Sql Injection Saldırısı Nasıl Yapılır?

nico_root

Yeni üye
2 Eki 2023
1
0
Selam arkadaşlar, ben sql inejction'u tam anlamadm. Yardım eder misiniz lütfen . yani kolaay ypntemle ve detaaylıca öğrenmek istiyorum. Sql injection nasıl yapılır , shell atmaak falan ... Shell atdıkda site kapanıyor mu yoksa siliniyor mu ? Bilmiyorum. Bir de sql map var , o ne için ? Lütfen bilginizi paylaşşın .

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
. yani kolaay ypntemle ve detaaylıca öğrenmek istiyorum.
Kolay ve detaylı olmaz. İkisinden birini seçmen gerekir.
Sql injection nasıl yapılır
Manuel veya otomatik araçlar ile yapılabilir.
Shell atdıkda site kapanıyor mu yoksa siliniyor mu ?
Shell'i genelde bunun için kullanmıyorlar.
Bir de sql map var , o ne için ?
Sqlmap, sql açıklarını sömürmek için kullanılan bir araçtır.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,746
407
Kainat
Selam arkadaşlar, ben sql inejction'u tam anlamadm. Yardım eder misiniz lütfen . yani kolaay ypntemle ve detaaylıca öğrenmek istiyorum. Sql injection nasıl yapılır , shell atmaak falan ... Shell atdıkda site kapanıyor mu yoksa siliniyor mu ? Bilmiyorum. Bir de sql map var , o ne için ? Lütfen bilginizi paylaşşın .
Bu konu üzerine forumda 50'den fazla konu mevcuttur. Web & Server Güvenliği ve Zafiyetler kategorisinde sabitler başta olmak üzere açılan konuları görebilirsiniz. Aşağıdaki konular belirtmiş olduğum kategori içinde açılmıştır.

THT Cyber Star Hacking / Hacker Eğitim Seti [Türkiye'de İlk! Ücretsiz]
SQL Injection Anlamak
Manuel SQL İnjection [Anlatım]
Nasıl Yapılır #1 Sql İnjection
Manuel Sql injection Basit anlatım
Manuel SQL İnjection, Waff bypass denemesi #1
SQLMAP İle SQL Injection Hack [Windows CMD Üzerinden] / Veteran 7
ite Hackleme Rehberi #1
Site Hackleme Rehberi #3
Manuel Blind SQL İnjection Anlatım-Örneği #2

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.