Savcılık Hakkımda Soruşturma Başlattı

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Merhaba arkadaşlar, konuyu doğru yere yazdığıma emin değilim şimdiden özür dilerim.
Savcılık hakkımda soruşturma açmış ve 2018 yılının bazı aylarında ne yaptığımı nerelerde bulunduğumu sormuş, fakat dosya numarası 2020 ile başlıyor yani soruşturma bu yıl açılmış, fakat bana 2018 yılının ağustos eylül ve ekim ayında nerede olduğumu sormuş. Savcılık neden 2020 yılında soruşturma açıp bana 2018 yılını sormuş olabilir? Ve emniyet girdiğimiz sitelerin web adreslerine ulaşabiliyor mu ? 2018 yılında Deep Web e tor ve vpn kullarak giriş yapmıştım, emniyetin araştırmasına bunlar çıkabilir mi? Ve 2 yıl önceki internet geçmişimi görebilir mi? Eğer göremiyorsa emniyet 2018 yılında görüp soruşturma 2 yıl sonrasında mı açıldı? Elimde sadece dosya numarası var, ne e devlet ne yargıtay ne de uyap ta dosya numarası ile hiç bir şey karşıma çıkmadı, sizce konu ne olabilir, 2018 yılı ağustos eylül ve ekim ayında hiç bir adli olaya karışmadım, kafam karmakarışık bi fikri olan var mı?

Son düzenleme:

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Dosya bulunduğum askeri kışlaya gelmiş ve bulunduğum tabura sorulmuş, gelen dosya da sadece 2018 yılında neredeydi bu aylarda nerelerde bulundu diye sormuşlar,
başka da bi şey yazmıyor

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
1
10
Root@xMit:~#
Siber suçlarda dava süreci çok uzundur 2018 dosyasından size 2 yıl sonra dönüş yapılması demek davanın 2 yil sonra açıldığı anlamına gelmez ilk sorum tebligat nereden kim aracılığıyla geldi ? 2. Sorum tebligatta suçlamaların hepsi yazar zaten .

Ve bu saatten sonra şunu görürler mi bunu görürler mi sorusunu sormana gerek yok cunki geri dönüşü olmuş toplanacak bütün deliller toplanmış bu saatten sonra delil toplanmaz şuan ki durumun dosya soruşturması ise kurtarma durumun olabilir ancak kovuşturmaya dönmüşse ne kadar ceza verileceğini belirlemek için sana dönüşü olmuştur. ayrıca dava adli mi idari bi davamı bunuda bilmek çok önemli.

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Dava şu an açılmamış , gelen evrakta mahkeme adı yazmıyor adli mi yoksa idari mı, Şu an sadece soruşturma var ve evrak savcılık ön büro tarafından gönderilmiş

E Devlette, yargıtay da ve uyap ta adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava bulunmamaktadır diyor. Fakat birliğime gelen evrakta dosya numarası mevcut, yani daha dava açılmamış, savcılığa gittim bana soruşturma başka il savcılığından açıldığı için suçlamanın ne olduğunu göremeyiz dediler

Aklıma sadece 2018 yılında tor ve vpn kullanarak deep web e girdiğim geliyo , bundan dolayı savcılık soruşturma açabilir mi? Ya da emniyet benim oraya giriş yaptığımı tespit edebilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Aklıma sadece 2018 yılında tor ve vpn kullanarak deep web e girdiğim geliyo , bundan dolayı savcılık soruşturma açabilir mi? Ya da emniyet benim oraya giriş yaptığımı tespit edebilir mi?
Hayır tespit edilmez tor güvenliği fbi bile zorlanıyor ip tracking yapmak için.

Ve gönderilen şey fake gibi geldi Rica etsem gerekli yerleri karalayıp buraya atarmısın ?

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Evrak elimde değil maalesef, bana sadece bu tarihlerde hangi illerde ne kadar kaldığımı sormuş savcılık. Ayrıca ben mobil ile deep web e girdim, mobil operatör yani, emniyet girilen deep web sitelerini görebilir mi? O dönem hack üzerinde araştırma yapmıştım, birde yasal sitelerde satılan internet sitesi temalarını orada ücretsiz olarak bulmak için bir sürü siteye girdim, karşıma silah satıcılarının siteleri mi dersin hırsız siteleri katıl siteleri mi dersin her şey çıkmıştı, acaba emniyet bunlara rastlamış olabilir mi?

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Evrak elimde değil maalesef, bana sadece bu tarihlerde hangi illerde ne kadar kaldığımı sormuş savcılık. Ayrıca ben mobil ile deep web e girdim, mobil operatör yani, emniyet girilen deep web sitelerini görebilir mi? O dönem hack üzerinde araştırma yapmıştım, birde yasal sitelerde satılan internet sitesi temalarını orada ücretsiz olarak bulmak için bir sürü siteye girdim, karşıma silah satıcılarının siteleri mi dersin hırsız siteleri katıl siteleri mi dersin her şey çıkmıştı, acaba emniyet bunlara rastlamış olabilir mi?

Dostum onlardan birşey olsaydı ben başka suctan ceza yemez onlardan yatardım.Eğer ciddi olarak illegal birşey yapmadıysan korkma.

HackingTime

Katılımcı Üye
2 May 2020
267
2
DÜNYA
Dostum Merhabalar !
Öncelikle Geçmiş olsun.
TOR İLE GİRİŞ YAPTIĞINDA SENİ BULAMAZLAR FAKAT TELEFON İLE GİRDİYSEN SIKINTI OLABİLİR BİRAZ ARAŞTIRMAK LAZIM.
HELE Kİ OPERATÖRÜNÜN VERDİĞİ İNTERNETLE GİRDİYSEN BULUNUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. (KENDİ DÜŞÜNCEM)

TurkCoiner

Yeni üye
25 Mar 2018
5
0
Soruşturma ile kovuşturma evresi farklıdır. Soruşturma evresinde savcı adı üstünde soruşturma yapar delil toplar tanıkları dinler. Soruşturma gizli yürütülür o yüzden dosya içeriği uyap'a işlenmez. Dava açılırsa uyapta görürsün bilmem kaçıncı ağır ceza mahkemesinde yargılandığını ve kovuşturma evresine geçmiş olursun. Soruşturma esas numarası suçun işlendiği yıl ile başlamaz. Soruşturma'nın açıldığı yıl ile başlar. Sen 2015'de suç işledin ama biri 2019'da ihbar ettiyse numara 2019/.. diye başlar. Çünkü suçun ne zaman işlendiği belli olmayabilir ihbar eden bir kaç yıl önce diyebilir tarihi hatırlamıyorum diyebilir. Kaldı ki 2015 değil belki 2014'de işledin koca savcılık bunlarla mı uğraşacak. !

Bilgilerinin tespit edilmesi konusu ise işlediğin suça göre değişir. Eğer basit bir kart hırsızlığı dolandırıcılık ise tor ile vpn ile uğraşmazlar. Ama daha büyük suç ise tüm geçmişini önüne dökerler dilini yutarsın. Bu raporu MİT sunar. Ayrıca sorgu'da seni öyle öttürürler ki işlemediğin suçu bile kabul edecek olursun her şeyi itiraf edersin yüzündeki mimiklerin bile ele verir seni.

Clone9000

Üye
30 Eyl 2017
193
0
Moskova
Dostum yanlış anlama bak gerçekten yanlış anlama
bu haberden ailenin haberi olmuş mu bi ona bakman lazım baban ile iletişime geç o da e-devlete girip baksın yanlış bilmiyorsam aileye olan her şey ailedeki herkesde gözükür
bir de bu sana nereden ulaştı telefondan mı,sms olarak mı
bence en iyisi başın belaya girer mi bilmiyorum ama il karakoluna gidip bi sordur yada adliyeye gidip bi baktır kesin emin olman için
malum ortalık baya karışık çok düşük ihtimal olsa da yanlış açmışlarda olabilir sana yani başkasına açacakları yere sana açma ihtimali de olabilir
dostum gerçekten sonuça bağlandığı vakit buraya yaz gerçekten seni tanımasam bile insan endişe ediyor. :(

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Deep Web de her hangi bi cc falan hiç uğraşmadım, sadece gezindim işin içinde dolandırıcılık yok, sadece 1 sefer Envo Magazin Wordpress temalarını yasal sitesinde 300 tl ye satarken orada 70 tl mi neydi bi sitede , bitcoin ile tema almıştım, aldığım temayı da sahte bi mail ile almıştım ad soy ad doğum tarihi falan her şey sahte idi, sorsan o o maili bile hatırlamıyorum şu an, deep web e girerken önce vpn sonra tor açıyordum, bu şekilde gezindim orada , yani sadece 2018 yılında değil daha önce de daha sonra da giriş yaptım fakat hiç illegal faaliyetim olmadı bu sitelerde gezinmekten başka. Benim aklıma takılan şey şu, gezinirken illegal bir sürü siteye denk geldim kiralık katiller, hırsızlar , silah satıcıları, uyuşturucu satıcıları gibi bir sürü site istemeden de olsa tıkladığım linklerden karşıma çıkmıştı, acaba bu sitelere erişim sağladığım ortaya mı çıktı, çıktıysa illegal bi faaliyetim olmamasına rağmen emniyet ya da savcılık bu işin peşine düşer mi ? Ya da bitcoin ile aldığım temadan dolayı bile başım ağrır mı yani?

crazynigga

Yeni üye
7 Nis 2020
22
0
Artvin
Deep Web de her hangi bi cc falan hiç uğraşmadım, sadece gezindim işin içinde dolandırıcılık yok, sadece 1 sefer Envo Magazin Wordpress temalarını yasal sitesinde 300 tl ye satarken orada 70 tl mi neydi bi sitede , bitcoin ile tema almıştım, aldığım temayı da sahte bi mail ile almıştım ad soy ad doğum tarihi falan her şey sahte idi, sorsan o o maili bile hatırlamıyorum şu an, deep web e girerken önce vpn sonra tor açıyordum, bu şekilde gezindim orada , yani sadece 2018 yılında değil daha önce de daha sonra da giriş yaptım fakat hiç illegal faaliyetim olmadı bu sitelerde gezinmekten başka. Benim aklıma takılan şey şu, gezinirken illegal bir sürü siteye denk geldim kiralık katiller, hırsızlar , silah satıcıları, uyuşturucu satıcıları gibi bir sürü site istemeden de olsa tıkladığım linklerden karşıma çıkmıştı, acaba bu sitelere erişim sağladığım ortaya mı çıktı, çıktıysa illegal bi faaliyetim olmamasına rağmen emniyet ya da savcılık bu işin peşine düşer mi ? Ya da bitcoin ile aldığım temadan dolayı bile başım ağrır mı yani?

Dediğin gibi bazı sitelere denk gelmişsin hakkında süphelenmiş olabilirler bana olmasada adına endişelendim açıkcası . Ne yaptıklarını pek bilmesemde bu gibi siteleri takip edebirler burdanda seni bulmuş olabirler ama sen birşey yapmadıysan sana gelen yerden geri dönüş yapabilirsin

'Peker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
651
1
23
Kayseri
Merhabalar Bu Dava Gizli Dava Olabilir ( Avukatınıza Danışınız ) Bilgiyi Savcı Verir Büyük İhtimal Savcı Karşısına Çıkarsınız İyi Forumlar

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Deep Web e mobil veri kullanarak , tor ve vpn aracılığı ile giriş yaptığımda gezindiğim internet site adresleri mobil operatör sağlayıcısı tarafından kayıt altına alınabilir mi? Ya da vpn kullanarak google chrome da giriş yaptığımız siteler operatör tarafından kayıt altına alınıyor mu ?

Son düzenleme:

EYLL'

Uzman üye
17 May 2019
1,540
3
188
Hudut
Tor ağları aslında o kadar da güvenli değil. Yani %100 çözüm değil.
Sana Sorulan soruları cevapla onlar gerekeni yapar.
Nedenini de adliyeye gidip öğrenebileceğini düşünüyorum.
Yanlışım Varsa Lütfen Düzeltin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.