Pazartesi Okullar Açılıyor Liseye Yeni Başlayacaklara Tavsiye #WonderAxe

WonderAxe662

Katılımcı Üye
26 Haz 2015
775
0
Istanbul
İlk önce kendiniz olun gereksiz yere soğuk kanlı gözükmeye çalışmayın. Gerek yok. Kızlara havalı görünmek, gizemli olmak, ilgiyi toplamaya çalışmak saçmalık. İlk günden arkadaş edinmeyeceğim yada onlar benle tanışsın uğraşamam gibi sözler, laflar benim açımdan gereksizdir. Kendinize tabiri caizse ''Tayfa'' ,''Grup'' toplayın. Yani lise hayatınızda dışlanmamak ve iyi güzel bir arkadaş çevresine sahip olmak için asi, gizemli (olmaya çalışan) çocuk yerine sıcak kanlı biri olarak davranabilirsiniz. İlk günden edindiğiniz arkadaşların çoğu daima arkadaşınız olarak kalabilir ve ilk sene içinde en çok görüştüğünüz arkadaşınız olabilir. Gizemli veya soğuk kanlı görünmeye çalışmak ne zamana kadar sürecektir ki. Başından hata yapmayın. Şahsen ben lisenin ilk gününde 2 erkek arkadaşla tanıştım ve sene boyunca en çok samimi olduğum kişiler oldular. Tamam onun dışında illaki bende Soğuk kanlı gözükmeye çalıştım bunun meyvesi olarak ise bir kız geldi sohbet etmeye çalıştı numarasını yazdığı kağıdı verdi ve gitti. 2 gün sonra yine ski ben bir şey farketmiyor. İnsanlarla tanışıp muhabbet edin fakat detaya girmeyin. Çünkü o insan 4 sene boyunca sizin düşmanınızda en iyi dostunuzda olabilir. Kızları ile dert etmenize gerek yok. Sınıfınızda ki insanlar ile zaman içinde ister istemez bir kaynaşma olacaktır. Kafanıza takmayın abimin dediğine göre YGS LYS sınavının %90 kısmı 9. sınıftan çıkıyor. Ebeveynler ne der ''Ders, ders, ders.''. Kapımız yine derse çıktı. Neyse arkadaşlar kısacası kendiniz olun ve kafaya takmayın her şeyi. Fakat vurdum duymaz olmayın tabiki. :) Umarım lise hayatınız çok başarılı ve mutlu geçer, herkese iyi geceler ve iyi forumlar.​

Son düzenleme:

VeNeRo

Üye
18 Eyl 2015
202
0
Tek tavsiyem: Şu okula okumaya gidin haytalık yapmaya değil, bu ülkenin okuyan adama ihtiyacı var yatana değil. Yok o onu dövmüş bu bunu sevmiş bu dalgaların sonu yok uzarda uzar, siz vatana milette yararlı birey olmaya bakın

Monkey D Garp

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
331
0
Marineford
Ben Şunu Söyleyim ;

Öyle Cool Çocuk Vs Havalarına Girmeyin.
Kendiniz Olun
Hocalarınıza Karşı Saygılı Olun
Herkesle Samimi Olmayın , Kendinize 3-4 Kişilik Ekip Kurun Takılın Onlarla Tabii Diğerleriyle 0 Konuşun Demiyorum
+++ --> Okula Serserilik Yapmaya Gitmiyorsunuz Öğrenmeye Gidiyorsunuz ..!

WonderAxe662

Katılımcı Üye
26 Haz 2015
775
0
Istanbul
Tek tavsiyem: Şu okula okumaya gidin haytalık yapmaya değil, bu ülkenin okuyan adama ihtiyacı var yatana değil. Yok o onu dövmüş bu bunu sevmiş bu dalgaların sonu yok uzarda uzar, siz vatana milette yararlı birey olmaya bakın

Çok haklısın kardeşim. 12lerin suan test çözmesi gerekiyor. Tabi puanı dusuk liselerde yapmıyorlar. Şükürler olsun ben çalışıp iyi bir liseye yerleştim ve suan tanıdıgm bır kac 12 test cozuyor.

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
104
Anıtkabir
YGS-LYS-KPSS ( Kısacası her türlü sınava girecek ) bir arkadaşınız olarak verebileceğim öneriler şunlardır : İlk günlerden adam gibi arkadaşlar bulun kendinize mümkünse teşkilatçı vs. olmasınlar. Zira bu arkadaşların dersle falan işi olmaz, arka sıraya geçip makara yaparlar ( Böyle bir grup benim 1 yılımı çalmıştır arkadaşlar ben 9. sınıfta hayta diye anılırdım. 10. sınıfta panda en iyi öğrencilerden oldu lafını işitir oldum. Yani o hayta damgasını benim gibi yapmak yerine, hiç vurdurmayın üzerinize ) Okulda belalı semtlerden vs. insanlar illa olacaktır ters düşmemeye bakın ( ki bu arkadaşlar illa ters düşmeye çalışırlar ) En önemlisi de günü gününe tekrar yapıp ders çalışın ( Bak ben çalışmadım heçkmiş kodlamaymış, şimdi noldu :) LYS diyince insanın etekleri tutuşuyor, o yüzden işi baştan sıkı tutun, sıkışmayın ) ( Her türlü sıkışacaksınız gerçi ) ). Kızlar konusuna gelelim ; Kızlar konusunda naçizane önerim eğer bir kızı sevdiyseniz elinizden onu kaybetmeyin ( Hatta ayrılmamaya çalışın zira kız çirkin bile olsa aklınızdan asla çıkmayacak .) Ha birini kaybettiyseniz hemen ikinciyi bulmaya uğraşmayın adamlığınız dışardan belli olsun biraz. Eğer bir kız sizi seviyorsa hemen ben d seni seviyorum demeyin...

VeNeRo

Üye
18 Eyl 2015
202
0
Çok haklısın kardeşim. 12lerin suan test çözmesi gerekiyor. Tabi puanı dusuk liselerde yapmıyorlar. Şükürler olsun ben çalışıp iyi bir liseye yerleştim ve suan tanıdıgm bır kac 12 test cozuyor.

Bayramda ara verdim teste bende.
Br örnek vereyim arkadaşlara, doğma büyüme ankaradayım bizim burda semtin bir düz lisesi vardır yıllardır mezun olup okuyanların sayısı 2 elin parmaklarını geçmedi. Bi de o liseyi 2. 3. sınıfta bırakan mahalle abileri meşhur buralarda. Ne mi oldu o abilere hepsi ya berber çırağı ya lokalde çaycı en iyiside bi cafede garson oldu (insanları küçümsemek için demiyorum bunların durumu olduğu halde okumak yerine gezip tozmayı seçtiler).
Yani diyeceğim o ki kendi hayatınızı kendiniz çiziyorsunuz dikkat edin

sadass

Katılımcı Üye
6 Tem 2015
881
0
Dünya
Benim Tavsiyem
+Gidin Artislik Yapın baktın sana dalacak 2Laf et tak çak kafayı
+Kızlarla Şakalaş
+Dersinede çalış :D

ZzSavasYolcusuZz

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,169
0
TÜRKİYE
Çerkezköydekiler Bilir 369 Puanla Çitoza gittim :( Çitos chetoos değil Lise 1 varmı burda
Taktik Doğru Ortam Yaratıcan Bizde Ortam Böyle Y*r*m

rucuer2000

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,874
1
Arkan olucak liseye başladığımda üst sınıf kuzen vardı bir üs sınıf abimiz vardı bir üs sınıf kuzenin abisi vardı :D

Relax oln ilk kızlarla çok sık takılmayın ne mal oldukları çıkıcak meydana karakterli arkadaş edinin
biyoloji ye dikkat edin

Hellios

Katılımcı Üye
22 Mar 2015
366
0
balıkesir
madde madde gedelim
1-Cool havasına girme sakın kendin ol kardeşim ne gereği var bunun(aynısı üni 1 ler içinde geçerli)
2-Kardeş orada ocak davaları çok olur girme o tür işlere ortaokuldaki gibi olmaz bak ortaokuldada var zaten ehehe falan değil lise ayrıdır birde teşkilat verirler sana haaa tam oldu gitme gerek yok oradan dost edin kendine sadece işin düşerse onlarla halledersin
3-Birbirinize üstünlük taslamayın sakın kimseyi ezmeye çalışmayın ezilene destek verin koruyun
4-Servis ile gidecekler şöför ile samimi olun seneyede aynı giyattan gidersiniz
5-Hocaya daima saygılı olun bazıları kıllık yapacaktır hatta üstünüze gelecektir sadece hakkınızı yedirmeyin ve kuralına uygun tepkiler verin yeter
6-Sizi ezmeye çalışan 2 ler vede 4 ler (genelde bunlar olur) olacaktır aldırış etmeyin bırakın hevesini alsın garipler
7-Üst sınıflardan 1-2 arkadaş edinmeye bakın hemen hangi hoca ne sorar falan(buda ünide geçerlidir dostlar)
8-Sınav sistemimizde 9. sınıfdanda sorular var gençler unutmayın oradanda soracaklarını sonra başınız ağrımasın
9-Örneğin matematikte iyisindir sınıfında test çözerken arkadaşın takılmıştır ilk sana sorsun sende atıyorum kimyada takıldın ilk kimyası iyi olan arkadaşına git unutma her kim bir dersde ilk soru sorulan kişi ise onun daima sınavlarda o dersteki neti yüksektir bu bir kaide gibi bişeydir
10-Kazanabileceğiniz en iyi ve samimi ostlarınız bu yıllarda olacaktır gençler bunu unutmayın üüniye gittiğinizdede o adamı arayacaksınız yanınızda mezun olup işe başladıktan sonrada o adamı arayacaksınız ama maalesefki bunlar ya1 yada 2 kişidir nadiren 3 e çıkar inş başarılı yıllar geçirirsiniz

WonderAxe662

Katılımcı Üye
26 Haz 2015
775
0
Istanbul
madde madde gedelim
1-Cool havasına girme sakın kendin ol kardeşim ne gereği var bunun(aynısı üni 1 ler içinde geçerli)
2-Kardeş orada ocak davaları çok olur girme o tür işlere ortaokuldaki gibi olmaz bak ortaokuldada var zaten ehehe falan değil lise ayrıdır birde teşkilat verirler sana haaa tam oldu gitme gerek yok oradan dost edin kendine sadece işin düşerse onlarla halledersin
3-Birbirinize üstünlük taslamayın sakın kimseyi ezmeye çalışmayın ezilene destek verin koruyun
4-Servis ile gidecekler şöför ile samimi olun seneyede aynı giyattan gidersiniz
5-Hocaya daima saygılı olun bazıları kıllık yapacaktır hatta üstünüze gelecektir sadece hakkınızı yedirmeyin ve kuralına uygun tepkiler verin yeter
6-Sizi ezmeye çalışan 2 ler vede 4 ler (genelde bunlar olur) olacaktır aldırış etmeyin bırakın hevesini alsın garipler
7-Üst sınıflardan 1-2 arkadaş edinmeye bakın hemen hangi hoca ne sorar falan(buda ünide geçerlidir dostlar)
8-Sınav sistemimizde 9. sınıfdanda sorular var gençler unutmayın oradanda soracaklarını sonra başınız ağrımasın
9-Örneğin matematikte iyisindir sınıfında test çözerken arkadaşın takılmıştır ilk sana sorsun sende atıyorum kimyada takıldın ilk kimyası iyi olan arkadaşına git unutma her kim bir dersde ilk soru sorulan kişi ise onun daima sınavlarda o dersteki neti yüksektir bu bir kaide gibi bişeydir
10-Kazanabileceğiniz en iyi ve samimi ostlarınız bu yıllarda olacaktır gençler bunu unutmayın üüniye gittiğinizdede o adamı arayacaksınız yanınızda mezun olup işe başladıktan sonrada o adamı arayacaksınız ama maalesefki bunlar ya1 yada 2 kişidir nadiren 3 e çıkar inş başarılı yıllar geçirirsiniz

Peki ust siniflar her dk ezmeye calistigi icin nasil ark olsunlar

liamsiabi

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
432
0
Arkadaşlar bende teog ta 420 puan aldım ve açıkta kaldım ( Tercih Hatası) . Sonra nakillerle felan gelir dedik gelmedi . En sonunda babam beni Bilfen Özel okuluna kaydetti . 6 Gün okul olacakmış bi de saat 8:30 dan 18:00 a kadar ders işleyecekmişiz . Bizzat kendileri bana dediler . 7 Günde yapabilirlermiş okulu . Neyapacam şimdi :)

Mr MAN

Üye
19 Eyl 2015
104
0
YÜKSEK NOT istiyen arkadaşlar Orta En ön sıranın öğretmene bakan tarafı ! dersi dinliyo gibi yap en düşük 80 DENENDİ !

NamelessesMan

Kıdemli Üye
30 Haz 2013
2,270
0
Biriside çıkıp meslek lisesinde okuyorum demedi yahu :) Meslek liselerinde ortam daha samimi Ama kız dediğimiz şey yok :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.