Okumak Şart Mı ?

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
Arkadaşlar Öncelikle Herkese iyi aksamlar Bir çoğunuz olmasada bir kısmınız beni teorilerimden tanır sizlere bir kaç sey danısmak istiyorum benim 8. sınıftan beri birşeyler icat etme birşeyleri mantık yoluyla kavrayıp teoriler üretme merakım var hangi alanda calısmaya baslarsam ordaki zorlukları aklımda tasarladıgım makınalar ile kolaylastırıyorum hani cocuga sorarlar işte ne yapmak istersin icat olarak uçan araba der cogu bu o türden değil hersey mantıga uygun ve yapıla bilir şeyler hiç bir mekanik bilgim yok ve düz lise mezunu oldum aklıma sürekli şeyler geliyor yağmur yağdırma kablosuz elektirik işte ne bileyim mesela 8. sınıfta ilk projem deniz suyunu arıtırken tuz elektirik ve temiz su elde etmek ti ama kimse destek cıkmadı o zamanlar cocukluk aklı sadece cizimlerle kaldı demek istiyorum ki bir karıyer yada bir ünvana sahip olmak için okumak şart mı ? eğer bir makine muhendisi tutup icatlarımı ona yaptırsam sonra seri üretime geçilse bir ünvan sahibi olabilirmiyim ? okudugunuz için sizlere cok teşekkür ediyorum her yorumunuz benim için çok değerli hayırlı aksamlar

gulyaban

Katılımcı Üye
12 Nis 2014
285
0
Trabzon
kardeşim en basitinden örnek vereyim.KOSGEB yazılımcı arıyor ilana başvurabilmek icin 4 yıllık mezunu olmak şart şunu demek isiyorum 4 yıllık okuyunca yazılım dahamı kolay yazılıyor.Neden herkese acık bir ilan vermiyorsun herkes becerisini göstersin.Okumadan 4 4lük yazılım yapanlar var ama ne fayda.Eğim sistemine şuc bulama diğerleri yapıyorsa sende yapabilirsin dersine çalış vaktini boşa harcama.

Ares1997

Üye
17 Mar 2017
156
0
Okumazsan japonyaya gidemezsin

Lise Mezunuyum hocam düz liseden ama şuan 2 yıllık rast gele bir bölüm okusam acaba mümkünmüdür gidebilmem

kardeşim en basitinden örnek vereyim.KOSGEB yazılımcı arıyor ilana başvurabilmek icin 4 yıllık mezunu olmak şart şunu demek isiyorum 4 yıllık okuyunca yazılım dahamı kolay yazılıyor.Neden herkese acık bir ilan vermiyorsun herkes becerisini göstersin.Okumadan 4 4lük yazılım yapanlar var ama ne fayda.Eğim sistemine şuc bulama diğerleri yapıyorsa sende yapabilirsin dersine çalış vaktini boşa harcama.

Hocam derslere kafam pek yatmıyor aklıma sürekli bu projeler makinalar gelince umursamıyorm

Önerim icatlarınla avrupaya danış

öyle yapmayı düşünüyorum önce çizecem bakıyım hayırlısı hocam

Senin eski konularınıda okudum (sınırsız elektrik vb) gayet başarılı ve zeki birisin bence bu yolda devam etmeni öneririm :)

Teşekkürler hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.