Metin2 sunuculu kurulum nasıl yaparım ?

berat4406

Yeni üye
27 Haz 2016
13
0
Arkadaşlar merhabalar METİN2 kurmak istiyoruz arkadaşlarımızla metin2 kurulumu hakkında bildiğiniz bilgileri paylaşırmısınız program gibi yani metin2 yi biliyoru ama server kurma hakkında hiç bilgimiz yok şimdiden teşekkürler 😊

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maltese

Üye
19 Ağu 2017
219
0
Hocam internette hazır kuran siteler var. Biraz bütce ile güzel bir server sahibi olabilirsiniz. Kendiniz kuracaksanız local olarak youtube da kurulum arayabilirsiniz.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

İlk önce Metin2 server dosyalarını bulmanız gerekiyor. Akabinde bir adet sanal sunucu lazım. Makineye kurduktan sonra start çekip bazı düzenlemeler yapıyorsunuz ve sunucu aktif oluyor.

Eğer server açacaksanız size tavsiyem direkt firmalardan almanızdır. Aksi taktirde internetteki çoğu server dosyası güncel olmayabiliyor.

Aşağıdaki videoda yapılan işlemleri tekrar etmelisiniz lakin bunu kendi makinenizde yapmalısınız.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ajoqLVINHlE[/ame]

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Hazır şekilde sunucu kiraya veren bilişim firmaları var . Hazır halde sana herşeyi teslim edilsede oldukça fazla sorunlar ile karşılaşıcaksın 4/4 lük olmuyor çünkü quest leri olsun files ları olsun. İlk başta ucuz bir sunucu kirala antreman yap . Ftp den girip Guest eklemeyi öğrem Npc leri ayarlamayı öğren navicattan. Ben zamanında deli gibi para kazanmaya başlamıştımki bilişim firmam kalleşlik yaptı . 400 online oyuncumun db leri silindi yedekler ile birlikte .Sonrasında ana makinalarına virüs girdi nasıl becerdilerse.Oyüzden uzun soluklu yürümez blişim firmaları ile sakın deli paralar yatırma sunucu sana ait değilse.

ksmmkst

Üye
20 Nis 2016
84
0
Kardeş ilk önce sunucu alman gerek google'nin sunucusu çok ideal onu alabilirsin veya farklı bir sunucu ama ben reklamı iyi yaparım benim sunucuma çok fazla insan gelir diyorsan eğer ki, googleyi tavsiye ederim. Sonra sağlam bir files bulman gerek bugları falan az onlarıda parayla satıyolar galiba, he diyosan ben yükliyim filesi sonra bugları içinde bulunan zırhları, oto potları vs vs. ben değiştiririm diyosan 24k fileslara bak bu filesleri tam iyi bilmiyorum adıda 24k olmayabilir, ama bunları bedava veriyolar bazı siteler. Files'ide indirdinmi frebsd kurman gerekiyo sunucuna kurduktan sonra onun şifrelesini verirler zaten "freebsd" nin şifresini. Sonra filezilladan filesleri freebsd'ye kurmak kalıyor onuda kuruyorsun kardeşim kurdun sonra pack dosyasından sunucu ip adresini , pv4'ünü falan sunucundaki bilgileri yazarak giriceksin pack açmayıda "Eternexus veya UnEPK" pack açıcıyla açıp girince ip adresini falan sonra oyuna girip bugları halletmen gerek yani bunlarla 0 dan uğraşmak yerine git bitane oyun sunucusu kirala daha iyi çünkü buglar kolay çözülemiyo bazen veya zırh eklemek istiyosun artık yeni bi jenerasyon getirmek istiyosun oyuna yeni şeyler gelsin istiyosun bu seferde kod bilgisi gerekiyor kardeşim bildiklerimi anlattım sana kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.