MD5 Şifreleri Neden Kırılamaz - Açıklama

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
Adam çok güzel açıklamış güzel konu bence çok yararlı inşallah aradığını bulmuşsundur
Abi konu içeriği güzel, iyi malumat vermiş İlhan Abi fakat konusuna code tagi eklemeyip başka konulara emek vermemişsiniz diyor. İlhan Abimin sevmediğim tek yönü o.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Abi konu içeriği güzel, iyi malumat vermiş İlhan Abi fakat konusuna code tagi eklemeyip başka konulara emek vermemişsiniz diyor. İlhan Abimin sevmediğim tek yönü o.

İlhan abi sevdiğimiz bir abimizdi, konuşmayı yazmayı çok iyi bilirdi.. Mesela ben bilmem. Çok yorum yapardı.. Ben yapmam. Yorum yapan arkadaşlar, "abi md5 kır" dediğinde, sırtını dönerdi.. Ben dönmem. 02d3 code tagı kullan dediğinde dalga geçerdi ,
Kod:
ben geçmem
.
İlhan abi sevdiğimiz bir abimizdi ama, kodlarıda bir tuhaf yazardı.. Kod dönüp dolaşıp onun elinde kalırdı. Benim kalmaz, bizde kod githuba atılır, herkes ihtiyacı kadarını forklar..

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=KQn25gVSXO8[/ame]

meTR0x

Üye
18 Nis 2016
244
0
Nereye
Yararli bir konu adam dogruyu soyluyor sitelerde sadece root,toor,qwerty gibi basit sifreleri bulmaniz %60 ihtimal zaten

M78

Üye
9 Eyl 2015
63
0
Yararli bir konu adam dogruyu soyluyor sitelerde sadece root,toor,qwerty gibi basit sifreleri bulmaniz %60 ihtimal zaten

Değil, %100.
Sitelerin çoğunda, bilindik wordlistleri direkt hash'e çeviriyorlar.. Buna rockyou gibi dev wordlistler de dahil.

Yani, bir çok "muhtemel" şifrenin hashleri zaten var, "%60" saçmalığı da değil, tabii nasıl hesapladın da %60 çıktı onu da anlatırsan sevinirim.

Kısacası, bir kaç yüz özel şifre hariç şifreniz bilindik wordlistlerde değil ise -ki çoğu insanın değildir- şifreyi siteler de çözemez..

gryg

Üye
20 Ağu 2016
65
0
İlhan abi sevdiğimiz bir abimizdi, konuşmayı yazmayı çok iyi bilirdi.. Mesela ben bilmem. Çok yorum yapardı.. Ben yapmam. Yorum yapan arkadaşlar, "abi md5 kır" dediğinde, sırtını dönerdi.. Ben dönmem. 02d3 code tagı kullan dediğinde dalga geçerdi ,
Kod:
ben geçmem
.
İlhan abi sevdiğimiz bir abimizdi ama, kodlarıda bir tuhaf yazardı.. Kod dönüp dolaşıp onun elinde kalırdı. Benim kalmaz, bizde kod githuba atılır, herkes ihtiyacı kadarını forklar..

https://www.youtube.com/watch?v=KQn25gVSXO8

guldurdun hocam ya :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.