Sisteminizi nasıl koruyorsunuz?

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Üstlerim,devrelerim ve değerli kardeşlerim
Bu konu altında beyin fırtınası şeklinde bir şey paylaşmak istedim.Hepimiz farklı alanlarda farklı işlerle uğraşıyoruz.

Gerçekten burası bir aile ortamı gibi konumuza gelecek olursak;
Gerek Pc mizi gerek internet bağlantılarımızı,sosyal medya hesaplarımızı,
sitelerimizi nasıl koruyoruz herkes paylaşabilir mi?
Nasıl bütünlüğümüzü koruyabiliriz saldırılara karsı ne gibi tedbirler alınabilir.
Herkes yazarsa güzel bi bilgi birikimi cıkacaktır diye düşünüyorum.

Allaha emanet olun :)

Son düzenleme:

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
sürekli trojanla uğraştığım için antivirüs kullanmıyorum bir programı indirmeden önce kişinin güvenirliğine bakıp yorumları okuyorum önce sonra programı indirdikten sonra öalışabilirlik durumuna bakıyorum eğer yine sıkıntısız çalışıyorsa son olarak programı kapattıktan ve sağ altta simgesi varsa çıkış yaptıktan sonra görev yöneticisinden arka planda çalışıyormu diye kontrol ediyorum ve pc başlarken oda başlıyormu diye ona baktıktan sonra virüs olduğundan şüphelenirsem siliyorum. kısacası kendi pc mi kendim koruyorum
sosyal medya hesaplarımı numaramla ilişkilendirdim ve tüm kullandıklarım facebook üzerine kayıtlı yani facebooku kırmadan diğerlerini kıramazlar facebooktadan e postamı bulma ihtimallerini çok düşürdüm bulsalar bile şifremi bulamazlar hadi onuda buldular diyelim bu seferde telefonuma kod geliyor onuda bulurlarsa adam hakkını veriyor çalsın bi zahmet nasıl olsa 10 tane arkadaş var hepside okuldan tanıdığım pek fazla zararım olmaz
telefon güvenliğine hiç önem vermiyorum açıkcası bi uygulama yüklerken gerekli izimleri kontrol ediyorum o kadar

ve son olarak antiddos gibi programlar var kesin sonuç vermese bile bi saldırı sezdiğinizde ip ban atabilirsin

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
SSL Sertifikasız Sitelerden Bir Şey İndirdiğinde VirüsTotal'e Tarat.SSL Sertifikasız Derken Hani Sitelerin Solunda Güvenli Yazıyor Öyle Bir Şey Yazmıyorsa Dikkat Et Ve Bilmediğin Sitelere Girme , Şuan Antivirüssüzüm Hiç Virüs Girmedi.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Kişisel Bilgisayar Korumamı;
Standart Win10 İle Gelen AntiVirüs İle Koruyorum.. Zaten Bilmediğim Linke Tıklamadığım Ve Bilmediğim Dosyaları İndirdiğimde Sandboxie'siz Açmadığım için Sorun Olmuyor...

Sosyal Hesaplarım, Hatta Tüm Hesaplarımı Kafamda Belirlediğim Şifreyi Md5e Çeviriyorum Sonra O Şekli İle Şifre Oluşturuyorum.. Brute İle Kırılması İmkansız Hale Geliyor.. Ayrıca Ekstra Güvenlik Önlemi Var İse Onlarıda Kullanıyorum Misal Gmail Tek Bilgisayar Tek Oturum Ve SMS Onayı Güvenliklerini Kullanıyorum...

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Windows Defender Yeterli Iam Heçkır Kimse Heçkliyemez Beni :trl Ama Harbiden Tek Windows Defender Kullanıyorum Ve Şu Zamana Kadar Hiçbir Hesabım Çalınmadı Trojan Falanda Yemedim... Pcyi Kullanmayı Bil Yeter...

YouDownEmre

Kıdemli Üye
3 Tem 2016
2,612
2
shiftdelete
Windows 7 bünyesinde 500'den fazla açık var...
Bu yüzden güvenlik için daima Windows 10 öneririm yeni Windows Defender Eset'ten iyi çalışıyor.
Ayrıca şifrelerin bilindik kelimeler içermesin.

sterilmikrop

Yeni üye
3 Ara 2015
38
0
Ben iki sistem kullanıyorum gündelik işler için bir windows diğer işler içinde yedek bir hdd m var düşük gb lı ikinci bir hdd n yoksa sanal makina yükleyerek daha güvenli birşekilde internette dolaşabilirsin antivirüsler pek güvenilir değil örneğin forumda öyle iyi şifreleyiciler varki anti virüslerin pek etkili olduğunu sanmıyorum bence en güzel korunma yöntemi rakibin kazandığını düşündürtmektir örneğin afferin lamerboy az önce bilgisayarıma girdin ve bütün sistemimi ele geçirdin 5 dakika sonra temizinden bir format ve hayatına devam edebilirsin sanal makinalar bu tür işlemler için biçilmiş kaftan

Santroz9

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
804
0
Bilinmezden
ilk olarak sistem güncellemelerin tam olmalı driverlerin herşeyin güncel olmalı
esedi kur
tm artık korunuyosun

Hiçbir anti virüs ile korunamazsın. Çünkü Attacker senin bilgisayarını değil seni hackler. Az mantık yahu. Düşün çok istediğin bir şey. Ona mutlaka ulaşmak zorundasın. İndirme linki önünde ama adam eseti kapatmazsan çalıştıramazsın diyor. Çok önemli. Çok istiyorsun. Esetin bilgisayarını ne derecede koruduğunun farkında bile olmadan kapatır, yazılımı çalıştırırsın.

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Flood / post kasımı yapmayın!

ilk olarak sistem güncellemelerin tam olmalı driverlerin herşeyin güncel olmalı
esedi kur
tm artık korunuyosun

Komutanim esed e güvenmiyorum bana cok basarisiz geldi bircok denememde zemana kullanyrm yorumun icin tesekkurler

Hiçbir anti virüs ile korunamazsın. Çünkü Attacker senin bilgisayarını değil seni hackler. Az mantık yahu. Düşün çok istediğin bir şey. Ona mutlaka ulaşmak zorundasın. İndirme linki önünde ama adam eseti kapatmazsan çalıştıramazsın diyor. Çok önemli. Çok istiyorsun. Esetin bilgisayarını ne derecede koruduğunun farkında bile olmadan kapatır, yazılımı çalıştırırsın.

Katiliyorum.

Windows 7 bünyesinde 500'den fazla açık var...
Bu yüzden güvenlik için daima Windows 10 öneririm yeni Windows Defender Eset'ten iyi çalışıyor.
Ayrıca şifrelerin bilindik kelimeler içermesin.

Hocam pc im biraz dusuk kalite win 10 un kasmasindan dolayi cekinceliyim cevabin icin tesekkurler .

Ben iki sistem kullanıyorum gündelik işler için bir windows diğer işler içinde yedek bir hdd m var düşük gb lı ikinci bir hdd n yoksa sanal makina yükleyerek daha güvenli birşekilde internette dolaşabilirsin antivirüsler pek güvenilir değil örneğin forumda öyle iyi şifreleyiciler varki anti virüslerin pek etkili olduğunu sanmıyorum bence en güzel korunma yöntemi rakibin kazandığını düşündürtmektir örneğin afferin lamerboy az önce bilgisayarıma girdin ve bütün sistemimi ele geçirdin 5 dakika sonra temizinden bir format ve hayatına devam edebilirsin sanal makinalar bu tür işlemler için biçilmiş kaftan

Yorumun icin tesekkurler devrem.

Gözü açık olun SM saldırılarına karşı.

Tesekkurler hocam burda verilen oneriler herkes icin bir tavsiye olmus oluyor.

sürekli trojanla uğraştığım için antivirüs kullanmıyorum bir programı indirmeden önce kişinin güvenirliğine bakıp yorumları okuyorum önce sonra programı indirdikten sonra öalışabilirlik durumuna bakıyorum eğer yine sıkıntısız çalışıyorsa son olarak programı kapattıktan ve sağ altta simgesi varsa çıkış yaptıktan sonra görev yöneticisinden arka planda çalışıyormu diye kontrol ediyorum ve pc başlarken oda başlıyormu diye ona baktıktan sonra virüs olduğundan şüphelenirsem siliyorum. kısacası kendi pc mi kendim koruyorum
sosyal medya hesaplarımı numaramla ilişkilendirdim ve tüm kullandıklarım facebook üzerine kayıtlı yani facebooku kırmadan diğerlerini kıramazlar facebooktadan e postamı bulma ihtimallerini çok düşürdüm bulsalar bile şifremi bulamazlar hadi onuda buldular diyelim bu seferde telefonuma kod geliyor onuda bulurlarsa adam hakkını veriyor çalsın bi zahmet nasıl olsa 10 tane arkadaş var hepside okuldan tanıdığım pek fazla zararım olmaz
telefon güvenliğine hiç önem vermiyorum açıkcası bi uygulama yüklerken gerekli izimleri kontrol ediyorum o kadar

ve son olarak antiddos gibi programlar var kesin sonuç vermese bile bi saldırı sezdiğinizde ip ban atabilirsin

Tesekkurler hocam neredeyse ayni seyler yapiyruz korunmak icin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Kişisel Bilgisayar Korumamı;
Standart Win10 İle Gelen AntiVirüs İle Koruyorum.. Zaten Bilmediğim Linke Tıklamadığım Ve Bilmediğim Dosyaları İndirdiğimde Sandboxie'siz Açmadığım için Sorun Olmuyor...

Sosyal Hesaplarım, Hatta Tüm Hesaplarımı Kafamda Belirlediğim Şifreyi Md5e Çeviriyorum Sonra O Şekli İle Şifre Oluşturuyorum.. Brute İle Kırılması İmkansız Hale Geliyor.. Ayrıca Ekstra Güvenlik Önlemi Var İse Onlarıda Kullanıyorum Misal Gmail Tek Bilgisayar Tek Oturum Ve SMS Onayı Güvenliklerini Kullanıyorum...

Tesekkurler komutanim gayet güzel tavsiyeler

Emre160703

Kıdemli Üye
12 Haz 2016
2,101
0
Localhost

Zaten burdaki antivirüsün amacı dosyanın virüs olduğunu göstermek gerisi sana kalmış açıp açmamak.

Ama antivirüs yüklemessen daha virüs olup olduğunu anlamadan açarsın. Hiçbir antivirüs sizi korumaz tabiri biraz saçma olmuş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.