Kali Linux & Windows Aynı Anda Kullanım Kurulumu / harribarri14

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Sa Beyler Çokca arkadaşlarımız yaşadığı sorun Kali Linux normal pc kurulum yapınca oluşan hataların önüne geçmek için yardım amaclı böyle bişi hazırladım Önceden hep sanal makine kurulumu anlatıldı ama normal pc kurulumu anlatılmadı bende bugün bunu anlatıcam

Konu Alıntı Değil Tamamen Bana Ait !
Adımlar

1. Bir flash diskimize kali linux iso dosyasını rufus adlı program ile flash diskimize yazalım birsürü videosu var youtubede
Rufus: https://tik.lat/UMgub

2. windows arama kısmına sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendirmeye girelim ve burdan windows kurulu olan kısmın üstünde sağ tuşa basarak kücült diyip kali linux ne kadar olsun istediğiniz mb yazınız
(mesela kali alanı 60 gb yapcaksanız bunu mb seklinde yazarak o bölmü kısaltmalısınız. ( internetden kac gb kac mb diyerek hesap makinesinden hesaplayabilrisiniz)
tamam dedikden sonra bölümün hemen yanında yeşil bir boş alan kısmı oluşcak yeşil bölümün üstüne sağ tıklayıp yeni basit birim diyerek disk özelliklerini secip tamam diyip yeni bi bölüm oluşturalım

3. Pc yeniden Başlatalım ve Hızlı bi şekilde Bilgisayarımızın boot tuşu hangisi ise ona üst üste basalım ve ekranımıza boot menüsü gelicek ordan flash diskimizi üstüne gelip enter diyelim
(boot tusunuzu bilmiyorsanız googleye pc markanizi aratarak bulabilirisiniz)

4. Çıkan ekranda graphical install üstüne gelip enter diyelim ve kurulum kısmı başladı Aşşağdakı Resimlerdeki gibi size uygun olan yerleri değitirip kurulumu gerçekleştirelim

Vİdeo Destek için : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Sd9cOZB1yB0[/ame]

Kali Kurulum Kısmı :

1.
ZklkdA.png

İlk karşımıza Dil seceneği cıkıcak burdan Türkçe seçelim

2.
4rNr0Q.png

Seçtiğimiz Dilde Kurulum devam etsinmi diyor evet diyoruz

3.
kB5BEm.png

Klavyemizi Seçelim Q mu F mi öğrenmek için klavyeymizin en sol üst kısmındaki harf ne ise klavye türümüz odur benimki Q oldugunda Q seciyorum

4.
OAjAE5.png

Burda Ülkemizi secelim diyor ben Kıbrıs Dedim Türkiye ile aynı oldugundan baska mesela amerika secerseniz pc diliniz amerika olur

5.
E8j8rn.png

Flash ile Kurulum yaptımız için pc bunu CD ile yaptıgımız sanıyor ve cd yerimiz boş oldugundan hata verdi burda flash diskimizi cıkarıyoruz kasadan ve evet diyerek devam diyoruz ardından flash diskimizi hemen geri takıyoruz

6.
NAjAkP.png

Burda Eksik Bazı yazılımlar oldugun onu yüklemek istediğini soruyor Gerek yok kurulum bitince güncelleyip ne istersek onu kurabiliriz o yüzden hayır diyelim

7.
NAjA0Y.png

Makine adını soruyor siz isterseniz kendi adınızı koyabilirsiniz ben kali koydum

8.
E8j8g8.png

Burda eğer sizin bi internet adres veya makine (sunucunuz) varsa ona bağlamak için yazınız diyor bende olmadıgından boş bırakıp devam diyorum

9.
NAjAp5.png

Burda ise Pc mizin yani Kalimizin root yani tam yetki yönetici şifremizi belirlememizi istiyor root ile giriş yaparken bu şifre kullanımalı

10.
v535p6.png

Burda da Diskimizi nasıl bölümleme olcagını soruyor yardımcı ile diskin tamamını seciyoruz

11.
pzOz0m.png

Burda Pcmizdeki Disklerden hangisin Kuracagımızı soruyor flash diski 'ide disk saydıgı için onuda gösteriyo dikkat edin flash diskinizi secmeyiniz HARDDİSKİNİZİ seciniz

12.
XkZk0R.png

Burda ise bölümü dosyaları hepsi aynı yerdemi farklı yerlerdemi olsun diye soruyor tüm dosyalar tek bölümde diyoruz

13.
E8j8yA.png

Burda ise Windows'daki Oluşturdugmuz Alanı seciyoruz 67 gb olarak yapmısım ben onun üstüne tıklayarak ileri diyoruz

14.
21p1rj.png

Çıkan pencerede ise Bölümü Sil Diyoruz

15.
4rNrpA.png

Bölüm silindikden sonra bi önceki ekrana gelip Boş Alan yazıcak yan tarafında ve tekrar devam diyoruz

16.
Zklk9G.png

Burda ise Boş Alanı otomatik Bölümle diyerek otomatik ayarlıyor boot ve disk ayarlarını

17.
JAjADQ.png

ve Disk Bölümleme İşimiz Bitti Bölümlemeyi bitir ve diske kaydet diyoruz Devam diyoruz

18.
XkZkb3.png

Burda İse Kalide oluşturdugumuz indirdiğimiz şeyler Kaydedilsinmi diyor Evet diyoruz Hayır Derseniz Yaptınızı tüm işlemler pc yeniden başlatınca ucup gidicek yani Evet Demenizi Öneriyorum

19.
OAjADD.png

Burda da İnternet Ağ yansıması Kullanılsınmı diyor Evet diyoruz (İnternet Olmasa Napıcaz Kaliyi :D)

20.
6PjPav.png

Eğer bi http vekil sunucunuz varsa onu yazınız benim olmadığından boş bırakıyorum

21.
57j7n5.png

Evet Burasıda önemli Grub önyükleyici yüklemeliyiz yoksa herşey boşa gider windows kendi önyükleyici sadece windows acıyor fakat grub önyükleyici farklı işletim sistemleri'de tanıyıp onlarıda soruyor başta acılsınmı diye Bu yüzden evet diyoruz

22.
d393MD.png

Burda Grub hangi diske kurulsun soruyor önceden dediğim gibi flash diskimizide disk olarak algılıyor Burda Gine Harddiskimizi secelim

23.
PkjkGO.png

Ve kurulum Bitti Artık Herşey Tamam devam diyerek Pc miz tekrar başlatılcak

24.
z5N59B.jpg

Evet pc acılınca direk Grub önyükleyici Soruyor Hangi İşletim Sistemi Acılsın diye en üsteki Kali Linux En Altaki İse Windowsumuz

Son:
kB5BqA.jpg

Artık Kali'miz de Windowsumuz'da Sağ sağlam çalışıyor

Silmek İçin:
6PjmbW.png

Eğer Kali Linux Silmek İsterseniz İlk Önce Kalide İken Grub önyükleyici Silmelisiniz bilgi için : Grub'u silip Windows önyükleyicisini kurmak - Ubuntu Türkiye Wiki
Şimdi grub sildik ve windows önyükleyici geri geldi windowsumuza giriyoruz ve disk bölümlendirmeye giriyoruz burda ismi boş olan veya kali yazan kurarken oluşturdugunuz bölümü siliyoruz bu kadar

Sorun yaşayanlar Yorum atabilir veya ÖM Herkese İyi günler .

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheFutureHacker

Katılımcı Üye
4 Ocak 2016
768
0
THTyork
Eline sağlık kardeşim yazıları renkledilerek okuyucuyu dahada etkileyebilirsin ve sıkılmadan okumasını sağlayabilirsin.

murat5136

Katılımcı Üye
30 Ocak 2015
616
0
Bir tessekuru hakkedın dostum kac gundur ugrasıyom su cd algılamada takılıyodum eyw
Konu sabıtlenmelı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.