Telefon alacağım. Öneriniz lazım.

Wracker

Üye
18 Haz 2021
231
1
50
New York
Hocam şaka mısınız? :)
sjsjs eger cidden zamanla kasma donma cildirma istemiyorsan reis bnce iphone 7s yada 7 32gb lik oneririm 3000 ve 2.500 bulabilirsin olmadi 16gb al yukseltirsin iphone ölmez kolayina ben bile androidciyim ama zamanla kasmasi cok kotu iphone bu konuda iyi cidden 6s bile yeni nesil samsung j serisinden iyi kullanan cevremden biliyorum bnce iphone param olsa bnde tel degismeliyim j7 core var bnde 5s benim telden hizli vlla...

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
2
172
Linux
Değerli üye,

Ben de yeni telefon alacağım ve Xiaomi note 9 düşünüyorum. Çevremde her tür markadan telefon kullanan var ve çoğu Xiaomi kullanıcısı. Yıllardır kullanıyorlar çok memnunlar hiçbir sıkıntısı olmadığından bahsediyorlar. Benim tavsiyem Xiaomi note 9 veya ve Poco almandan yana. Samsung ve iPhone'un sadece adı var.

Hayırlı olsun şimdiden, iyi günler 😊

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Değerli üye,

Ben de yeni telefon alacağım ve Xiaomi note 9 düşünüyorum. Çevremde her tür markadan telefon kullanan var ve çoğu Xiaomi kullanıcısı. Yıllardır kullanıyorlar çok memnunlar hiçbir sıkıntısı olmadığından bahsediyorlar. Benim tavsiyem Xiaomi note 9 veya ve Poco almandan yana. Samsung ve iPhone'un sadece adı var.

Ohh bee benimle aynı düşünen birisi teşekkürler :p ee ben uciz ve iyi performans olsun istiyorum o yüzden kafamda redmi note 8 var.

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
redmi note 8 kullanıyorum 2 yıldır.Gayette memnunum.Şarjı da oyun oynmadıgın müddetçe baya gidiyor.Normalde bu telefondan önce ayda 1 telefon değiştirirdim.(Note 8 Elimde en uzun duran telefon)
Hocam ben pek oyun oynamayacağım belki minecraft oynarım da kuzenimde var bazen bakıyorum çok hoşuma gitmişti. öneriniz için teşkkürler. :)

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷
Değerli üye,

kardeşim note 9 kullanıyor tavsiye etmem.oyun falan oynarken grafikler çok kötü.örneğin cull of duty oynayamazsın.Donar kasar ve ayrıca grafikleri berbat.Ama yinede sen bilirsin.Note 8 9 dan kat be kat iyi bu arada benim bahsettiğim redmi note 9 xiomainin note 9 u değil vrsda öyle bir telefon bilmiyorum

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Önerim bence bu senede artık IPS ekran alma derim. Amoled, Oled vs. bir ekranı olan telefon bul. Epey sitesinde filtre koyabiliyorsun.

Müzik veya film dinlemeyi seviyorsan mümkünse Hi-Res veya Dolby var mı diye bakabilirsin. Aynı olayın görüntü için olanı da var, Dolby Vision, HDR, HDR10 gibi vs.

İlla IPS alacaksan Konstrat'a bak 1.000.000:1 şeklinde falan yazar. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyi diye biliyorum yanlış olmasın.

Xiaomi gibi çin malı telefonların çoğunun Widevine L1 sertifikası genelde yoktur. Olmazsa ne olur? Telefonun 1080p olsa da Netflix, Amazon Prime gibi programlarda en fazla 540p izleyebilirsin. Widevine olan modellere internetten bakabilirsin.

Isınma sorununu düşünüyorsan, mediamarkt gibi yerlere git hemen telefonlara bir stress test başlat bakarsın hangisi daha çok ısınıyor. Hepsi şarjda olacağı için fazladan ısınma normaldir.

Isınma sorununu baz alırken 2 yıllık telefonları baz alma, ısınmanın ana sebeplerinden birisi bataryanın ısınması oluyor, eskiyen bataryanın ömrü azalıyor ve daha fazla ısınıyor.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
Bence redmi note 8 pro al pubgda tam 60 fps vermio isininca 50 fps fln veriyo fakat Kamera acisindan vs fiyatina göre cok cok iyi performans veriyo sonucta bi İpad performansi beklememek lazim

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Önerim bence bu senede artık IPS ekran alma derim. Amoled, Oled vs. bir ekranı olan telefon bul. Epey sitesinde filtre koyabiliyorsun.

Müzik veya film dinlemeyi seviyorsan mümkünse Hi-Res veya Dolby var mı diye bakabilirsin. Aynı olayın görüntü için olanı da var, Dolby Vision, HDR, HDR10 gibi vs.

İlla IPS alacaksan Konstrat'a bak 1.000.000:1 şeklinde falan yazar. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyi diye biliyorum yanlış olmasın.

Xiaomi gibi çin malı telefonların çoğunun Widevine L1 sertifikası genelde yoktur. Olmazsa ne olur? Telefonun 1080p olsa da Netflix, Amazon Prime gibi programlarda en fazla 540p izleyebilirsin. Widevine olan modellere internetten bakabilirsin.

Isınma sorununu düşünüyorsan, mediamarkt gibi yerlere git hemen telefonlara bir stress test başlat bakarsın hangisi daha çok ısınıyor. Hepsi şarjda olacağı için fazladan ısınma normaldir.

Isınma sorununu baz alırken 2 yıllık telefonları baz alma, ısınmanın ana sebeplerinden birisi bataryanın ısınması oluyor, eskiyen bataryanın ömrü azalıyor ve daha fazla ısınıyor.
Teşekkürler önerin nedir.

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Bence redmi note 8 pro al pubgda tam 60 fps vermio isininca 50 fps fln veriyo fakat Kamera acisindan vs fiyatina göre cok cok iyi performans veriyo sonucta bi İpad performansi beklememek lazim
Knk benim yazdığımı okumuyormusun ben oyun icin almayacağım.oynarsam da minecraft oynarım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.