Kali Linux Kurmak

Brett

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
557
0
Arkadaşlar benim pc windows 10 ben pcyi kali yapıcam win32 disk ile usbye isoyu yazdırdım şimdi napmam gerek biri detaylı bir şekilde anlatabilirmi?

şimdiden teşekkürler

semih01

Yeni üye
7 Haz 2009
33
0
Arkadaşlar benim pc windows 10 ben pcyi kali yapıcam win32 disk ile usbye isoyu yazdırdım şimdi napmam gerek biri detaylı bir şekilde anlatabilirmi?

şimdiden teşekkürler

S.a kardeş buyur
USB’den işletim sistemi kurmaya başlamadan önce her zaman yapacağımız ilk adım bilgisayarı USB’den başlatmanız gerektiğidir.

Bunun için yapmamız gereken bilgisayarı açtığımız gibi F2, F10 veya Delete tuşlarını (bilgisayara veya notebooka göre değişir) kullanarak BIOS ayarları kısmına girmektir.

BIOS ayarlarına girdikten sonra BOOT ayarlarını bulmalıyız ve buradan USB Belleğimizi 1. sıraya getirmemiz gerekir. Bunu da (-) ve (+) tuşlarını kullanarak gerçekleştirebiliriz.

Bazı bilgisayarda bu farklı olabilir (F5-F6 veya U-I gibi). Bunu anlamak için BIOS ekranında sağa veya alt kısma dayalı bilgilerden Change’i bulup anlayabiliriz.

USB Bellek bazı anakartlarda Removable, bazılarında USB-Disk olarak gözükür.

Bazılarında ise Removable hiç yoktur yada yapınca çalışmaz. USB belleği göstermenin yolu BIOS içerisinde Harddisk bölümü bulmaktan geçer. Harddiskin altında USB bellek saklıdır. USB Belleği üst sıraya çıkartıp, Boot ekranında Harddiski 1. sıraya getirmemiz gerekiyor. Boot bölümünde Hard Disk Drives seçeneği altında bulabilirsiniz.

USB Belleği Bootta ayarladıktan sonra F10 tuşuna basıp, Yes’i seçip enter’a basıp, kaydedip çıkıyoruz.

Boot ayarları yapıldıktan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak. Eğer doğru yaptıysak CD’den veya DVD’den önyükleme için bir tuşa basın (Press any key to boot from CD or DVD) gördüğümüz anda klavyeden herhangi bir tuşa basıyoruz. Artık sistem kurulumunuz başlamıştır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.