normal üye olarak yorumum

newuserx

Üye
19 Haz 2020
97
0
Herkese iyi geceler öncelikle.

Dostlarım farkında iseniz bu aralar forumda bir çok kişi eskiyi özledik eskisi daha iyi di diyor.

peki dostlarım sorarım size neden? Bir insan neden eskiye takı kalır ki?

Evet eskiden çok iyi bir ortam vardı. ama şimdiki gibi temel bilgiler paylaşılmıyordu! buraya çok dikkat lütfen! temel bilgi şimdiki gibi paylaşılmıyordu.

Evet bir çok kişi öğrendiklerini test etmek için sabırsızlanıyor ama sabır denen bir şeyi gözden çıkarmamak gerek.

Eskiden gövde gösterisi denen bir kategori vardı, orada önüne gelen hacking işlemi yapıp paylaşıyordu, kimisi günde 50-60 tane web site hackliyordu ama hacking işlemi dediğimiz şey ise bir kaç işlemden ibaretti. örnek olarak. sql injection , xss açıkları, brute force saldırıları peki sizlere sorarım bunların katkısı neydi kişilere yada yapan kişilere. evet çoğunluk böyle olsa bile bir kaç farklı işlerde yapılmıştı. ve gerçekten de iyi işlerdi.

ama bu forumun itibarını zedeliyordu, şimdi diyeceksiniz nasıl yani formun itibarını nasıl zedeler hacking işlemi ? Bizi bir kaç işlem yapabilen hacking gurubu yada lamer gurubu olarak tanıyorlardı. ve bilgi paylaşan büyük guruplar yoktu. örnek olarak green tim yoktu eskiden sürekli bilgi paylaşımı sağlayan bir gurup. evet çok güclü ve çok teknik timler vardı. bunlar anka tim olsun yada undergrand tim olsun. ama bilgi paylaşımı çok azdı evet yine oluyordu ve eskiden çok aktiflik vardı forumda özellikle 2016 yıllarında, ama bir çoğu filimlerden görmüş, yada dizilerde görmüş genclerdi hacking yapıp mutlu olmaya gelmişlerdi. hala forumda böyle insanlar bulunmakta ama daha bilinçli bir şekilde. bunun nedeni ise açılan bilgili başlıklardır.

Bu arada dostlarım tema hakkında yorumlarını oluyor bu çok dual bir şey, bende eski sade temayı çok seviyordum ama mobil için uyumlu değildi ne yazık ki, yani eleştiri elbette yapılmalıdır ki forum'un daha iyi bir hale gelmesi için. ama eleştiriyi hangi açıdan ve nasıl yaptığınızı bilmeniz lazım. boş eleştiri arkasında bir düşünce olmayan eleştiri gerçektende boş kelimelerdendir. ama düzgün bir eleştiri sizleri ve forumu ileri taşır.

Saygılarımla newuserx

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,392
2,009
Dinlenmede.
Merhaba
Bir eski olarak yazmak istedim.
Kırmızı renk ile belirttiqin yerlere deginmek istedim.
Biz eskiden bu forumda
Dostlarimizin arkadaslarimizin
Bulundugu il plaka örnek osmaniye 80
İl plaka kodlarina göre site hacklerdik ve nasil yaptigimizi detayli şekilde paylasirdik belki bahsettiqin uygulamalar hazir di ve hazira konmuş gibi gorunuyor olsakda bundan tam 10 yil öncesine bakarsak internetlerde okuyacak makale dahi bulamazdik benim şahsi ilk zone kaydim bakilabilir 2006 ve biz tercubelerimizi her zaman forumda paylasirdik.
1 site hacklemek istiyen kişinin hevesini ve arzusunu her dahim diri tutmak icin cabalardik.

Ben eskiye özledim mi ? Bilmiyorum
Bugunden memnunmuyum ? Bilmiyorum
Ama şunu iyi biliyorum şahsim ve devrelerim burada oldugu sürece mutlaka tatmin edici cevaplar veya örnek olacak projeler ile eskinin havasini hep solutacagiz.

Eskiden basit gorunen seyler bugun kullanilmiyacak kadar kötü olsada.
Bugunun imkanlari ise günümüzde iki tik ile kolaylaştirildiysa bu eskinin bugune uyarladiqi kolaylikdandir.

Saygi ve sevgi ile

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Şu eski eskiye eskiler konusuna ufak bir açıklık getireyim

Forum yeni temasıyla veya gövde gösterisinin değişmesiyle ortamı kaybetmedi, zamanında (şahsın) savunmasına göre yanlış anlama vesilesiyle büyük bir gruplaşma oldu ve hack konusunda ileri düzey bilgili kişiler forumdan kopup kendilerince tim kurar oldu ve sonrasında atışmalar başladı tabi olaylar anlaşılınca gidenlerden bir iki kişi geri döndü ancak yetki almadı diğer ayrı kurulan tim dağıldı sonrasında haksızlık naraları atıp forumu bıraktılar

Şahıs isimlerini vermeyeyim olayı bilenler biliyor e tabi malum sevilen kişiler forumculuğu bırakınca “eski” diye tabir edilen samimiyet onlarla birlikte söz üzeri yok oldu

Benim şahsi fikrimce bence tüm hack forumları artık ölü toprağını eşeliyor yani bu saatten sonra eski ortam eski eskiler maziler anılar geçmişte kaldı günümüze bakmak gerekiyor.

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Vallah ben bu forumu 2019dan beridir tanıyorum 2019da da aynı ah eskliler ne güzeldi eskiler veya kimler kaldı eskilerden diye konular ve yorumlar atılıyordu bu aralarda eskiler eskiler diyorlar ya yeter artık ya ne eskimiş arkadaş tamam anlıyorum eskiler güzelmiş ama artık geleceğe bakalım eskiler eskilerde kalır

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Bilgi paylaşımı yapılmıyordu diyorsun,hack forumun itibarını zedeliyordu diyorsunda ben buna katılmıyorum.
Underground time kabul edigimde haftada 4 gün eğitim veriliyordu canlı bir şekilde odevler veriliyordu. Sen bakkal sitesi de hacklesen motivasyonun artıyordu forum için daha çok çabalıyordun tabi kendin içinde ben UG ye katılmadan UG cilere o.m atardım anlatmasini isterdim hicbirisi de beni kirmadi anlattı 10 kere sordum 11 kere cevap aldım yani eskiden bilgi paylasimi da vardı,forumun itibarı da bulutlardaydı.Forum hakkında kısmında okadar operasyon var bir tarihlerine bak bakalım itibarı zedenlenmis mi ?

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Selam kardeşim,
Açıkçası eski/yeni ah şu muhabbetler..
Zamanında yönetimde de oldum bahsettiğin Anka ve Ug Timinde de görev aldık.
Bu hacking işlemleri bize ne mi faydası oldu? O zamanlar bf, xss, byp, exploit vs vs. bunlar bize bilgi kattı hacking işlemi zaman kaybı olabilir ama bir çok kişi çevrem de "Bug Bounty" olarak tanımadığımız işten para ekmek kazanıyor.
Temel bilgi budur zaten önce bir temeli öğren ki ekmeğini yiyesin..
Şuan ki konular eskiye göre dijital paylaşılsa dahi eski anlatımlar da genel de yabancı kaynak makalelerden dili çevrilip paylaşılırdı. Ha gün geçtikçe teknoloji ilerledikçe gerek yazılım dilleri de gelişiyor yeni makaleler yeni sploitler oluşuyor.

Araştırmak, okumak, uygulamak.. Çok, şey kazandırır ekmek yer ev geçindirirsiniz..

Saygılarımla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.