Mail Spofing Nedir?

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
Mail Spofing Nedir?

XwfSq8.png

Mail Spofing; kendini kurum, şirket gibi tanıtıp sahte mail atılmasıdır. Bir başkası tarafından atılmış gösterilen bu mailler, kimlik avı gibi kişisel verileri ele geçirmek için kullanılmaktadır. Phising saldırılarının temelini oluşturan Mail Spofing ile kişinin sosyal medya hesapları, banka hesapları hacklenebilir. Atılan mailler; konusuna göre bağlı olan şirkete aitmiş gibi gösterilir. Bu da kullanıcıyı aldatmak içindir.

gzJ4hy.png

Mail Spofing Nasıl Yapılır?
Spofing için bir çok yöntem vardır. Gmail, Outlook, Yahoo gibi mail açılıp şirkete aitmiş gibi gösterilebilir. Bir başka yöntem ise fake email gönderebileceğimiz siteden alıcıya mail göndermektir. Spofing'i fake e-mail sitesinden atmayı göstereceğim sizlere.

İlk olarak sitemize giriyoruz.
Kod:
[COLOR="yellow"]https://emkei.cz/[/COLOR]

Karşımıza böyle bir ekran gelecektir.

bAqZQN.jpg

Eğer site açılmaz ise vpn ile tekrar deneyiniz.
Siteye girdiğiniz zaman sırasıyla ilk boşluğa gönderici ismi, gönderici e postası, kime gönderileceği, konu ve ek dosyayı ekleyiniz. Aşağıda bulunan büyük boşluğa da göndermek istediğiniz maili yazarak gönderebilirsiniz. En alttan captchayi doğrulamayı da unutmayınız.

Bilgileri girdikten sonra mailimizi gönderelim.

hymDMN.jpg

Gördüğünüz gibi ben sahte mailimizi Gmail adresime gönderdim spama düşmeden birincil maillerimin arasına düştü.

0QTEnJ.jpg

Ayrıntılara baktığımız zaman fake e mail sitesine girdiğimiz gönderici mailin bire bir aynısı ile gönderilmiştir. İmbank adında banka veya kuruluş olmadığı halde mailimizi gönderebildik.

Yd37Dh.jpg

Ben deneme amaçlı mail atmıştım lakin siz phising yapmak için de kullanabilirsiniz.

gzJ4hy.png

Nasıl Korunuruz?

Size gelen maillerin ilk olarak gönderilen isime ait şirketin mailleri ile uyuşuyor mu ona bakın.

Gerekirse şirketi arayıp mailin içeriğine göre maili onların atıp atmadığını sorun.

Veya mailin başlığını öğeyi denetle diyerek göndericinin ip bilgisini ve adresini görebiliriz.
Mail başlığına baktığınız zaman emkei.cz domaini olduğunu görebilirsiniz. İsterseniz bu adresten gelen tüm mailleri engelleyebilirsiniz
.

z3Lw7J.jpg

Son düzenleme:

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
bu site'den atılan maillerin fake olduğu çok kolay anlaşılıyor. Ancak arkadaşlarını kandırmak, eğlenmek için kullanabilirsiniz.

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Mail Spofing Nedir?

XwfSq8.png

Mail Spofing; kendini kurum, şirket gibi tanıtıp sahte mail atılmasıdır. Bir başkası tarafından atılmış gösterilen bu mailler, kimlik avı gibi kişisel verileri ele geçirmek için kullanılmaktadır. Phising saldırılarının temelini oluşturan Mail Spofing ile kişinin sosyal medya hesapları, banka hesapları hacklenebilir. Atılan mailler; konusuna göre bağlı olan şirkete aitmiş gibi gösterilir. Bu da kullanıcıyı aldatmak içindir.

gzJ4hy.png

Mail Spofing Nasıl Yapılır?
Spofing için bir çok yöntem vardır. Gmail, Outlook, Yahoo gibi mail açılıp şirkete aitmiş gibi gösterilebilir. Bir başka yöntem ise fake email gönderebileceğimiz siteden alıcıya mail göndermektir. Spofing'i fake e-mail sitesinden atmayı göstereceğim sizlere.

İlk olarak sitemize giriyoruz.
Kod:
[COLOR="yellow"]https://emkei.cz/[/COLOR]

Karşımıza böyle bir ekran gelecektir.

bAqZQN.jpg

Eğer site açılmaz ise vpn ile tekrar deneyiniz.
Siteye girdiğiniz zaman sırasıyla ilk boşluğa gönderici ismi, gönderici e postası, kime gönderileceği, konu ve ek dosyayı ekleyiniz. Aşağıda bulunan büyük boşluğa da göndermek istediğiniz maili yazarak gönderebilirsiniz. En alttan captchayi doğrulamayı da unutmayınız.

Bilgileri girdikten sonra mailimizi gönderelim.

hymDMN.jpg

Gördüğünüz gibi ben sahte mailimizi Gmail adresime gönderdim spama düşmeden birincil maillerimin arasına düştü.

0QTEnJ.jpg

Ayrıntılara baktığımız zaman fake e mail sitesine girdiğimiz gönderici mailin bire bir aynısı ile gönderilmiştir. İmbank adında banka veya kuruluş olmadığı halde mailimizi gönderebildik.

Yd37Dh.jpg

Ben deneme amaçlı mail atmıştım lakin siz phising yapmak için de kullanabilirsiniz.

gzJ4hy.png

Nasıl Korunuruz?

Size gelen maillerin ilk olarak gönderilen isime ait şirketin mailleri ile uyuşuyor mu ona bakın.

Gerekirse şirketi arayıp mailin içeriğine göre maili onların atıp atmadığını sorun.

Veya mailin başlığını öğeyi denetle diyerek göndericinin ip bilgisini ve adresini görebiliriz.
Mail başlığına baktığınız zaman emkei.cz domaini olduğunu görebilirsiniz. İsterseniz bu adresten gelen tüm mailleri engelleyebilirsiniz
.

z3Lw7J.jpg

Elinize Sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.