Kali Linux Kurulum Sorunları

YouDownEmre

Kıdemli Üye
3 Tem 2016
2,612
2
shiftdelete
Selamlar.
Hiç Linux'a geçmeyi düşündünüz mü ? Ben düşündüm ve sonunda geçtim de :):
Kurulumda binbir sorunla karşılaştım.O kuruluma 5 kere girmişimdir :):

Bende internette çözümü zor bulunan bu hataları bir konuda toplayıp sizlere sunmaya karar verdim.Sizlerden ricam Kali Lİnux kurulumunda yaşadığınız sorunları bu konu altından cevaplamanız.

Ne kadar çok yanıt alırsam o kadar çok insan Kali Linux kurulum sorunlarıyla baş edebilir.
kali-linux-revealed-video-poster2-3.jpg

Mutlu, huzurlu bayramlar dilerim.

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
hocam sanal makinaya kuarken cogu zaman kurulum basirisiz oldu basarisiz olan adin sistemi kur hatasiyla karsilasiyorum daha once kurmustum simdi olmuyor

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
24
irgend wo in der welt
Öncelikle kurulum linkini atarmısınız hocam.
Bu https://www.kali.org/downloads/ adresten sizin bilgisayarınıza göre .iso uzantılı dosyayı indireceksiniz.

hocam sanal makinaya kuarken cogu zaman kurulum basirisiz oldu basarisiz olan adin sistemi kur hatasiyla karsilasiyorum daha once kurmustum simdi olmuyor
Sanal makinenizi güncelleyiniz. Şu videoya da bakınız. [ame]https://www.youtube.com/watch?v=xjhtlwulJrc[/ame]

Son düzenleme:

YouDownEmre

Kıdemli Üye
3 Tem 2016
2,612
2
shiftdelete
Şuan aklımda olan çözümler:
(ben açmadan önce görüp açarsanız küserim :trl aklıma tehdit mesajı gelmedi)

*CD-Rom takın hatası (USB'den kuranlar için)
-Yazdırma hatası ve sorunsuz yazdırmak için ayrıntılı bir konu
*İlave olarak güncel Firefox kurulumu
*En doğru sürüm seçimi

Bu konuları açtıktan sonra ayrıntılı bir Kali kurulumuyla bir rehber hazırlayacağım
) Dur bunu söylememem gerekiyordu.

14 Ocak 2018
92
0
Yusuff sanal makinesi için bir oturum açma başarısız.

Raw-mode is unavailable courtesy of Hyper-V. (VERR_SUPDRV_NO_RAW_MODE_HYPER_V_ROOT).

Sonuç Kodu: E_FAIL (0x80004005)
Bileşen: ConsoleWrap
Arayüz: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

hocam çözümü ne olabilir ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.