Türk Sitesine İzinsiz Giriş Yaptım

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0
Merhaba, ben web server güvenliğine merak sarmıştım 2 gündür. Bypass yöntemini öğrendim ve yabancı sitelerde deniyordum. Fakat nerdeyse hepsi başkaları tarafından zaten hacklenmişti. Bende bunun yerine Türk sitelerinde açık arayıp uyarmaya karar verdim hatta bunun için index bile yapmıştım. Ama sonra index basmamaya site sahibiyle iletişime geçmeye karar verdim ve bu şekilde açık bulduğum 2 Türk sitesinin adminlerini uyardım. Devam ederken denediğim bir Türk sitesinde izinsiz giriş yaptınız ip adresiniz kayıt edilmiştir gibi bir yazı çıktı. Bu durum beni çok korkuttu ve daha reşit bile değilim. Tor veya vpn gibi programlar kullanmıyordum bunun bir suç olacağını düşünmüyordum çünkü sadece uyarı yapıp yabancılar tarafından saldırıya uğramasını engelliyorduk. Bana dava açarlar mı bu yaptığım suç mudur lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim bu durum aşırı derecede korkuttu beni. Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.

d11dd11

Üye
21 Şub 2010
153
0
mail filan atmana gerek yok hiçbir şey olmaz, ergenlik zamanlarımda beynim henüz gelişmemişken gidip bir forumun /admin.php sayfasına brute force programlarıyla giriş yapmayı denemiştim, program 5-6 kez denedikten sonra boş bir web sayfasında kocaman uyarı yazısı gelmişti, gece kendimi daltonlar gibi beyazlı siyahlı tişörtlerle hapiste hayal ediyordum artık ne yaptığımı sandıysam.

HackingTime

Katılımcı Üye
2 May 2020
267
2
DÜNYA
Kardeşim geçmiş olsun.
Yaptığın şey kesinlikle bir suçtur !
daha reşit olmadığınızdan dolayı fazla bir ceza yazılacağını sanmam.
mailinize dönüş olunca bize de yazarsınız.
İYİ FORUMLAR !

Crowy

Yeni üye
5 Şub 2019
18
0
Şikayette bulunursa başın ağrıyabilir tazminat davası bile açma hakkı var
Mutlaka site sahibine ulaşmaya çalış
Durumu anlat

Mail attım fakat henüz geri dönüş olmadı hocam.

mail filan atmana gerek yok hiçbir şey olmaz, ergenlik zamanlarımda beynim henüz gelişmemişken gidip bir forumun /admin.php sayfasına brute force programlarıyla giriş yapmayı denemiştim, program 5-6 kez denedikten sonra boş bir web sayfasında kocaman uyarı yazısı gelmişti, gece kendimi daltonlar gibi beyazlı siyahlı tişörtlerle hapiste hayal ediyordum artık ne yaptığımı sandıysam.

Çok teşekkürler sayende biraz içim rahatladı teşekkürler.

Kardeşim geçmiş olsun.
Yaptığın şey kesinlikle bir suçtur !
daha reşit olmadığınızdan dolayı fazla bir ceza yazılacağını sanmam.
mailinize dönüş olunca bize de yazarsınız.
İYİ FORUMLAR !

Umarım teşekkürler, dönüş yapılırsa son durumu burayada yazacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.