mail çalma yöntemi var mıdır ?

BÜRKÜT'

Basın&Medya Lider Yrd.
8 Kas 2021
2,973
3,921
Merhaba değerli üye,

Öncelikle geçmiş olsun. Çalmak yerine kurtarmaya çalışabilirsiniz. Gmail hesabını kurtarmana yardımcı olacak bir bağlantı ekledim. Eklediğim bağlantıdaki adımları takip ederek hesabını geri alabilirsin.
Hesabını geri alabilirsen 2 faktörlü dogrulamayı açmanı öneririm. Umarım işine yarar.

İYİ FORUMLAR...

Çakır.

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
396
371
Merhaba Günaydın;

Geçmiş olsun sizin hesabınızı çalan kişiyi tanıyorsanız phishing ile geri alabilirsiniz ya da Google Support'tan yardım alabilirsiniz.

Şimdiden Kolay Gelsin İyi Forumlar.

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
881
SaMuRai
Merhaba değerli üye,

Google supportdan yardım almanızı tavsiye ederim ilk olarak.

Hesabınızı çalan kişiyi tanıyorsanız aynı şekilde siz de ona karşı bir Sosyal Mühendislik Saldırısı hazırlayabilirsiniz. Bu gerek karşı tarafa zararlı yazılım yedirmek olur gerek phishing olur vs vs... Size kalmış bir durum.

İyi Forumlar

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
290
Atatürk'ün İzinde
Merhaba geçmiş olsun ;

Çalınan gmail hesabını geri alma

Adım 1 Çalınan gmail hesabınızı geri almak için ilk önce gmail giriş sayfasına gidelim. Şifremi unuttum bağlantısına tıklayalım.

Adım 2
Gelen ekranda bu hesap için kullandığınız son şifreyi girin diyor. Şifreyi hatırlıyorsanız şifreyi girin ve ileri tuşuna basın. Şifreyi hatırlamıyorsanız başka bir yöntem dene bağlantısına tıklayınız. Şifre kısmına giriş yaparsanız adım 3 kısmına geçin. Başka bir yöntem dene kısmına tıkladıysanız adım 4 kısmına geçebilirsiniz.

Adım 3 Hesap kurtarma aşamasında size güvenlik sorusu sorulur. Gmail şifre sıfırlama bölümüne gelip hatırladığınız son şifreyi girin. Güvenlik sorusu ile karşılaşırsınız. Eski şifrenizi hatırlıyorsanız belirtilen alana yazın. Google sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranızla hesap doğrulaması yapmanız istenir. Cep telefon numaranız ile yapacağınız doğrulama işlemi işe şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Adım 4 Başka bir yöntem dene kısmına gelince girdiğiniz cep telefonunu girmeniz isteniyor. Telefon numaranız eskiyse veya mesaj alma sorunu yaşıyorsanız.Telefonum yanımda değil bağlantısına tıklayınız. Telefonunuz yanınızdaysa doğrulama kodu ile birlikte şifrenizi yenileyebilirsiniz. Telefonum yanımda değil bağlantısına tıkladıysak işlemize devam edelim.

Adım 5
Gmail şifre sıfırlamada son güvenlik sorusuna geldik. Yukarıdaki güvenlik sorularını yanıtlamanız mümkün olmadıysa şifrenizi sıfırlamak için bu güvenlik sorusunu mutlaka cevaplamanız gerekir. Bu güvenlik sorusunda ise hesabınıza önceden eklediğiniz bir e-posta adresi istenir. Bu e-posta adresine gönderilen doğrulama kodu ile çalınan gmail hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Adım 6 Bu kısımdan da bir çözüm bulamadıysanız şu an aktif olarak kullandığınız mail adresini girerek gmail yetkililerinin hesabınızı incelemesini isteyebilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim .

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Legal teknikleri diğer arkadaşlarımız anlatmış bende illegal şekil de olan bazı teknikleri anlatmak isterim ;

Keylogger tekniği : Eğer ki kullanıcı ismini veya e-postanı hatırlıyorsanız tek tek şifre denemesi yapan keylogger sizin işinize yarar nasıl yapıldığını aşağıda linkler ile paylaşacağım.

Bruet Force (Kaba Kuvvet saldırı tekniği) : Bu teknik ile denemler yapar ama mailin fazla denenme yaşaması sonucu kendini bloke edebilir!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.