Kendi adıma nasıl program yaparım ?

VB6Coder

Üye
8 Ocak 2017
91
1
Paris.
Kendi programini vb.net yani visual studio indirerek yapabilirsin, ama kod bilgin yoksa bu cok zor kodlar lazim her tikladiginda bir islem gerceklesmesi lazim; aklindaki proje nedir bizle paylas dostum

Yusufxxuu

Yeni üye
20 Mar 2019
31
0
Türkiye
O zaman çok çalışacaksın.. Bedava olmaz.

Ben kıdemli yazılım uzmanıyım. Deneyimim yaklaşık 20 yıl oldu. Normal bir günde yaklaşık 300-400 sayfa dokümantasyon okumak zorunda kalırım.

Programlama deneyiminin başlarında günde bir kaç bin sayfa okuyup bunu sindirmek zorunda kalacaksın. Ama sakın kolaya kaçma. Youtube'dan uzak dur. Bir kodun ne yaptığını anlamadan yazıyorsan, copy paste ediyorsan gelecekteki deneyimini de tehlikeye sokan kötü bir alışkanlık ediniyorsun demektir çünkü bir sürahiye çamurlu su koyduktan sonra üstüne ne kadar bal dökersen dök, o bal hala kirli kalır.

haklısınız efendim çok çalışcagımı biliyorum fakat gerekli dökümanları nerden tespit edebilirim bilmiyorum az çok 3 senedir kod yazıyorum bir kere bile copy yapmadım efendim kötü bir alışkanlık hata olursa nerde bulunması zor o yüzden copy yapmıyorum gerekli bilgileri vereveginize umuyorum saygılarımla

Kendi programini vb.net yani visual studio indirerek yapabilirsin, ama kod bilgin yoksa bu cok zor kodlar lazim her tikladiginda bir islem gerceklesmesi lazim; aklindaki proje nedir bizle paylas dostum

kodlarla aram iyi fakat kullandıgım pcler programı kaldırmayabilir ondan dolayı kendi işlerimi bile linux ve yada cmd üzerinden yaparım

Her hangi bi' programlama dili bilmiyorsan yazamazsın. Yok, ben havam olsun diye istiyorum diyorsan indir hack toollarının sourceünü, stringleri düzenle.

dil olarak php java biliyorum efendim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0
Merhabalar,

Ben programlama hayatıma Visual Studio 2010 ile Visual Basic kullanarak başladım.
Ve şu an 7 tane dil biliyorum.

Sana tavsiyem internetten tutoriallar izle örneklere falan bak sonra kendini geliştirince (1 ay deneyim yeter bence) C#, Python, Javascript veya amacın web geliştrimek ise HTML-CSS-JS üçlüsünü öğren.

Bahsettiğim 1 aylık deneyimden sonra bence udemy.com sitesinden ucuz bir fiyata online eğitim alabilirsin.

Başarılar :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
haklısınız efendim çok çalışcagımı biliyorum fakat gerekli dökümanları nerden tespit edebilirim bilmiyorum az çok 3 senedir kod yazıyorum bir kere bile copy yapmadım efendim kötü bir alışkanlık hata olursa nerde bulunması zor o yüzden copy yapmıyorum gerekli bilgileri vereveginize umuyorum saygılarımla

Benden dokümantasyon bekleme.. Java öğrendiğimde mesela, 2000'lerin başıydı. Artık bende başlangıç dokümantasyonu yok. Java ile ilgili son okuduğum kitap mesela O'reilly'nin Java ile fonksiyonel programlama yapmak ile ilgili kitabıydı ama... fonksiyonel programlama batıyor. Onun haricinde elimde şu anda java ile ilgili kaynak bile yok.

Ama şöyle bir şey yapalım; seni arkadaş olarak ekleyip oradan sana kişisel mail adresimi özel mesajla göndereceğim. Mailden iki şekilde yardım ederim; "şu nasıl yapılır" diye sorarsan adım adım, neyi nasıl yapacağını anlatırım. Ama saf kod vermem, kodu kendin yazasın ki deneyimin olsun. İkinci olarak bana kodunu gönderirsen "code review" yaparım, yani neyi daha verimli yapabilirdin, nerede hatan var, nasıl geliştirirsin anlatırım.

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Öncelikle iyi sabahlar efendim yapmak istedigim program daha çok hack şifre kırma sızma gibi bir program gelecege dair ile ilgili tek hedefim bnundan 10 sene sonra dünyayı kodlar yöneticek o yüzden erkenden kendime çok iyi bir alt yapısı olan program kurmak istiyorum efendim saygılarımla.

Merhabalar. Bu dedikleriniz resmen Python’ u anlatıyor. Yapay zeka teknolojilerinin bir çoğu aynı zamanda pentesting araçlarının bir çoğu Python ile yazılıyor. Öğrenmesi zevkli bir dildir. Mesela şu an bir proje üzerinde çalışıyorum Python da gelişmiş bir RAT tasarlıyorum. Eğer windows form application yapmak isterseniz de c# öneririm.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Merhabalar,

Ben programlama hayatıma Visual Studio 2010 ile Visual Basic kullanarak başladım.
Ve şu an 7 tane dil biliyorum.

Sana tavsiyem internetten tutoriallar izle örneklere falan bak sonra kendini geliştirince (1 ay deneyim yeter bence) C#, Python, Javascript veya amacın web geliştrimek ise HTML-CSS-JS üçlüsünü öğren.

Bahsettiğim 1 aylık deneyimden sonra bence udemy.com sitesinden ucuz bir fiyata online eğitim alabilirsin.

Başarılar :)

Üstüne de ketçap niyetine brainf*ck öğrensin.

meteduman

Üye
20 Mar 2019
51
5
İzmir
Kardeşim Visual Studio ile C+ C++ C Vb , vb.net gibi dilleri kullanarak Grafiksel programlar yazabilirsin. Eğer Bilmiyorsan öğrenmek için örnekler işini görecektir tavsiyem vb ile başlaman internette "vb programs source code " cümlesini aratırsan birçok örnek program bulabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.