Visual studio radio buton

8 Ara 2018
52
0
Arkadaşlar 4 tane radio button koydum bunlar a.b.c.d şıkkı fakat ben örnegin dogru cevap a ise a ya tıklayınca yanında tik çıksın istiyorum degilse dogru cevabın yanında tik çıksın a nın yanında çarpı çıksın istiyorum nasıl yapabilirim acilll

MALUK37

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
625
0
Hatay&#10003
Dostum mesela string a,b,c,d; ekle ve a=(radiobutton1.Text) tanit eğer sıkkın doğru olanını yapmak istiyorsan if Else olayı girer devreye mesela şöyle
if(soru1==a)
label1.Text="Doğru cevap";
Diye atarsın yanlış şıkkı işaret leyince onun yanlış yazması için ise
Else
Label1.Text="yanlış cevap";
Özelden daha ayrıntılı anlatabilirim dostum:)

Criminal^

Uzman üye
22 Eki 2014
1,154
2
Tokyo
Her bir radio button un yanına picture box koyarak yaptırablirsin bu işlemi ya da label koyarak doğru veya yanlış da yazdırabilirsin. Picturebox ların visible özelliğiyle oynayarak kolayca yapabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.