Uykusuzluk Sıkıntı yaratırmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
13 Ara 2015
246
0
Vancouver
Beyler hergün eve 10 da geliyorum.malum pc oturmak için zaman ayırıyorum gece 3-4 kadar takılıyorum kahve içiyorum her gece .Sabah 7 de kalkıyorum 3 saat uyku ileyim her gün . Uykusuzluk sıkıntı yaratırmı?

13 Ara 2015
246
0
Vancouver
Haftada toplam 5-6 saat falan uyuyorum.Başlarda sıkıntı yaratıyordu ama bünye alışınca geçti hepsi.Yalnız tek sorun çok çabuk hasta oluyorsun.Uykuyu bastırmak için ise yüksek sesli şeyler dinle,beyin aktiviten artınca uyku bastırılıyor.Ayrıca içtiğin kahve bir süre sonra yetmemeye başlar.

Misal her gece 2 bardak içiyorsan,vücut bir süre sonra ona alışıyor.Yeterli gelmemeye başlıyor.Döngü bu.Sürekli miktarı arttırmanda sağlığa faydalı değil.Soğuk ve dediğim gibi kalp atışlarını hızlandırabileceğin aktiviteler yaparsan (gece nereden bulacaksan öylesini :D) uykuyu unutursun.Zaten alışıksındır,uyumasan da hissetmiyorsun eksikliğini değil mi?

gece gece yüksek sesli müzikler hmm mahalleyi ayağa kaldırmayalım :D dediğiniz şeyleri gece nasıl yapabilirim bilemiyorum .Uyumasam eksikliğini hissediyorum uykum geliyo kahve arıyorum

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron
gece gece yüksek sesli müzikler hmm mahalleyi ayağa kaldırmayalım :D dediğiniz şeyleri gece nasıl yapabilirim bilemiyorum .Uyumasam eksikliğini hissediyorum uykum geliyo kahve arıyorum

Söylendi mi bilmiyorum ama elma iyidir.Ayrıca akşam yediğin yemeklerde geceyi etkiler.

He şunu söylemeyi unuttum.Vücudunun dengesi de bozulur başlarda...

Sonuçta biyolojik saat olayı var.Normalde saat 9 gibi insan vücudu sindirim olayına başlıyor,o tarz işlemler hep.Onun değişmesi,yemek yemenin etkileri falan çok.

talyus

Kıdemli Üye
5 Ağu 2007
2,163
3
Diye Sorma
Uykusuzluk birsey yapmaz gibi sacma sapan seyler yazanlara itibar etme her turlu hastalik uykusuzluktan gelir vucudun direnci azalir bas agrisi ve asabiyet cok olur bir zaman sonra ise bitkin dusersin halusinasyon bile gorebilirsin insana 8 saat uyku iyi gelir en idealide budur

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
248
İstanbul
Yanlış hatırlamıyosam beynimiz gece 1.30 - 2.00 arası bir salgı üretiyormuş bu salgı vücüt yapısını ve genetiğini yeniliyomuş sanırsam duyduğuma göre bir de aç karınla kahve içmen ilerde miden deline bilir.

The xx

Üye
8 Nis 2016
149
0
İdeal uyku bilmem kaç saat değildir kardeşim. Kendini bedenen ve zihnen dinlenmiş hissediyorsan aldığın uyku senin için verimlidir. Herkes farklı uyku saatleriyle çalışır. Uykuyu iyi uyumak en önemlisi. Kahveyi de ömrün boyunca bırakman senin için yararlı olacaktır ki ben yıllardır sert ve sık kahve içen birisiyim. Bir süre sonra bağışıklık kazandım sanırım, biraz olsun uykumu açmıyor. Senin uykunu açması da psikolojiktir diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.