Root nasıl atabilirim

WesTRain

Yeni üye
8 Haz 2016
21
0
Lütfen bileniniz varsa yardım edebilirmi?

Bende Lenovo Vıbe K5 note telefon var ve hiçbir şekilde root atamıyorum bilgisayarla bile atamadım bileniniz varsa yardım etsin

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
21
.
Mehabalar aşağıdaki adımları izleyerek root işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle Android’de Ayarlar – Telefon Hakkında – Sürüm Numarası yolunu izleyin ve Geliştirici Seçenekleri‘ni etkinleştirmek için 7 defa üst üste dokunun. Geliştirici Seçenekleri menüsü etkinleştiğinde bu menüye erişip USB Hata Ayıklama‘yı aktifleştirin.

Minimal ADB and Fasboot Setup ‘ı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin.

Cihazınızdaki kişisel dosyalarınızı yedekleyin. Akıllı telefonunuzun pil seviyesinin yüksek olmasına dikkat edin.

TWRP Recovery for Lenovo Vibe K5‘i buradan, SuperSU ZIP‘i bu bağlantıdan indirin.

Yukarıdaki bağlantıdan güncel TWRP imajını indirin, biz bu yazıyı kaleme alırken güncel sürüm twrp-k5-3.0.2-r4_scritch007.img idi.
İndirdiğiniz TWRP imajını recovery.img şeklinde adlandırın ve ADB & Fastboot dosyalarını kaydettiğiniz dizine aktarın.
SuperSU ZIP dosyasını indirin ve akıllı telefonunuza kopyalayın.
ADB & Fastboot dosyalarının yer aldığı klasöre gidin, boş bir alanda Shift + Sağ Tıklama kombinasyonu ile Komut İstemi aracının açılmasını sağlayın.
Lenovo Vibe K5 akıllı telefonu bilgisayara USB kablosuyla bağlayın, adb reboot bootloader komutuyla bootloader modunda açılmasını sağlayın.
Bootloader modundayken cihazın algılanıp algılanmadığını kontrol etmek için fastboot devices komutunu kullanın. Cihaz algılanmışsa seri numarasını göreceksiniz.
Şimdi TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu girin.
Flash’lama işlemi tamamlandığında fastboot reboot komutunu yazın ve cihazın yeniden başlatılmasını sağlayın.
Akıllı telefonu recovery mode’da açmak için adb reboot recovery komutunu girin.
TWRP menüsünde daha önce akıllı telefonunuza kopyaladığınız ZIP dosyasını seçmek için Install » SuperSU Zip seçeneğine ilerleyin.
İşlem tamamlandığında akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Redlion2

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
526
0
root atabilcek birden fazla uygulama var meselaa kingo root,kingroot,iroot,root master,towel root vs windows tanda telefonuna root atabilirsin tabii telefonunun android 5.0 dan aşağı olması lazım ben öyle biliyorum ...bendede aynı sorun var babamın telefonu adroid 4.1.1 ve kingoroootla tek tıklamada root attım ama kendi telefonuma atamadım herneyse bunlar ssana yardımcı olduysa teşekkür et .....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.