metasploit (LPORT) nedir?

Safak-Bey

Uzman üye
9 Ara 2021
1,795
1,994
Gereken Yerde
LHOST(Local Host) : Yani yerel ip dir ifconfig yazdığınızda çıkan ip adresiniz genelde 192.168 ile başlar ama değişkenlik gösterebilir.

LPORT(Local Port) : Yerel port yani bu herhangi bir sayı olabilir 4444 3684 gibi saldırganın dinleme yapacağı port. Virüs elde ettiği bilgileri belirttiğiniz bu porttan sizin pc ye atar

Treny

Üye
22 Ağu 2017
138
4
İstanbul
LHOST(Local Host) : Yani yerel ip dur ifconfig yazdığınızda çıkan ip adresiniz genel 192.168 ile başlar ama değişiklik gösterebilir.

LPORT(Local Port) : Yerel port yani bu herhangi bir sayı olabilir 4444 3684 gibi saldırganın dinleme yapacağı port. Virüs elde ettiği bilgileri belirttiğiniz bu porttan sizin pc ye atar
Payload oluştururken LHOST ve LPORT girmemi istiyor burada neye göre girmem gerekiyor birçok yerde baktım lakin sorumun cevabını bulamadım yardımcı olursan sevinirim

Safak-Bey

Uzman üye
9 Ara 2021
1,795
1,994
Gereken Yerde
Payload oluştururken LHOST ve LPORT girmemi istiyor burada neye göre girmem gerekiyor birçok yerde baktım lakin sorumun cevabını bulamadım yardımcı olursan sevinirim
Terminale ifconfig yazın ve orda çıkan ip adresinizi LHOST yerine yazın LPORT ise rastgele bir sayı mesela 4444 bu port ile oluşturun daha sonra virüsü dinlemeye alırken tekrar 4444 portunu yazın aynı port olmasi önemli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.