Konuşma Bozukluğu.

hornex

Katılımcı Üye
20 Eyl 2012
838
0
Kocaeli
Yarin okullar basliyacak. Ben gecen sene lise 2 ye gidiyordum. Ama bu konusma bozuklugum yzunden okula gitmedim . cok fazla devamsizlik yaptim. Bu sene baska okuldan tekrar lise2 den basliyacagim.
Konusma bozuklugumu anlatiyim. 6yasina kadar kekemeydim. Sonra bunu psikologlarla duzelltik . fakat daha sonra ben sesli harfleri soyleyememe veya zorlanma basladi. Kalin sessizleride soyleyemedigimi fark ettim sonra. okul hayatimda veya gunluk hayatta cok zorlaniyorum.
Benim ismim onur mert biri ismimi sorunca onur diyemiyorum mert diyorum.
Ulama ile harfleri cikarmaya calsiyorum ama hep mumkun olmuyor.
Sizlerde boyle bi sorun yasadiysaniz yada bilgi sahibiyseniz yardim edermisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

stallking46

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
3,480
1
O bir Fakır.
Bildiğim güzel bir taktik var arkadaşlar kusura bakmayın bu taktiği diğer arkadaşlarımızda faydalansın diye post atıyorum böyle sorunlarda en etkili bildiğim yönde yutmanızı engellicek büyüklükte bilye vs. cisim alın ağzınıza biraz alın yani normal insanın bile zorlanacağı kadar alın ağzınıza öyle konuşmaya çalışın bir süre sonra istediğinizden daha iyi konuşabileceğinize emin olabilirsiniz .

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.