Türk Sitesine İzinsiz Giriş Yaptım

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0
Merhaba, ben web server güvenliğine merak sarmıştım 2 gündür. Bypass yöntemini öğrendim ve yabancı sitelerde deniyordum. Fakat nerdeyse hepsi başkaları tarafından zaten hacklenmişti. Bende bunun yerine Türk sitelerinde açık arayıp uyarmaya karar verdim hatta bunun için index bile yapmıştım. Ama sonra index basmamaya site sahibiyle iletişime geçmeye karar verdim ve bu şekilde açık bulduğum 2 Türk sitesinin adminlerini uyardım. Devam ederken denediğim bir Türk sitesinde izinsiz giriş yaptınız ip adresiniz kayıt edilmiştir gibi bir yazı çıktı. Bu durum beni çok korkuttu ve daha reşit bile değilim. Tor veya vpn gibi programlar kullanmıyordum bunun bir suç olacağını düşünmüyordum çünkü sadece uyarı yapıp yabancılar tarafından saldırıya uğramasını engelliyorduk. Bana dava açarlar mı bu yaptığım suç mudur lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim bu durum aşırı derecede korkuttu beni. Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Cevap: Türk Sitesine İzinsiz GİRİŞ :/

Merhaba, ben web server güvenliğine merak sarmıştım 2 gündür. Bypass yöntemini öğrendim ve yabancı sitelerde deniyordum. Fakat nerdeyse hepsi başkaları tarafından zaten hacklenmişti. Bende bunun yerine Türk sitelerinde açık arayıp uyarmaya karar verdim hatta bunun için index bile yapmıştım. Ama sonra index basmamaya site sahibiyle iletişime geçmeye karar verdim ve bu şekilde açık bulduğum 2 Türk sitesinin adminlerini uyardım. Devam ederken denediğim bir Türk sitesinde izinsiz giriş yaptınız ip adresiniz kayıt edilmiştir gibi bir yazı çıktı. Bu durum beni çok korkuttu ve daha reşit bile değilim. Tor veya vpn gibi programlar kullanmıyordum bunun bir suç olacağını düşünmüyordum çünkü sadece uyarı yapıp yabancılar tarafından saldırıya uğramasını engelliyorduk. Bana dava açarlar mı bu yaptığım suç mudur lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim bu durum aşırı derecede korkuttu beni. Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.

Merhaba, etik olarak yapsanız da yaptığınız işlem kesinlikle legal değildir. Türk sitelerinde açık arama ve hatta port tarama bile yasaktır. Eğer bir korkunuz varsa yönetimle konuşup kendinizi güzel bir dille ifade ederseniz belki bir şey olmayabilir. Fakat kötü durumlar da yaşayabilirsiniz. Lütfen bir daha ki işlemlerinizde Türk sitesinde açık aramayı denemeyiniz. Açık aramak ve bilgilendirmek istiyorsanız da "Bug Bounty" dediğimiz işleri yapabilirsiniz. Bulduğunuz XSS açığını videolu ve yaptığınız adımları anlatırsanız size para bile verilebilir.

İyi forumlar.

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0

Merhaba, etik olarak yapsanız da yaptığınız işlem kesinlikle legal değildir. Türk sitelerinde açık arama ve hatta port tarama bile yasaktır. Eğer bir korkunuz varsa yönetimle konuşup kendinizi güzel bir dille ifade ederseniz belki bir şey olmayabilir. Fakat kötü durumlar da yaşayabilirsiniz. Lütfen bir daha ki işlemlerinizde Türk sitesinde açık aramayı denemeyiniz. Açık aramak ve bilgilendirmek istiyorsanız da "Bug Bounty" dediğimiz işleri yapabilirsiniz. Bulduğunuz XSS açığını videolu ve yaptığınız adımları anlatırsanız size para bile verilebilir.

İyi forumlar.

Bilgim yoktu yasak olduğundan hocam. Bir daha böyle işlere kalkışmayacağım. Yönetime ulaşabileceğim bir iletişim adresi yok. Yinede bu durum için uğraşırlar mı? veya dava açsalar ceza alır mıyım?

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel

Bilgim yoktu yasak olduğundan hocam. Bir daha böyle işlere kalkışmayacağım. Yönetime ulaşabileceğim bir iletişim adresi yok. Yinede bu durum için uğraşırlar mı? veya dava açsalar ceza alır mıyım?

Siteyi iyice kontrol ettin mi? Bir posta adresi de mi yok? Bir de evet ceza alabilirsin fakat bu değişiyor. Almaya da bilirsin. Adamların vicdanına kalmış bir şey.

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,791
45

Merhaba ;

Farkederlerse başın ağırabilir,o yüzden bu durumu mail olarak site sahibine mail olarak gönderin ve üzgün olduğunuzu belirtin

Saygılar++

5 Tem 2019
97
1

zaten sql injection bypass index basma gibi bir durum söz konusu olduğunda en önemli olan şey gizliliktir tor veya vpn kullanmadıysan sana önerim tor ghost kullanıp aynı işlemi yapman yani her 3 saniyede bir ip değiştirirsin ve aynı işlemi yapıp 2 dk beklersin böylelikle ellerinde 50 tane ip felan olur aralarından seni bulmaları imkansız olur yada kali linux red hawk datacon gibi yazılımlar kullanıp site admin bilgilerine ulaşıp özür dilersin ayrıca yaptığın suç soruşturma açılmadan acele etsen iyi olur bide yaşım reşit değil diyosun siciline işlerse hayatın mahvolur

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9093760' Alıntı:
sitede gezinip bir şeyler karıştırdıysan baya başın ağrıyabilir ama siz yinede site sahibine mail atın. Bir daha türk sitelerine yapmayın.
İyi forumlar

Hocam sadece siteye girmeyi denedim ve ip adresiniz kayıt edildi dedi.

Siteyi iyice kontrol ettin mi? Bir posta adresi de mi yok? Bir de evet ceza alabilirsin fakat bu değişiyor. Almaya da bilirsin. Adamların vicdanına kalmış bir şey.

Mail adreslerini buldum ve mail attım hocam umarım bakarlar.

zaten sql injection bypass index basma gibi bir durum söz konusu olduğunda en önemli olan şey gizliliktir tor veya vpn kullanmadıysan sana önerim tor ghost kullanıp aynı işlemi yapman yani her 3 saniyede bir ip değiştirirsin ve aynı işlemi yapıp 2 dk beklersin böylelikle ellerinde 50 tane ip felan olur aralarından seni bulmaları imkansız olur yada kali linux red hawk datacon gibi yazılımlar kullanıp site admin bilgilerine ulaşıp özür dilersin ayrıca yaptığın suç soruşturma açılmadan acele etsen iyi olur bide yaşım reşit değil diyosun siciline işlerse hayatın mahvolur

Onu yapmak aklıma geldi fakat daha fazla başıma bela almak istemedim açıkçası hocam.

Merhaba ;

Farkederlerse başın ağırabilir,o yüzden bu durumu mail olarak site sahibine mail olarak gönderin ve üzgün olduğunuzu belirtin

Saygılar++

Tamamdır hocam uzun bir mail yazıp çok üzgün olduğumu belirttim. Umarım maillerini kontrol ediyorlardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home

tor da olsa vpn de olsa o datalar kayıt altına alınır.yanlış hatırlamıyorsam tails işletim sisteminde tor browser en güvenlisiydi.dava kısmına gelince zarar vermediyseniz ciddi boyutlara taşıyacaklarını sanmıyorum işleri güçleri var.
iyi forumlar

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0

Teşekkürler

tor da olsa vpn de olsa o datalar kayıt altına alınır.yanlış hatırlamıyorsam tails işletim sisteminde tor browser en güvenlisiydi.dava kısmına gelince zarar vermediyseniz ciddi boyutlara taşıyacaklarını sanmıyorum işleri güçleri var.
iyi forumlar

Hocam sadece bypass yöntemiyle giriş yapmayı denedim ve sonra mail atarak çok üzgün olduğumu belirttim ama maillere bakacaklarını zannetmiyorum. Site pek kaliteli değildi sadece admin kısmı vardı zaten. Hem corona virüsüde var umarım uğraşmazlar.

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1

Dostum Eğer CEH(Etik Hacker) Sertifikan yok ise market sisteminde bile açık aramaya çalışsan suçlu sayılırsın

VezirTonyukuk

Yeni üye
20 Nis 2020
14
0
kardeşim ne kadar yasaya aykırı davransanda senin için sorun olacağını zannetmiyorum zarar vermediysen veya data çalmadıysan kimsenin uraşacağını zannetmiyorum bu korona günlerinde büyük ve kurumsal firma değilse sorun olmaz bence .

mail ile mesaj yollaman iyi olmuş

DoLuNeB

Yeni üye
23 May 2020
3
0
Geçmiş olsun... Site sahibine özür mailinden sonra açıklarını anlatın veya açıklarını nasıl bulduğunun videosunu atın giriş yapma nedenini güzel bir dille anlat vede index yapıyorsan eğer bunun en önemli ilkesi gizliliktir bunun için tor kullan ellerine birden fazla ip numarası verki başını fazla ağırtmasınlar, onlar birden fazla ip numarasıyla uğraşmak yerine açık aramaya kalkar ki bununlada pek site sahipleri uğraşmaz vede yapıyorsan Türk sitelerine yapma ki reşit değilsin siciline işlemesin dikkat et bu tür olaylarda iyi niyet pek aramazlar

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0
Geçmiş olsun... Site sahibine özür mailinden sonra açıklarını anlatın veya açıklarını nasıl bulduğunun videosunu atın giriş yapma nedenini güzel bir dille anlat vede index yapıyorsan eğer bunun en önemli ilkesi gizliliktir bunun için tor kullan ellerine birden fazla ip numarası verki başını fazla ağırtmasınlar, onlar birden fazla ip numarasıyla uğraşmak yerine açık aramaya kalkar ki bununlada pek site sahipleri uğraşmaz vede yapıyorsan Türk sitelerine yapma ki reşit değilsin siciline işlemesin dikkat et bu tür olaylarda iyi niyet pek aramazlar

Hocam maile dönüş yaparlarsa anlatacağım çok sağol yorumun için.

Fark edilirse yönetim tarafından iş ciddi boyutlara taşınabilir. Ayrıca türk sitelerine böyle birşey yapılmasına pek etik bakmıyorum.

Hiç bir kötü niyetim yoktu hocam sadece uyarmak istemiştim. Ama o bile yasakmış bundan sonra sitelerle ilgilenmeyi düşünmüyorum.

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Bu yaptığın davranış etik bir davranış değil belki niyetin kötü değildir ama sonuçta bu işi tam anlamıyla bilmeden yapmak doğru değildir, şahsen ben yapıyorum ama site sahiplerinin istediği doğrultusun da yapıyorum yoksa onun dışın da bir siteyi taramak açık bulup site adminlerine söylemek vs... ne yani internet dünyasın da süper kahraman olma gibi bir hayalin mi var, ve tavsiyem site sahipleriyle iletişime geç ve niyetinin kötü olmadığını onlara anlat ve ikna et, benim düşüncem bu..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.