Numaramı Yaymakla İlgili Tehdit Alıyorum

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,291
3,529
güzel demişsinde
polise gidip "merhaba abi beni tehdit ettiler tutuklarmısınız?" demiyoruz veya demeyeceksiniz.
tutacaksın avukat, maddi/manevi artık duruma göre avukat ayarlar onu, dilekçe yazdır avukata neresi olursa jandarma, karakol, savcılık, başsavcılık gidip ileteceksin.
avukat tuttuğun an zaten peşini avukat takip ediyor, işin ucunda para var avukat salarmı işi?
Hukuki usulü budur, ama işin ucunda 18 yaş altı bir arkadaş var, yapılamaz diye bir şey yok ama herkes avukat tutamaz.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Bu ne cehalettir yahu?

1. Telefon numarasından IP bulmakmış... Peh... Yahu önce o Maltego neymiş, okuyun yahu. Eğer internette açık açık bir yerlerde "telefonum şu, diğer bilgilerim de şu" şeklinde bir şey girmemişseniz Maltego bir halt bulamaz. Hele IP adresini nasıl bulsun? Siz baz istasyonundan baz istasyonuna geçerken, yani semt değiştirirken bile IP adresiniz değişiyor.

2. Telefon IP adresinden lokasyon bulamazsın. Adı üstünde, MOBİL telefon. Yeri değişiyor yahu! Yanında senin. Akıl var mantık var. Bunun için heçkır olmaya filan gerek yok, beyinsiz olmamak yeter.

3. Zaten sabit internet IP adresinden bile güvenilir bir şekilde IP bulamazsınız. Nereden mi biliyorum? Bakın giriyorum api.ipify.org adresine, neymiş IP adresim: 176.88.76.209.. Deniyoruz sırayla bilinen siteleri. Birinci bir halt bulamadı. İkinci Ankara'da olduğumu buldu. Üçüncü Ankara'da olduğumu buldu. Dördüncü bir halt bulamadı. Beşinci Ankara'da olduğumu buldu.

Neden? Superonline kullanıyorum. Superonline şehir bazında rastgele atama yapıyor. Kendileri bile lookup yapmadan, sadece IP range'e bakarak bilemezler.

4. Hadi diyelim IP adresini buldun. N'apacaksın? "PoRt ArA"... Oldu paşam.. Bu devirde router olmadan bağlanan bir insan evladı bulursan açık port bulursun. Normal bir insanın dışa açık port sayısı kaçtır? Sıfır.

Aynı ağ içinde değilsen hiç bir halt yapamazsın. Hadi diyelim gaza geldin, 10 arkadaşını topladın DoS denediniz. Diyelim kız da salak, modemi açıp kapaması gerektiğini bilemedi. En fazla teknik servisi arayıp 5 dakika sıra bekler, sonra teknisyen ona "modemini aç kapa" der. Yapınca da her şey düzelir. Maksimum 1-2 saatlik uğraşınız için 15 dakika internetini kesersiniz.

5. Eğer her halt "falanca program" ile çözülseydi Kevin Mittnick dünyanın en berbat heçkırı olurdu. Sosyal mühendislik önemlidir. İlk mesajı atan Emre isminde bir erkek büyük ihtimalle, o zaman karşındaki kişinin sana verebileceği en büyük zarar ne? 10-15 numara bloke etmen. Bitti.

"Bak canım, ben erkeğim, erkeğin telefonu açtığını duyan sapık kapatır, bir daha aramaz. Ama diyelim gıcığın teki senin numaranı garip garip sitelerde yaymaya başladı. O zaman telefonu sen açacaksın. Çaktın mı, embesil?"

Diyeceğin bu. Sıkıyorsa yaysın.

kanka107

Üye
30 Eki 2009
51
12
Bu ne cehalettir yahu?

1. Telefon numarasından IP bulmakmış... Peh... Yahu önce o Maltego neymiş, okuyun yahu. Eğer internette açık açık bir yerlerde "telefonum şu, diğer bilgilerim de şu" şeklinde bir şey girmemişseniz Maltego bir halt bulamaz. Hele IP adresini nasıl bulsun? Siz baz istasyonundan baz istasyonuna geçerken, yani semt değiştirirken bile IP adresiniz değişiyor.

2. Telefon IP adresinden lokasyon bulamazsın. Adı üstünde, MOBİL telefon. Yeri değişiyor yahu! Yanında senin. Akıl var mantık var. Bunun için heçkır olmaya filan gerek yok, beyinsiz olmamak yeter.

3. Zaten sabit internet IP adresinden bile güvenilir bir şekilde IP bulamazsınız. Nereden mi biliyorum? Bakın giriyorum api.ipify.org adresine, neymiş IP adresim: 176.88.76.209.. Deniyoruz sırayla bilinen siteleri. Birinci bir halt bulamadı. İkinci Ankara'da olduğumu buldu. Üçüncü Ankara'da olduğumu buldu. Dördüncü bir halt bulamadı. Beşinci Ankara'da olduğumu buldu.

Neden? Superonline kullanıyorum. Superonline şehir bazında rastgele atama yapıyor. Kendileri bile lookup yapmadan, sadece IP range'e bakarak bilemezler.

4. Hadi diyelim IP adresini buldun. N'apacaksın? "PoRt ArA"... Oldu paşam.. Bu devirde router olmadan bağlanan bir insan evladı bulursan açık port bulursun. Normal bir insanın dışa açık port sayısı kaçtır? Sıfır.

Aynı ağ içinde değilsen hiç bir halt yapamazsın. Hadi diyelim gaza geldin, 10 arkadaşını topladın DoS denediniz. Diyelim kız da salak, modemi açıp kapaması gerektiğini bilemedi. En fazla teknik servisi arayıp 5 dakika sıra bekler, sonra teknisyen ona "modemini aç kapa" der. Yapınca da her şey düzelir. Maksimum 1-2 saatlik uğraşınız için 15 dakika internetini kesersiniz.

5. Eğer her halt "falanca program" ile çözülseydi Kevin Mittnick dünyanın en berbat heçkırı olurdu. Sosyal mühendislik önemlidir. İlk mesajı atan Emre isminde bir erkek büyük ihtimalle, o zaman karşındaki kişinin sana verebileceği en büyük zarar ne? 10-15 numara bloke etmen. Bitti.

"Bak canım, ben erkeğim, erkeğin telefonu açtığını duyan sapık kapatır, bir daha aramaz. Ama diyelim gıcığın teki senin numaranı garip garip sitelerde yaymaya başladı. O zaman telefonu sen açacaksın. Çaktın mı, embesil?"

Diyeceğin bu. Sıkıyorsa yaysın.
Bazı arkadaşlar bilgileri olmayan konuya balıklama atlayıp kafadan bir şeyler söylemeyi çok seviyorlar. Bence çok cringe :LOL:

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
Onun IP Adresini Nasıl Bulabilirim Help
hakkında adli işlem başlatabilirsiniz

maltego indrdim hocam 6gb ram aldı kurulumda

eskiden realdık da sinop a memleketine taşındı
6gb ram aldı derken? 🤔

hocam bu olaydan 2 defa oldu mpolis hiç ilgilenmiyor

nasıl yapcam erişim ıp ile bikere yaptım

ıp adresinden ping göndersem yeter artar ona
ping atmak ddos,dos değildir. karşı tarafa bir zarar vermez tabi bir sürü makine tarafından aynı anda yapılınca işler farklı

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
hayırlı uğurlu olsun kardeşlerim numaram yayıldı kanıt bile atabileim teelfon şuan dondu bile enes baturun numarası diye yaymış
Az ısıt açılır.

Karşında 2000'lerin başında Turkcell'in programcısı olan biri var. Seni aynı anda 1000 kişi bile arasa telefonun "donmaz"... Hani "telefonum hiç susmuyor" de, kabul edeyim. Sana baz istasyonu maksimum 1 - yazıyla bir - bağlantı aktarır. Eğer ölünmesi gerekirse baz istasyonu ölür, çevrendeki seninle aynı hizmeti kullanan herkesin telefonu gider. Bunun için de, hani depremlerde filan olur ya, konsantre bir bölgeye MİLYONLARCA telefon yayılmalıdır.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Kız mı verdi telefon numaranı
Yumruğunla öldür onu
Boşver yumruğu sevgisiyle öldürsün.

Bu kadar önemli bir bilgiyi veriş olamaz. Hem siz nereden biliyorsunuz bu numarann tarkana ait olduğunu? :unsure:🤪
12 saat içinde telefon şebekesini çökertecek kadar etkin ve inandırıcı biriymiş. Kadınsı bir yanı da olan erkek... Tarkan geldi aklıma. Bak konu başlığı bile değişti, Tarkan'ın erkek olduğunu anlamış.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.