.

hocam bir de siz söyleyin
sizce backbox mu, parrot mu, kali mi
çoğunluk parrot diyor ama donuyor pc ara sıra parrotda

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Cevap: Kali Linux Hangi Sürümü Kurayım ? ACİL

Hepsini bende yaşadım ama kali daha rahat geliyo be. Anlıyo musun, artık nasıl alışmışsak kaliye bırakamıyoruz. Aslına bakarsak bir işletim sisteminden kopamamak kötü bir şey. Şu anda kendimi yüceltemem, hacking yollarının başındayım. Biraz daha geliştikten sonra arch linuxa geçeceğim. Blackarch kullanacağım. Beni en çok etkileyen işletim sistemi blackarch. En kısa zamanda kullanmak istiyorum ama biraz tecrübe gerekiyor diyorlar. Kendimi hazır hissettiğim an dualboot yapıp deneyeceğim, beğenirsem kalacak. Bana verdiğin güzel tavsiyeler ve güzel yorumların için teşekkür ederim.
bak Live diye bir şey var sen BlakcArchı indir ve direk Live çalıştır yani kurmadan çalıştıraağın içim daha kolay karar vere bilirsin ve senin öğrendiğin ancaq Pentest araçları o yüzden Linux'da gelişemezsin

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
bak Live diye bir şey var sen BlakcArchı indir ve direk Live çalıştır yani kurmadan çalıştıraağın içim daha kolay karar vere bilirsin ve senin öğrendiğin ancaq Pentest araçları o yüzden Linux'da gelişemezsin

kendime ait bir usb belleğim yok maalesef. şu anlık dışardan bir şey alamam hem yasağım var hemde öğrenciyim :D
Öğrenciyim derken liseli felan sanma, ortaokul
12 yaşındayımi, bir gün cmd den ayrılma vakti geldiğini farkettim ve python programlamaya başladım :D
ondan sonra linux diye bir şey buldum, dedim ben bunu indirip herkesi hacklicem arkadaş ortamında hava atıcam fln.
O günden beri geliştiriyorum valla kendimi. Para olsa alıcam usb ama öğrenciym işte. Peder Beye desek sağı solu belli değil. Mql5 kullanıyor, borsa ile ilgileniyor bir yandan. O da oradan buradan programlama öğreniyor ama hackinge gelince derslere çalış, ne yapıcan usb yi felan :D
Şu olaylar bitsin biraz para biriktirip alıcam 16 gb lık bir tane live ile denicem sonra beğenirsem direkt olarak kurucam. Şu anlık kararsızım parrot os mi kali mi diye. Parrot iyi hoş ta pc kötü benim, mozillada biraz fazla sayfa ve 3 tane terminal açınca hop gg donuyor sistem. Öyle sorunlar olmasa direkt olarak kurarım zaten. 2 Günlüğüne fln kuruluydu deneyimledim parrotu.

Kali'nin indirme bölümünde SHA256Sum var, oradan kontrol edin. Parrot OS kasıyorsa masaüstü ortamını değiştirin.

hocam kalinin sitesinden indirmeme rağmen aynı dosyanın hash code aynı değil BENDEKİ OLAN f25c3008366405e7dc8a143d03f70bcc
SİTEDEKİ OLAN 4143128bd9cb1fb736b0171adc503aa026ed92ad3a0a9bc6dea8f559a83c36b1
Üzdü

usb şu anda bende iso çalışıyor mu kontrol edeyim bi deneyeyim en iyisi hocam önerin için çok teşekkür ederim ark attım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.