Kali Linux & Windows Aynı Anda Kullanım Kurulumu / harribarri14

AsılsızAdam

Uzman üye
27 Haz 2015
1,404
2
örneğin ek bir tool mesela firefox indirdim veya bir .txt dosyasına bişeyler kaydettim.Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman indirdiğim firefox ve kaydettiğim .txt dosyası gider mi ? Usbden çalıştırırken gidiyor çünkü

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
örneğin ek bir tool mesela firefox indirdim veya bir .txt dosyasına bişeyler kaydettim.Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman indirdiğim firefox ve kaydettiğim .txt dosyası gider mi ? Usbden çalıştırırken gidiyor çünkü

usb'den çalışırsa kaydetmez cünkü sanal varsayıyor eğer dediğim gibi kurulum yaparsan resim 18 de dediğim gibi yaparsan yapılan işlemler kalıcı olur sen silmedikce gitmez

AsılsızAdam

Uzman üye
27 Haz 2015
1,404
2

amed212121

Yeni üye
28 Eyl 2012
28
0
Ben Casper marka dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve yazılanların aynısı gibi indirip usb ye kaydettim ama şöyle bir sorun var ne yapsam da etsemde bir türlü bilgisayar usb den başlamıyor herşeyi yaptım ama yine de windows dan başlıyor yardım edecek var mı bilgisayarımın boot menüsü biraz farklı 1 senelik pc ama yinede baya şey yaptım secure boot u falan disable yaptm usb yi 1. sıraya koyup kaydettim ve ya usb yi hem usb2,0 dan hemde 3,0 dan başlatmaya çalıştım ama her ne yaptımsa bir türlü usbden başlatılamadı yardım edebilir misiniz?

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Ben Casper marka dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve yazılanların aynısı gibi indirip usb ye kaydettim ama şöyle bir sorun var ne yapsam da etsemde bir türlü bilgisayar usb den başlamıyor herşeyi yaptım ama yine de windows dan başlıyor yardım edecek var mı bilgisayarımın boot menüsü biraz farklı 1 senelik pc ama yinede baya şey yaptım secure boot u falan disable yaptm usb yi 1. sıraya koyup kaydettim ve ya usb yi hem usb2,0 dan hemde 3,0 dan başlatmaya çalıştım ama her ne yaptımsa bir türlü usbden başlatılamadı yardım edebilir misiniz?

Bilgisayar bios ekranın cekip yollarsan yardımcı olabiliriz internetten markanı arattınmı boot tusu hangisi diye ve birde usb giriş yeri bozuk olabilir veya anakartta jump vardır direk atlıyordur harddiske

amed212121

Yeni üye
28 Eyl 2012
28
0
Bilgisayar bios ekranın cekip yollarsan yardımcı olabiliriz internetten markanı arattınmı boot tusu hangisi diye ve birde usb giriş yeri bozuk olabilir veya anakartta jump vardır direk atlıyordur harddiske

Hocam tüm resimleri çektim ayarlarını yaptım usb yi 1. ye aldım secure mod u ve altındakine hem siable hem enable yaptım hiç bir şekilde olmadı iki tane usb3,0 ve 2 tane usb 2,0 var 4 nede taktım aynı işlemleri yaptım olmadı iso dosyasını orjinal kali nin sayfasından indirdim ve ayarları tıpkı sizin gibi yaparak rufus usb ye yazdırdım ama yine de olmadı pc nin daha 1.yılı bile dolmadı casper nirvana marka bios tuşu f2 ile açılıyor windows10 kullanıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yaptımsa olmadı bir türlü ??

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Dostum senin bios uefi flashdakini sil tekrar rufus yazdir ama bu sefer uefi sikkini sec rufusda tekrar yazdir sonra boot 1 enter bas alta in enter bas altaki ustr cikcakdir oyle dene bide

amed212121

Yeni üye
28 Eyl 2012
28
0
Hocam 3 tane seçenek var rufus ta bios ve ıfeı için olanı yani enin yaptığın gibi yapıyorum diğer iki seçenek biri efı için mbr diğeri efı için gpt seçeneği bu iki seçeneği seçince yazdırmıyor bıos u seç diyor ios dosyasını da sildim yeniden yükledim md5 kodları falan hep aynı dosyada sıkıntı ok tekrar yaptım olmadı anlamadım gitti :( windows ile kaliyi bir arada kullanmak isiyorum çünkü lnux daha her oyunu çalıştırmıyor normalde olarak kali kullanıp sıkılnca film oyun oynamak için kendime göre düzenlemek istiyorum da kurulmadı gitti :( 3 5 bilgisayar mühendisliği okuyan a da sordum birşey anlamadılar her gören aynı soruyu soruyor bide linux kali yi ne yapacan :D bende kimseye göstermiyim dedim artık :D
yardımcı olursan çok sevinirim

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Hocam 3 tane seçenek var rufus ta bios ve ıfeı için olanı yani enin yaptığın gibi yapıyorum diğer iki seçenek biri efı için mbr diğeri efı için gpt seçeneği bu iki seçeneği seçince yazdırmıyor bıos u seç diyor ios dosyasını da sildim yeniden yükledim md5 kodları falan hep aynı dosyada sıkıntı ok tekrar yaptım olmadı anlamadım gitti :( windows ile kaliyi bir arada kullanmak isiyorum çünkü lnux daha her oyunu çalıştırmıyor normalde olarak kali kullanıp sıkılnca film oyun oynamak için kendime göre düzenlemek istiyorum da kurulmadı gitti :( 3 5 bilgisayar mühendisliği okuyan a da sordum birşey anlamadılar her gören aynı soruyu soruyor bide linux kali yi ne yapacan :D bende kimseye göstermiyim dedim artık :D
yardımcı olursan çok sevinirim
Dostum her pc ogrencisi bilmez bende ogrenciyim bazıları dunyadan haberi yok bfnff neyse simdi senin sorununa gelelim flash olmuyo madem 1 liraya dvd al ona yazdir linuxu sonra pc otomatik bios cd seccem eğer gine olmassa bios sifirla tekrar yap kesin nerdeyse olmak zorunda olmassa bios bozuk yeni entegre gerekir ve birde eger linux ayni anda film oyun icin istiosan mint gibi sürümler var hoş sürümler arastirip bulabilirisn sna auygun olan isletimi ☺

amed212121

Yeni üye
28 Eyl 2012
28
0
Dostum her pc ogrencisi bilmez bende ogrenciyim bazıları dunyadan haberi yok bfnff neyse simdi senin sorununa gelelim flash olmuyo madem 1 liraya dvd al ona yazdir linuxu sonra pc otomatik bios cd seccem eğer gine olmassa bios sifirla tekrar yap kesin nerdeyse olmak zorunda olmassa bios bozuk yeni entegre gerekir ve birde eger linux ayni anda film oyun icin istiosan mint gibi sürümler var hoş sürümler arastirip bulabilirisn sna auygun olan isletimi ☺

bunları deneyecem inşAllah bu sefer olur hayırlısı bakalım yarın deneyecem olmasada olmaz başka sistemlerle uğraşırız artık bana bu kadar vakit ayırdığın için teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldum kaliyi yapmaya çalışırken bile tonla bilgi öğrendim sayılır :RpS_thumbup::RpS_thumbup:

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
bunları deneyecem inşAllah bu sefer olur hayırlısı bakalım yarın deneyecem olmasada olmaz başka sistemlerle uğraşırız artık bana bu kadar vakit ayırdığın için teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldum kaliyi yapmaya çalışırken bile tonla bilgi öğrendim sayılır :RpS_thumbup::RpS_thumbup:

Ne demem burasi bi yardim formu herkez herkeze yardım eder fakat bazıları boş insan hicbisi yapmadan bisi yapmis gibi yuceliyo neyse bosverrlim olduyss haber ver olmadiysa sanal sunucu kur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.