Çözüldü Vergi Hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bycavo

Katılımcı Üye
4 Tem 2014
427
0
sys32klasörü
Biz niye vergi veriyoruz ?
-yol yaptırmak köprü yaptırmak için
peki beyler biz köprüden geçerken niye tekrar ücret ödüyoruz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

esb gamer

Üye
8 Eyl 2016
182
0
lost city
Hastalandığında evine ambulans gelebilsin diye,
Sana okuma yazma öğreten öğretmen ailesini geçindirsin diye,
Sen evinde sıcak yatakda yatarken soğukta canını ortaya koyan askerlerin maaşları ödensin diye,
Ve evet onca fakir fukara varken suriyeli "kardeşlerimizin" elektirik,su,iletişim,sağlık harcamaları karşılansın diye vergi ödüyorsun.

hocam gerçekten etkilendim şahane cevap

snopfortune

Yeni üye
26 Ocak 2016
10
0
Cεys;7824499' Alıntı:
biz niye mi vergi veriyoruz.
ülkemiz kalkınsın diye.
peki köprüden geçerken niye mi para veriyoruz tekrar.
ülkemiz daha daha çok kalkınsın diye.
biz biraz zorlanacağız fakat bizden sonra gelen neslimiz rahat etsin diye
Kalkınıyoruz?

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Arkadaşlar, dostlarım bizim benim senin yaşadığın ülkenin içindeyiz. Bu ülke ile dalga geçmek yerine neden üretemiyoruz sorusu üstüne kafa yorsak sizce de daha hoş olmazmı? Lütfen beni yanlış anlamayın kesinlikle ters bir ne niyetim ne cevabım var sadece görüşümü sunuyorum ve size de saygı duyuyorum fakat ülke yi yadırgamak yerine biz nerde hata yapıyoruz bu gençlik nerde hata yapıyor veya biz neyden uzaklaştık diye bir baksak bence daha iyi olacaktır. Belki bazı şeyler geçmişte yapılmamış olabilir fakat bu şimdi yapılmiyacağı anlamına gelmez. Her şeyi salıp dalga geçmek yerine biraz da olsa toparlanmak daha iyidir bence dostlarım

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Arkadaşlar, dostlarım bizim benim senin yaşadığın ülkenin içindeyiz. Bu ülke ile dalga geçmek yerine neden üretemiyoruz sorusu üstüne kafa yorsak sizce de daha hoş olmazmı? Lütfen beni yanlış anlamayın kesinlikle ters bir ne niyetim ne cevabım var sadece görüşümü sunuyorum ve size de saygı duyuyorum fakat ülke yi yadırgamak yerine biz nerde hata yapıyoruz bu gençlik nerde hata yapıyor veya biz neyden uzaklaştık diye bir baksak bence daha iyi olacaktır. Belki bazı şeyler geçmişte yapılmamış olabilir fakat bu şimdi yapılmiyacağı anlamına gelmez. Her şeyi salıp dalga geçmek yerine biraz da olsa toparlanmak daha iyidir bence dostlarım
Cidden soruyorum. Senin benim ne katkımız olabilir. Bunca sıkıntılarımız olup da gideren bir şey olmayınca... Kişi, imkanı ölçüsünde gelişebilir,..

cakir00

Yeni üye
30 Eyl 2017
23
0
Bursa
Yurtdışı alışveriş 22 Euro ya düştü. önceden 30 euro idi. Ülke içi kalkınma olsun diye yapıldı.

Yukarda arkadaşın birisi yazmış üretim diye. Çin yıkılmaz olarak düşünüyorum çünkü üretim var sonsuz bir üretim ve satabileceği bir pazar var. Makina kalıbı yaptıracaksanız bile bir sürü şirket bunu sizin adınıza çinde ürettirip daha ucuza türkiyeye ithal edebiliyor bu da durumun aslında gelecek yıllarda ki üretim olmazsa çok tüketim toplumu olacağımızın en bariz göstergesinden birisi.

Asıl nokta vergi olmamalı asıl nokta üretim olmalı

Köyde yaşayan oranı %7.5 ama köyde yaşayanla şehirde yaşayan arasında uçurum olmamalı eğer bu olursa kim köyü ne yapsın?

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Cidden soruyorum. Senin benim ne katkımız olabilir. Bunca sıkıntılarımız olup da gideren bir şey olmayınca... Kişi, imkanı ölçüsünde gelişebilir,..
Eğer genç isek ileride gerçekten ülkeye yardımcı olacak yurt dışına kaçmayacak doktorlar, mühendisler yetişebilir. Eğer gençlik gerçekten durumu farketseydi motor üretecek mühendislerimiizn sayısı fazla olurdu. Şuan da bir şey yapamiyacağın iler de yapamiyacağın anlamına gelmiyor dostum. Sadece olaylara biraz büyük pencereden bakmak gerekiyor ben en basit örneği verdim daha bir çok etken var :)

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Yapılan yorumların bir kısmını okudum. Unutulmaması gereken bir şey varsa o da, HÜKUMET ile DEVLET ayrımıdır. Baştakiler daha güzel yesin diye düşüneni bile gördüm. Gençler, seversiniz sevmezsiniz ayrı. Örtülü ödenek" diye bir şey var. Ülkenin başbakanı, ülke menfaatine olacağını düşünüyorsa, örtülü ödenekten istediği yere istediği kadar parayı-ödenekteki para tutarınca elbette- hesap vermeden kullanabilir. Bu vergiler ise, klasikleşmiş tabir vardır 80ler gençliği çok kullanır, yol su elektrik olarak döner derler. Bazı yapılanlardan ekstra,vergi harici ücret alınmasından bahsetmişsin. Örneğin vergilerimizle köprü yapılıyor sonra bu köprüden geçerken ücret ödüyoruz vesaire.
Ödenen vergiler,daha çok kendi içinde para kazanamayacak şeylere yatırılır. Örneğin senin verdiğin ötv-kdv ile, ki devlete en büyük katkı sağlayan vergilerdir, askeri alanda yatırım yapılır,eğitim veren öğretmenin maaşı ödenir,askerin sıkacağı kurşun satın alınır, hizmet sektöründe çalışan memura maaş ödenir. O köprüden alınan para ile ise önce yapım masrafı çıkarılır,sonra da kasaya ek girdi sağlaması hedeflenir. Umarım kafandaki soru işaretlerini azaltabilmiş,hatta giderebilmişimdir.

Kobra12

Yeni üye
9 Ara 2017
7
0
Policia
XD moruk şöyle birşey var türkiyede darphane diye birşey var ee peki vergi üstüne vergiler artıyor zam desen zam ZAM ZAM ZAM oluyor peki darphane ne işe yarıyor ??

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Eğer genç isek ileride gerçekten ülkeye yardımcı olacak yurt dışına kaçmayacak doktorlar, mühendisler yetişebilir. Eğer gençlik gerçekten durumu farketseydi motor üretecek mühendislerimiizn sayısı fazla olurdu. Şuan da bir şey yapamiyacağın iler de yapamiyacağın anlamına gelmiyor dostum. Sadece olaylara biraz büyük pencereden bakmak gerekiyor ben en basit örneği verdim daha bir çok etken var :)
Belki bir gün desek de o günün gelmeme ihtimali de var. Ben işin olumsuz tarafını, bardağın boş tarafını da düşünerek hareket ederim. Ama bakış açına diyecek bir şeyim yok, güzel dedin.
Yapılan yorumların bir kısmını okudum. Unutulmaması gereken bir şey varsa o da, HÜKUMET ile DEVLET ayrımıdır. Baştakiler daha güzel yesin diye düşüneni bile gördüm. Gençler, seversiniz sevmezsiniz ayrı. Örtülü ödenek" diye bir şey var. Ülkenin başbakanı, ülke menfaatine olacağını düşünüyorsa, örtülü ödenekten istediği yere istediği kadar parayı-ödenekteki para tutarınca elbette- hesap vermeden kullanabilir. Bu vergiler ise, klasikleşmiş tabir vardır 80ler gençliği çok kullanır, yol su elektrik olarak döner derler. Bazı yapılanlardan ekstra,vergi harici ücret alınmasından bahsetmişsin. Örneğin vergilerimizle köprü yapılıyor sonra bu köprüden geçerken ücret ödüyoruz vesaire.
Ödenen vergiler,daha çok kendi içinde para kazanamayacak şeylere yatırılır. Örneğin senin verdiğin ötv-kdv ile, ki devlete en büyük katkı sağlayan vergilerdir, askeri alanda yatırım yapılır,eğitim veren öğretmenin maaşı ödenir,askerin sıkacağı kurşun satın alınır, hizmet sektöründe çalışan memura maaş ödenir. O köprüden alınan para ile ise önce yapım masrafı çıkarılır,sonra da kasaya ek girdi sağlaması hedeflenir. Umarım kafandaki soru işaretlerini azaltabilmiş,hatta giderebilmişimdir.
Sorun da şu aslında, çok vergi, vergilere çok zam...
Yazı için teşekkürler...

Son düzenleme:

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Yorumlarda gördüm veri ile ülke kalkınmaz. Ülke sanayisi ile, yaptığı çalışmalar ile, gerek teknoloji, gerek turizm gibi bize para getiren şeylerle kalkınmaktır. Vergi ise halktan alıp tekrar hakla bu köprü, hastane, yol gibi şeylerle geri döner. Ama bunların parçalarını ülkemizde üretemediğimizi dış ülkeden aldığımız için daha yüksek fiyat vergiler ödüyoruz.

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'

Yorumunuz u okudum çok detaylı bilgi için sağolun ama bir şey dışında o köprüler şuan yap işlet devret tarzı yani devletin aksine belli bir sayı geçmediginde
O farkı devletimiz bir şekilde kapatıyor iyi forumlar diliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.