sbs

5 Tem 2013
171
0
sbs den 339 aldım babam üzülme her şey olacağına varır oğlum bir okul bulucaz diyo ben bilişim okumak istiyorum ne okuyum sizce 339 puana varmıdır güzel bir lise sizin tavsiyeleriniz neler ?

Plague

Katılımcı Üye
26 Nis 2012
600
0
İstanbul
Eğer bilgisayar ile uğraşmak hoşuna gidiyorsa (ki burda olduğuna göre büyük ihtimal gidiyordur) ve türkçe, sosyal gibi derslerden sıkıldıysan endüstri teknik lisesinde bilişim teknolijileri bölümüne git çünkü meslek liselerinde 2 yıllık sınavsız geçiş hakkı var. Bu arada sakın bilgisayar konusunda birşey öğrencem umuduyla gitme çünkü hiç birşey öğretmiyorlar ben sırf normal derslerden sıkıldığım için gitmiştim.

ArmanHAN

Uzman üye
14 Mar 2013
1,326
0
İzmir
Bilgisayarla uğraşmak istiyorsan yani eline erkenden meslek almak istiyorsan meslek lisesi anadolu bölümüne geçip bilgisayar veya elektirik bölümlerine gidebilirsin.
// Eğer diyoson ki devlete falan giricem 370 Puan ile Anadolu Lisesine geçersin.

hail12

Katılımcı Üye
10 Tem 2008
346
0
Tekirdağ
Ben Anadolu teknik lisesi bilgisayar programcılığı okudum.Oraya gitmeden önce de biraz bilgisayar bilgim vardı.Şimdi okulu bitirdim ve bir bilgisayarcının yanında hem teknik servise yardım ediyorum hem de web tasarım yapıyorlar ben de onlar için tabloları tasarlıyorum.Yani dersleri dinle,biraz da kendin çalış,çabala işini eline çok rahat alırsın.Ben meslek üzerine oku derim.Benim arkadaşlarımın hepsi anadolu lisesine gitti,şimdi hepsi 2 seneye hazırlandı hatta 3.sene için kayıt yaptıranlar bile var.Ben 2 yıllık programlama okumaya devam ediyorum,direk geçiş hakkımla,epey geliştirdim kendimi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.