ÖBA Otomatik Oynatıcı v1.2.1

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
v1.1 versiyonunu şu konuda paylaşmıştım.

Şimdi v1.2.1 versiyonunu tanıtıyorum.

Yenilikler
Kullanımın kolaylaştırılması için arayüz eklendi.
Programı durdurma kısayolu artık değiştirilebilecek.

Bu sürümde bazı hatalar bulunabilir, belirttiğiniz hataları gelecek sürümde düzelteceğim. Geçen sürümde dediklerim aynen bu sürümde de geçerlidir.

Kaynak kodları:

Executable hali:

Virustotal sonucu: (Executable hali SFX Arşivi olduğundan bazı antivirüsler pozitif buluyor.)

1 Ara 2020
76
89
İstanbul
Hocam ÖBA nedir, ne işe yarar, program ne işe yarıyor gibi detaylı bilgiler yok. O yüzden ne işe yaradığını da anlamadım. Ayrıca kodları Github tarzı bir platformda paylaşabilirseniz incelemek daha da kolay olur.

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
Merhabalar hocam, ÖBA nedir sorunuzla başlayacağım.

ÖBA, milli eğitim bakanlığının öğretmenler için oluşturduğu özel bir platformdur. Son zamanlards milli eğitim bakanlığı, öğretmenlerin uzman öğretmen olabilmesi için belli zorunluluklar ortaya koydu. Bunlar ise yaz boyunca 12 x 20 = 240 tane ders izlemek ve uzmanlık sınavında belli bir kritere ulaşabilmek. E tabi böyle olunca internette makro programı gibi gözüküp modemi söküp götüren programlar arttı. Ben de bu programların böyle olduğunu bildiğimden kendim geliştirmeye karar verdin. Normalde selenium kullanmayı düşünüyordum, ancak bazı siteler webdriverı tespit edebileceğinden makro programı yazmaya karar verdim. Kaynak kodlarımı paylaşmamın sebebi uygulamanın güvenilir olduğunu kanıtlamak. Ayrıca bu yasal değil diyecek olursanız, milli eğitimden resmi bir belge gelmedi. Niye githubda paylaşmıyorsun diyorsanız bir github hesabım olmadığı için paylaşmıyorum.
Detaylı bilgiler ilk konumda var, oraya bakabilirsiniz.

11 Tem 2021
168
51

Yenilikler

Bu sürümde bazı hatalar bulunabilir, belirttiğiniz hataları gelecek sürümde düzelteceğim. Geçen sürümde dediklerim aynen bu sürümde de geçerlidir.

Kaynak kodları:

Executable hali:

Virustotal sonucu: (Executable hali SFX Arşivi olduğundan bazı antivirüsler pozitif buluyor.)
eline emeğine sağlık.

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
1,645
Green/Moderasyon

Yenilikler

Kaynak kodları:

Executable hali:

Eline sağlık.

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
Senin için güzel ama forumda kullanılmaz ki senin yaptığın işlemin aynısı macrolar ile yapılıyor.Bunu YouTube da paylaş
Bu program son kullanıcıya hitap ediyor. Ayrıca kullanılan hazır makro programları, ekranda belirli koordinatlara otomatik olarak tıklayıp bekleme süresi kadar bekleyip yeni videoya tıklama yapan programlar. Bunu bir de elle ayarlama kısmı var tabi. Benim programımın benzerlerinin ise kaynak kodları belirsiz. Hatta birisi kendi yaptığı programı çalıştırıp öbaya e-devletle girerseniz daha iyi olur demişti. Ne fark edecekse acaba? Benim programım ise kendisi ekran görüntüsünü işleyerek nereye tıklayacağını kendisi tespit edip tüm işi kendi yapıyor. Ayrıca kaynak kodlarını da paylaşıyorum. Bunun da üstüne son kullanıcıya daha da hitap edebilsin diye gui de tasarladım. Kendi yaptığım programımın benzerleri ile aynı olduğunu pek düşünmüyorum.
Ayrıca youtubeda paylaş öneriniz için teşekkür ederim.

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Bu program son kullanıcıya hitap ediyor. Ayrıca kullanılan hazır makro programları, ekranda belirli koordinatlara otomatik olarak tıklayıp bekleme süresi kadar bekleyip yeni videoya tıklama yapan programlar. Bunu bir de elle ayarlama kısmı var tabi. Benim programımın benzerleri ise kaynak kodları belirsiz. Hatta birisi kendi yaptığı programı çalıştırıp öbaya e-devletle girerseniz daha iyi olur demişti. Ne fark edecekse acaba? Benim programım ise kendisi ekran görüntüsünü işleyerek nereye tıklayacağını kendisi tespit edip tüm işi kendi yapıyor. Ayrıca kaynak kodlarını da paylaşıyorum. Bunun da üstüne son kullanıcıya daha da hitap edebilsin diye gui de tasarladım. Kendi yaptığım programımın benzerleri ile aynı olduğunu pek düşünmüyorum.
Ayrıca youtubeda paylaş öneriniz için teşekkür ederim.
sizde haklı olabilirsiniz ama bu programı burda paylaşmanın bir anlamı yok ve başlığı GELİŞMİŞ MAKRO PROGRAMI yaparsanız daha iyi olur çünkü eminim OBA OTOMATİK OYTANICI başlığını görünce tıklamak istemez size kolay gelsin

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
sizde haklı olabilirsiniz ama bu programı burda paylaşmanın bir anlamı yok ve başlığı GELİŞMİŞ MAKRO PROGRAMI yaparsanız daha iyi olur çünkü eminim OBA OTOMATİK OYTANICI başlığını görünce tıklamak istemez size kolay gelsin
Programın ne işe yaradığını yanlış anlamışsınız, bunların program özel bir işi yapmak için hazırlanmış özel bir makro programı. Genel amaçlı kullanılabilecek geliştirilmiş makro programı değil. Başlığın programı çok iyi tanıttığını düşünüyorum. Daha nasıl açıklayabilirim? Buraya da programı debug edebilmek için attım zaten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.