Port açmak

LordPoseidon

Yeni üye
19 Mar 2017
33
0
Kocaeli
Ben 2 sene önce darkcomet kullanmak istemiştim fakat router'ım port açma konusunda sıkıntılıydı şimdi yeni altyapı yeni router olunca yine denemek istedim fakat ne yaparsam yapayım port kapalı gözüküyor ciddi anlamda herşeyi denedim lütfen aranızdan biri teamviewer aracılığı ile yardım edebilirse çok mutlu olurum

xxAbsinthe

Üye
1 Eyl 2014
207
0
Ötüken
Ben 2 sene önce darkcomet kullanmak istemiştim fakat router'ım port açma konusunda sıkıntılıydı şimdi yeni altyapı yeni router olunca yine denemek istedim fakat ne yaparsam yapayım port kapalı gözüküyor ciddi anlamda herşeyi denedim lütfen aranızdan biri teamviewer aracılığı ile yardım edebilirse çok mutlu olurum

Modemin marka modelini belirtirsen daha çok yardımcı olabiliriz

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,755
2,098
root@M3TA~#
Merhaba,
Yakın zamandan beri port açmak her modem için dert olmuştur. Bu sorunu çözmek için Static bir IP almalısınız. Onun haricinde portmap.io kullanarak Sanal port kurabilir işinizi görebilirsiniz. Lakin bildiğim kadarıyla Darkcoment Portmap'dan alınan port ve IP kabul etmiyor. İyi forumlar

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Aşağıdaki talimatları tekrardan gözden geçirmenizi rica edicem (port için)

- Açıcağınız portu TCP ayrı Udp Ayrı açın (Açılmıyorsa TCP/UDP olur)
- Ratınız da portunuzu dinletmeyi unutmayınız.
- İp4 adresinizi kontrol edip tekrar açınız. (Değişmiş ise port açılmıyacaktır.)
- unP Özelliğini etkinleştirmeyi unutmayın
- Bazı port kontrol siteleri portun açık olup olmadığını stabil bir şekilde göstermez . Serveri karşı tarafa atıp deneyiniz.
- Bazı modem arayüzlerinde portu açtıktan sonra Port On / Off Kısmı oluyor onu "on" yapınız
- Bu videonun 5.15. saniyesini izleyip tekrar deneyiniz : [ame="https://www.youtube.com/watch?v=87BNRYgYzwM"]https://www.youtube.com/watch?v=87BNRYgYzwM[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.