TurkHackTeam açılış sebebi nedir?

emircan1317

Yeni üye
21 Eki 2022
17
3
peki hiç gördünmü burda yardımlaşmayı bilgi edinip paylaşım yapanı menfaatsiz karşılık beklemeden yardımcı olan birini ?

emircan1317

Yeni üye
21 Eki 2022
17
3
coderx reisim öyle diyorsunda kimle şurda yardımcı olması için talep ettiğim bilgi karşılığında bi ücret olmadan yapmıyor bi karşılık olmadan yardımcı olmamı istediğim şeye yardımcı olurmusun peki ?

emircan1317

Yeni üye
21 Eki 2022
17
3
reisim mesela pek hakim değilimde buraya benim destek olaarak yardım istedğklerimi görebiliyormusun defalarca ricada bulunmuşum hem büyüklerimden hem küçüklerimden

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,698
566

reisim mesela pek hakim değilimde buraya benim destek olaarak yardım istedğklerimi görebiliyormusun defalarca ricada bulunmuşum hem büyüklerimden hem küçüklerimden
Hesap çalma, telif, taklit gibi konular açmışsın. Açmadan önce sağ üst köşedeki butondan arayabilirsin. Bulamadıysan konuyu öyle açarsın. Yardım etmemeleri bizim problemimiz değil, bilgili olan ve bilgisini paylaşmak isteyen birisi varsa yardımcı olur. Bu yakındığın duruma biz bir şey yapamayız, üyelerin insiyatifine kalmış bir şey. Burada yardım bulamadın mı? Türkiye'de forum olarak sadece THT yok, diğer yerlerden de yardım isteyebilirsin. Yardım istediğin konular ücret karşılığı yapılan bir şey, bu istediklerini kimse ücretsiz yapmaz bu zamanda. Ben hayrına taklit telif ile hesap kapatan, hesap çalan birisini görmedim. Umarım tek seferde açıklayıcı bir yazı olmuştur.

Captain Black

Katılımcı Üye
17 Eyl 2022
488
273
Dubai
Forumun misyonunda aradığın cevapların çoğu vardır ancak ben kısa bir özetleyem.
Forumumuz ücretsiz olup birbirleriyle yardımlaşan birbirlerine bir şeyler öğretmeyi amaçlayan bir türk forumudur ne kadar adında hack kelimesi geçsede tek amacımız hack değildir. Yazılım birimleri arge birimleri olsun bir çok birimimiz vardır bu birimlerden yazılımcılar forum için ve ülke genelinde kullanılabilecek bir çok uygulama geliştirmiştir be geliştirmeye devam ediyordur. Blue tim olarakta bir birimimiz var oradaki çoğu rütbeli hocamız buradan öğrendiği araştırdığı bilgiler ile yaşantısında işler bulmuş ve güzel kazançlar elde etmiş kişilerdir burada misyona aykırı gelmeyecek her konuya yardım etmeye çalışırız ama her şeyi bizden beklememen lazım araştırman lazım

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
bilgi karşılığında bi ücret olmadan yapmıyor
Bu zaten normal bir şey (her konu için geçerli değildir.). İnsanlar yıllarca çabalıyor çalışıyor ve bir bilgi birikimine kavuşuyor. Bu zaman içinde büyük paralar harcayanlar bile var. Ve sen birden bu emeği 2 saniye de elde etmek istiyorsun. Tabi ki de arkadaşların ücret istemesi normal.
"Mesela bana site yapabilecek olan var mı?" Yazdığını varsayalım. Adam siteyi sıfırdan yaptığı taktirde, en az 1 haftası gidecek. Bu yüzden ücret istemesi normal.
bilgi edinip paylaşım yapanı menfaatsiz karşılık beklemeden yardımcı olan birini ?
Evet.

Bir de sorulan basit sorulara veya hızlıca yapılabilecek konulara insanlar yardım ediyor. Ama herkes senin sorduğun konu hakkında da bilgiye sahip olamayabiliyor.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,949
1,452
2. maddeyi okuyunuz .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.