Kurtarma CD'si Nasıl Oluşturulur? [ Resimli Anlatım ]

SmaLLp!ch

Uzman üye
15 Kas 2008
1,375
0
www.turkhackteam.net/org
Önce Programı indireLim =)


Anlatım bana Aitdir
wink.gif..:: Avira AntiVir Rescue System Download ::..

..:: ResimLi anLatım ::..Karşınıza gelen ekranda optik sürücünüzü seçmeniz istenecektir.


01.jpgÖnce CD/DVD yazıcınıza boş bir CD yerleştirin. Daha sonra ise Burn CD butonuna tıkladığınızda yazma işlemi başlatılıyor.


02.jpg
Yazma işlemi sürdürülüyor.


03.jpgKısa zamanda yazdırma işlemi bitiyor.


04.jpg
Kurtarma CD'niz hazırlandı.


05.jpg
Dilerseniz bu CD'nin kalıbını (ISO) bilgisayarınıza kaydederek, bir sonraki ihtiyacınızda kurtarma CD'sini çok daha kolay oluşturabilirsiniz.


06.jpg
Kaydedeceğiniz yeri seçtikten sonra ISO dosyasını saklamanız yeterli. Şimdi de bilgisayarımızı bu CD üzerinden çalıştıralım.


07.jpg
Bilgisayarınız Kurtarma CD'si ile başlatıldığında size 2 seçenek sunuluyor. İlk seçenek, sabit diskinizden normal başlangıç İkinci seçenek ise Kurtarma CD'sinden başlatma. Biz, 2. seçeneğe tıklayalım.


08.gif
Kurtarma CD'si bir Linux ürünü.


09.gif
Dil seçimini gerçekleştirin.


10.gif
Sunulan seçenekler oldukça fazla. Mesela sistemi virüs testinden geçirebilirsiniz. Bunun için klavyedeki yön tuşları ile seçenekler arasında dolaşabilirsiniz.11.gif
Tüm dosyaları virüslerden korunmak için taratalım.


12.gif
Virüslü dosyalardan kurtulmak için ikinci seçeneği işaretleyelim.


13.gif
Sorunlu dosyaların isimleri değiştirilsin mi diye soruyor. Evet diyelim.


14.gif
Ek seçeneklerle birlikte tüm tehditlere karşı bilgisayarınızı taratabiliyorsunuz.


15.gif
Virüslerin temizlenmesi de bu şekilde gerçekleşiyor.16.gif
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.