PC Donuyor. Yardım...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kapgann

Üye
25 Eyl 2007
102
2
Cehennemin Dibi
S.A Arkadaşlar.
Benim sorunum oyun oynarken pc donuyor.
NFS Underground 2 oynarken bile.
Normalde 64 MB tümleşik ekran kartı bile çalıştırıyor bu oyunu.
Ama bende donuyor. Sebebini bir türlü anlayamadım çözemedim.
256 ati ekran kartı ve 1 gb nvidia ekran kartım var. ikisindede aynı sorunu yapıyor.
xp, vista, win7 işletim sistemlerinide tek tek kurdum yine sorun aynı.

PC donanımı aşağıdaki gibidir.

İşlemci : İntel Dual Core 2.40 GHZ
Ram : 2 GB ddr2
Anakart : MSI P4 M900 M2-F
Ekran Kartı : Nvidia 9500 GT / 1 gb / 128 bit
İşletim Sistemi : Vista Ultimate SP2

kapgann

Üye
25 Eyl 2007
102
2
Cehennemin Dibi

dalga geçme gereksiz yorum yapma ;)

arkadaş sadece o oyunda mı öyle yapıyor yoksa tüm oyunlardamı ?
işlemci fanı ve diğer fanları bi temizleyip işlemci termal macunun yenilemeyi dene.

ram ların yerlerini değiştir.veya çift ram varsa tek tek denee ;)

Öncelikle yardımın için teşekkürler.
Bütün oyunlarda sorun aynı. Sadece oyunda değil online film seyrederken bile aynı sorun
Dediklerini daha önce yaptım. Bi işe yaramadı. Bu sebepten dolayı hdd bile değiştirdim.

comodore

Uzman üye
6 Mar 2007
1,660
9
Kayıp Kent
belliki donanımsal bi sorun var bilgisayarın işlemsisinin fan ile temas edip etmediğinden emin olmalısın,bilgisayarcıya ***ürmen akıllca olur çünkü işlemci ile oynamak gereksiz bi risk olur :)

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
Kardeş donanımsal değilse işletim sistemini değiştir yani vista ise xp yap öyle dene xpde eğer kasar demekki pcde donanımsal sorun var xp pc kasmaz hiç bir pc yani kasan pcde pc değil cep telefonudur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.