Ne yapabilirim?

YFEE10NGU

Yeni üye
8 Ocak 2017
19
0
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar konunun yerine gelince nerde açabileceğimi bilmediğim için buraya açıyorum değerli admine duyurulur.

Arkadaşlar tanıdığım birine gizli numaradan şaka yaptım (küfürsüz sadece ben kimim falan dedim) adam sinirlendi aramaya yemiyor polise vercem falan dedi.Cezamız ne olur? Ne yapabiliriz?

G4RIB4N REIS

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
3,977
9
ANGARA
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar konunun yerine gelince nerde açabileceğimi bilmediğim için buraya açıyorum değerli admine duyurulur.

Arkadaşlar tanıdığım birine gizli numaradan şaka yaptım (küfürsüz sadece ben kimim falan dedim) adam sinirlendi aramaya yemiyor polise vercem falan dedi.Cezamız ne olur? Ne yapabiliriz?
Tek sen mi şaka yapacaksın :trl adam da seni trollemiş demekki :D kimse polisle böyle bir mevzu için uğraşmaz. Hem numara tespiti için savcılık kararı gerekir.. kimse uğraşmaz takma boşuna :D

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Merhaba,

Kardeşim en az 3-4 günde bir haberlerde görüyoruz hepimiz. Misal kadın gidiyor kocam beni öldürecek beni koruyun diyor tak 3 gün sonra kocası kadını öldürüyor.
Böyle durumda bile onlara müdahale etmezlerken sen saygı sınırını aşmadan bir şaka yapmışsın çok mu :D
Merak etme polise gitse bile polisin olayın peşine düşeceğini sanmıyorum.

T3RMiN4TOR

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
4,998
7
İstanbul
Küfür, argo veyahut tehdit içerikli konuşmalar olmadığı sürece, mahkeme kararıyla ses kaydınızı operatörünüzden istersiniz ve mahkeme de dinletirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız eğer hedef kişi tanıdıksa ona kendiniz bir şaka yaptığını söyleyin anlayışla karşılayacaktır, diye umuyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.