Okumak Şart Mı ?

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
Arkadaşlar Öncelikle Herkese iyi aksamlar Bir çoğunuz olmasada bir kısmınız beni teorilerimden tanır sizlere bir kaç sey danısmak istiyorum benim 8. sınıftan beri birşeyler icat etme birşeyleri mantık yoluyla kavrayıp teoriler üretme merakım var hangi alanda calısmaya baslarsam ordaki zorlukları aklımda tasarladıgım makınalar ile kolaylastırıyorum hani cocuga sorarlar işte ne yapmak istersin icat olarak uçan araba der cogu bu o türden değil hersey mantıga uygun ve yapıla bilir şeyler hiç bir mekanik bilgim yok ve düz lise mezunu oldum aklıma sürekli şeyler geliyor yağmur yağdırma kablosuz elektirik işte ne bileyim mesela 8. sınıfta ilk projem deniz suyunu arıtırken tuz elektirik ve temiz su elde etmek ti ama kimse destek cıkmadı o zamanlar cocukluk aklı sadece cizimlerle kaldı demek istiyorum ki bir karıyer yada bir ünvana sahip olmak için okumak şart mı ? eğer bir makine muhendisi tutup icatlarımı ona yaptırsam sonra seri üretime geçilse bir ünvan sahibi olabilirmiyim ? okudugunuz için sizlere cok teşekkür ediyorum her yorumunuz benim için çok değerli hayırlı aksamlar

zekovicTR

Katılımcı Üye
4 Tem 2015
791
0
Çanakkale
Okumak şart değil sadece katkıda bulundurur. senin okumadan bir icat yaparsın %90 beğenilir ama okuyup bir icat yaparsın %95 beğenilir. Bu kendi çabana kalmış birşey okumadanda icat yapabilirsin ancak okuyarak yaptığın icattan daha iyi mi olur? tartışılır.

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Paran varsa şart değil ama sana şunu söylemek isterim: madem seviyorsun neden uzmanlaşmayasın? Eğer kendine uygun bir bölüm okuyup kendini geliştirirsen çok daha fazlasını yapabilirsin. Ayrıca ufkun açılır

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
Okumak şart değil sadece katkıda bulundurur. senin okumadan bir icat yaparsın %90 beğenilir ama okuyup bir icat yaparsın %95 beğenilir. Bu kendi çabana kalmış birşey okumadanda icat yapabilirsin ancak okuyarak yaptığın icattan daha iyi mi olur? tartışılır.

Hocam Bence içerik önemli Okumadan birşeyler yapmak insanlarca daha cok begenilir cunku bir bilgiye sahip olmadan bunları yapmak zekanında tartısılmasına neden olur bence böyle daha iyi sadece bir düşünce

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
Paran varsa şart değil ama sana şunu söylemek isterim: madem seviyorsun neden uzmanlaşmayasın? Eğer kendine uygun bir bölüm okuyup kendini geliştirirsen çok daha fazlasını yapabilirsin. Ayrıca ufkun açılır

Hocam Maalesef derslerim pek iyi değil Ygs den barajı 198 puanla geçtim ama sadece kulaktan duyma bilgiler ile eğitim sistemini biliyosunuz anlatmaya gerek yok

Bu zamanda Prof bile olsanız
"Torpil " tabiri size Ne Anım satıyor

Maalesef cok haklıısınız hocam Aslında hayalimde profesörlük vardı ama birilerini poh pohlamasan işin zor menfaatime seyler yaparsam kesin olurum diye düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
en azından 2 yıllık üniversite bitirip diploma almak iyi olur. türkiyede insanlar cahil olduğundan ve öğrenmek için çaba harcamadıkları için değer bulamazsın. ingilizce, php veya html öğrenerek kendi (yabancı) siteni açarsın icatlarını tanıtırsın öyle öyle gelişirsin. avrupada senin gibiler için yer bol. tanınırsan anında kaparlar seni.

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
en azından 2 yıllık üniversite bitirip diploma almak iyi olur. türkiyede insanlar cahil olduğundan ve öğrenmek için çaba harcamadıkları için değer bulamazsın. ingilizce, php veya html öğrenerek kendi (yabancı) siteni açarsın icatlarını tanıtırsın öyle öyle gelişirsin. avrupada senin gibiler için yer bol. tanınırsan anında kaparlar seni.

Ünlü tekstil Makina üreticisine sunmak istiyorum aslında şuanki projemi eminim cok basit ama pahalı olcak patent sahibi olursam ne mutlu bana :)

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Hocam Maalesef derslerim pek iyi değil Ygs den barajı 198 puanla geçtim ama sadece kulaktan duyma bilgiler ile eğitim sistemini biliyosunuz anlatmaya gerek yok

Bir yıl dişini sıkarsan çok daha fazlasını yapabilirsin ama bu muhabbetten sıkılmışsındır fazla uzatmayayım

Eğer okumaya niyetin yoksa kendini geliştirmeye bak ilgilendiğin alanla ilgili kitaplar oku ben de zaman zaman meslek lisesine görmediğim için pişmanlık duyuyorum lise mezunuyum ve eğer okuldaki eğitimle yetinseydim hiçbir şey bilmeyen bir cahil olarak kalırdım haa LYS puanı falan daha iyi olurdu o ayrı mesele

Son düzenleme:

Shadow QQ

Katılımcı Üye
11 Ağu 2015
788
1
Okumak şart değil evet . Fakat ufkunuz açılır sistem kötü olunca malesef kapanıyor fakat paranızı bırıktırıp bırşeyler yapabilirsiniz bu işi destekleyen ülkeler önem veren biriler olmalı ve ilgi alanınızla ilgili kitaplar okuyun ilgi alanınız olmayan kitaplarda okuyun kendinizi geliştirmenin en iyi yolu kendine vakit ayırmaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.