Çözüldü Vergi Hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bycavo

Katılımcı Üye
4 Tem 2014
427
0
sys32klasörü
Biz niye vergi veriyoruz ?
-yol yaptırmak köprü yaptırmak için
peki beyler biz köprüden geçerken niye tekrar ücret ödüyoruz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Belki bir gün desek de o günün gelmeme ihtimali de var. Ben işin olumsuz tarafını, bardağın boş tarafını da düşünerek hareket ederim. Ama bakış açına diyecek bir şeyim yok, güzel dedin.

Sorun da şu aslında, çok vergi, vergilere çok zam...
Yazı için teşekkürler...
Öyle tabii bakış açısı her daim saygılıyım :). Bir hadis ya da ayet vardı hangisi olduğunu tam hatırlayamıyorum yanlış ise bağışlayın ve lütfen yanlış anlamayın şu söz benim her zaman yaşam felsefem olarak öncülük etmiştir;
"Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünyayı, yarın ölecekmiş gibi öbür dünyayı yaşayın."

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Öyle tabii bakış açısı her daim saygılıyım :). Bir hadis ya da ayet vardı hangisi olduğunu tam hatırlayamıyorum yanlış ise bağışlayın ve lütfen yanlış anlamayın şu söz benim her zaman yaşam felsefem olarak öncülük etmiştir;
Ben de sahabe kavli diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim. Araştırmak gerek hadis kitaplarından. İşte ben de ikincisini de(birinci cümleyle beraber) düşünüyorum.

Son düzenleme:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Şöyle Bir Şey Dinlediğimi Yarım Yamalak Hatırlıyorum, Zamanında Türkiyenin Her Yerine Demir Yolu İle Ulaşım Sağlanıyormuş. Amariga "Türkiye Kardeş Gel Ben Sana Yol Yapayım, Accuk Para Alayım" Demiş. Zamanın Lideride "oq" Diyince Her Yer Kara Yolu olmuş... Gün Geçmemiş Amariga "Türkiye Kardeş Gel Ben Sana Bu Yollarda Gezmek İçin Hanhan Vereyim" Demiş. ZAmanın Lideride "Oq" Deeyince Ortalık Araba Dolmuş... Gün Geçmemiş Amariga " Türkiye Kardeş Sana Araplardan Aldığın Petrol Yetmez, Gel Ban Sana Bol Bol Petrol Vereyim" Demiş. Zamanın Lideride "oq" Demiş. Ama Zamanın Lideri Amerikanın Bu Kurnazlığına Uyanamamış, Amerikan Hizmetlerinin Vergisini Seyirtmeye Başlamış.. Gün Gün Olmuş Hala Amariga'ya Yol İçin Araba İçin Petrol İçin Vergi Veriyormuş...

Amerikanın Oyunları Demek İsteyen Kişilere Örneklendirme Yaptım, Cidden Durum Budur. Amerika Petrolü Çok Gelince Satacak Yer Arayıp Zamanında Türkiye İle Bu İlişkiye Girmiştir. Halbuki Demir Yolları İle Nerelerden Nerelere Ucuz Bir Şekilde Seyahat De Ediliyormuş. Neyse Konuyu Saptırdık Yine İyi Forumlar.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,870
355
27
anka
Çünkü bu köprüler özel şirketlere yaptırılıyor :) Türkiye'de köprüler gibi büyük yapılar 'Yap-İşlet-Devret' yöntemi ile yapılıyor.

Son düzenleme:

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Yorumunuz u okudum çok detaylı bilgi için sağolun ama bir şey dışında o köprüler şuan yap işlet devret tarzı yani devletin aksine belli bir sayı geçmediginde
O farkı devletimiz bir şekilde kapatıyor iyi forumlar diliyorum :)

Elbette yap işlet devretten haberdarım, her proje için değil daha çok mali açıdan ülkeyi zorlayacak projelerde kullanılıyor, anlaşma sağlanan projelerde kaç yıl konuşulduysa artık geçiş ücreti ihaleyi alan firmanın cebine, sonrasında devlet tüm geçiş ücretlerini alıyor, dediğin gibi ihale öncesinde,yılda şu kadar para kazanamazsan üstünü biz vereceğiz" sözü de veriliyor elbette.

bycavo

Katılımcı Üye
4 Tem 2014
427
0
sys32klasörü
Elbette yap işlet devretten haberdarım, her proje için değil daha çok mali açıdan ülkeyi zorlayacak projelerde kullanılıyor, anlaşma sağlanan projelerde kaç yıl konuşulduysa artık geçiş ücreti ihaleyi alan firmanın cebine, sonrasında devlet tüm geçiş ücretlerini alıyor, dediğin gibi ihale öncesinde,yılda şu kadar para kazanamazsan üstünü biz vereceğiz" sözü de veriliyor elbette.

aydınlattığınız için teşekkür ederiim

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

devlete her daim para lazım. Üretim olmayınca devlet de milletten almak zorunda kalıyor. Peki neden üretim yok? Türkiye'nin her yerinde üretimin temeli olan hayvancılık, tarım yapılıyor. Hatta bu hususta dünyada benzeri olmayan nadir ülkelerden biriyiz.
Batıda kentleşme oldu deriz de, ya doğu? Bomboş arazi. Peki neden Doğu'da uretim yok?cevap=PKK
peki neden batıda böylesine kentleşme oldu? Doğudan gelen göç yüzünden. Neden Doğu'dan batıya göç ettiler? Cevap=PKK.
Doğudan bir fayda alamadığımız gibi bir de savunmak zorunda olduğumuzdan zarar görüyoruz. Gerek maddi gerek manevi.
Bunun yanında bir de devletin içindeki üretime karşı olanlar var. Fullbright anlaşması F@tih projesi vs. Yaz yaz bitmezler..

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

Ben de sahabe kavli diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim. Araştırmak gerek hadis kitaplarından. İşte ben de ikincisini de(birinci cümleyle beraber) düşünüyorum.

Bir ara olay oldu bu. Hadis de değil ayet de :)
Ama buna benzer hadis vardır.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Sen Vergini Ver Ona Devlet Hastanesi Yol Köprü Metro İstasyonu Duraklar Otobüsler Satın Alınsın Teknolojiye Yatırım Yap Silah İçin Harcama Yap Vesaire Herşey O Vergilerden Çıkar Sen Bir Kere Vergi Ver Sonra Verme Ülke Nasıl Kalkınıcak ? O Para Bitecek Sonunda Ve Yaptırdığı Şeyden Tekrar Para Almalıki Para Tekrar gelsin Tekrar Yapsın... Ki Köprülerden Para Alınması Normal... Avrupa İle Asyayı'ydı Sanırım Tam Hatırlamıyorum Bağlamışlar Adam Köprüyle Bi Zahmet Ver Para... Uçakla Gitmeye Kalkışsan 300-400 Tl.

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
beyler şaka bir yana elbet o paralar bize hava su ve yol köprü olarak geri dönüyo
ne olursa olsun vermeliyiz vergi fln ülke silah alıyo fln belki o para askerimize polisimize gidiyo onlar bizi koruyo

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
beyler şaka bir yana elbet o paralar bize hava su ve yol köprü olarak geri dönüyo
ne olursa olsun vermeliyiz vergi fln ülke silah alıyo fln belki o para askerimize polisimize gidiyo onlar bizi koruyo
Bide O Yandan bak... Öğretmenlerin Parasını Müdürler Vermiyor Polisin Parasını Emniyet Müdürü Vermiyor İtfaiyecinin Parasını İtfaiye Memuru Vermiyor Devlet Kendisi Veriyor. Belediyecilerde Aynı Şekilde Emeklilerde.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
aynen bide bu yanı var.
Yani Demek İstediğim Sen Vergiyi Ver Devlet Paranı Çalsın Anca Boş boş Harcasın Değil... Bu Ülkede 1 Milyon Polis Olsa 1 Milyon İtfaiyeci 1 Milyonu Aşkın Öğretmen Desen Sadece Hepsinin Maaşı 2bin Olsa Ki Subaylar Falanda Var :) Onları Parası 10Milyonu Aşar. Ayda 10milyon Öyle 5 Milyon Emekli Olsa 7-8 Milyonda Onlara Gidiyor :)

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Yani Demek İstediğim Sen Vergiyi Ver Devlet Paranı Çalsın Anca Boş boş Harcasın Değil... Bu Ülkede 1 Milyon Polis Olsa 1 Milyon İtfaiyeci 1 Milyonu Aşkın Öğretmen Desen Sadece Hepsinin Maaşı 2bin Olsa Ki Subaylar Falanda Var :) Onları Parası 10Milyonu Aşar. Ayda 10milyon Öyle 5 Milyon Emekli Olsa 7-8 Milyonda Onlara Gidiyor :)

haklısın ynlz bence o rakamlar az bile yani en az o kadar olur.

GoldPack

Katılımcı Üye
24 Ocak 2016
802
0
Hastalandığında evine ambulans gelebilsin diye,
Sana okuma yazma öğreten öğretmen ailesini geçindirsin diye,
Sen evinde sıcak yatakda yatarken soğukta canını ortaya koyan askerlerin maaşları ödensin diye,
Ve evet onca fakir fukara varken suriyeli "kardeşlerimizin" elektirik,su,iletişim,sağlık harcamaları karşılansın diye vergi ödüyorsun.
Herşey Bundan İbaret :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.