Vpn servisleri engellendi

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
peki ne zaman devreye giricek yasalandıktan sonra 10-50 bin tl cezası ? şuanda halen kullanmaktayım sonra boşa ceza yemeyelim :D
haftaiçi yürürlüğe girer zaten bende kullanıyorum
Ben Kendi VDS Me Kurduğum VPN Serveri Kullanıyorum Miss :D
iyiyimiş hepsi engellenirse seninkini kullanlaım
Yani ne zaman yasaklandı? Ben daha bu cuma pshiphon pro kullandım ve çalışıyordu?
şimdilik 1-2 tanesi çalışmıyo

ReHeL

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
414
0
Türkiye
Dandik olduğundan dolayı popüler olmayan VPN'e gir daha sonra oradan büyük VPN'e geç. Problem?

SyKQ

Üye
17 Mar 2018
56
0
İStanbul
Yav hepsi demedim zaten düzgün oku daha yasa çıkmadı herhalde
La zaten hepsini kast ettiğin ile ilgili bişey demedim. Demek istediğimi anlamadın. Demeye çalıştığım. Şimdi bu engelleri devam ettirecekler mi? Yazıda cezadan söz ediyordu, onu tam anlayamadım. Çünkü eğer devam ederlerse, yani amaç VPN kullanımını durdurmaksa önce en çok kullanılanlardan başlanır sonra yavaş yavaş hepsine engel koyarlar. İşte bu durum meydana geldiğinde bir şekilde VPN kullananlar tespit edilirse ceza olacak mı? (yada madde de anlatmaya çalıştığı şey internet sağlayıcıları için mi yani eğer VPN engeli koymazlarsa onlar mı ceza alıyor) Genel olarak soruyorum yazına bağlı olarak değil.

"erişim sağlayıcılara da"
-VPN hizmetine erişen kullanıcılar mı. Yoksa.
-VPN hizmetine izin veren İnternet sağlayıcılar mı demeye çalışmış?

"Bu maddeye dayandırılarak yapılan erişim engelleri sonucunda, 20 VPN sağlayıcısı ve şifreli mail hizmeti sunan ProtonMail’e artık Türkiye’den erişim mümkün değil."

Burada eğer yanlış anlamadıysam yasağın olduğunu söylüyor işte.

SyKQ

Üye
17 Mar 2018
56
0
İStanbul
Yasa çıkmadı derken. Hukuksal konular hakkında pek bilgi sahibi değilim. Yasa çıkmadı dediğine göre bu durum geçici mi oluyor yani. :)

dewrim36

Üye
20 Haz 2014
69
0
Deep Web
Acınacak haldesiniz ya :/ Konuyu açan arkadaş bi haber görmüş copy+paste ile oooohh gelsin postlar. Ya okuduğunuz herşeye inanmak zorunda mısınız? Biraz şüpheci olun biraz araştırmacı olun. Sırf mesaj kasmak için aptalca yorumlar atıyorsunuz. Burası THT bayanlar baylar. Kendinize çeki düzen verin!!! Açılan aptalca konuyu okuduktan sonra herkesin yapması gerekeni ben sizin için yapıyorum;

Konuda 5651 sayılı kanundan bahsediliyor. Girin google a yazın 5651 sayılı kanun diye. Onada üşenenler için link vereyim: T.C. Resm? Gazete

5651 sayılı kanunun 6. Maddesine (ç) benti eklenmiş diyor konuda! Al sana yalan. 5651 sayılı kanunun 6. Maddesine ç diye bir bent eklenmedi. 6. Madde 1 fırka (a,b,c) olmak üzere 3 bentten oluşurken 2 ve 3. fırka eklenmiştir!

Eklenen fırkalarda şöyledir:

(2) Erişim sağlayıcı, kendisi aracılığıyla erişilen bilgilerin içeriklerinin hukuka aykırı olup olmadıklarını ve sorumluluğu gerektirip gerektirmediğini kontrol etmekle yükümlü değildir.
(3) Birinci fıkranın (b) ve (c) bentlerinde yer alan yükümlülüklerden birini yerine getirmeyen erişim sağlayıcısına Başkanlık tarafından onbin Yeni Türk Lirasından ellibin Yeni Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

6. Maddenin tamamını tekrar yapıştırıyorum:

Erişim sağlayıcının yükümlülükleri
MADDE 6 – (1) Erişim sağlayıcı;
a) Herhangi bir kullanıcısının yayınladığı hukuka aykırı içerikten, bu Kanun hükümlerine uygun olarak haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak engelleme imkânı bulunduğu ölçüde erişimi engellemekle,
b) Sağladığı hizmetlere ilişkin, yönetmelikte belirtilen trafik bilgilerini altı aydan az ve iki yıldan fazla olmamak üzere yönetmelikte belirlenecek süre kadar saklamakla ve bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamakla,
c) Faaliyetine son vereceği tarihten en az üç ay önce durumu Kuruma, içerik sağlayıcılarına ve müşterilerine bildirmek ve trafik bilgilerine ilişkin kayıtları yönetmelikte belirtilen esas ve usûllere uygun olarak Kuruma teslim etmekle,
yükümlüdür.
(2) Erişim sağlayıcı, kendisi aracılığıyla erişilen bilgilerin içeriklerinin hukuka aykırı olup olmadıklarını ve sorumluluğu gerektirip gerektirmediğini kontrol etmekle yükümlü değildir.
(3) Birinci fıkranın (b) ve (c) bentlerinde yer alan yükümlülüklerden birini yerine getirmeyen erişim sağlayıcısına Başkanlık tarafından onbin Yeni Türk Lirasından ellibin Yeni Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

6. Maddenin 3. fırkasında diyor ki; 1. fırkanın (b) ve (c) bentlerinde yer alan yükümlülükleri yerine getirmeyen ERİŞİM SAĞLAYICISINA (BAK KULLANICISINA DEMİYOR SAĞLAYICISINA DİYOR) 10-50 bin tl ceza verilecek diyor!

İnşallah anlamışsınızdır. Böyle bir playformu post kasmak için kullanmayın ve insanlara yalan yanlış bilgiler verip devletine ve devlet kurumlarına düşman etmeyin! Vebalini ödeyemezsiniz
.

Son düzenleme:

SyKQ

Üye
17 Mar 2018
56
0
İStanbul
Acınacak haldesiniz ya :/ Konuyu açan arkadaş bi haber görmüş copy+paste ile oooohh gelsin postlar. Ya okuduğunuz herşeye inanmak zorunda mısınız? Biraz şüpheci olun biraz araştırmacı olun. Sırf mesaj kasmak için aptalca yorumlar atıyorsunuz. Burası THT bayanlar baylar. Kendinize çeki düzen verin!!! Açılan aptalca konuyu okuduktan sonra herkesin yapması gerekeni ben sizin için yapıyorum;

Konuda 5651 sayılı kanundan bahsediliyor. Girin google a yazın 5651 sayılı kanun diye. Onada üşenenler için link vereyim: T.C. Resm? Gazete

5651 sayılı kanunun 6. Maddesine (ç) benti eklenmiş diyor konuda! Al sana yalan. 5651 sayılı kanunun 6. Maddesine ç diye bir bent eklenmedi. 6. Madde 1 fırka (a,b,c) olmak üzere 3 bentten oluşurken 2 ve 3. fırka eklenmiştir!

a) Herhangi bir kullanıcısının yayınladığı hukuka aykırı içerikten, bu Kanun hükümlerine uygun olarak haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak engelleme imkânı bulunduğu ölçüde erişimi engellemekle,
b) Sağladığı hizmetlere ilişkin, yönetmelikte belirtilen trafik bilgilerini altı aydan az ve iki yıldan fazla olmamak üzere yönetmelikte belirlenecek süre kadar saklamakla ve bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamakla,
c) Faaliyetine son vereceği tarihten en az üç ay önce durumu Kuruma, içerik sağlayıcılarına ve müşterilerine bildirmek ve trafik bilgilerine ilişkin kayıtları yönetmelikte belirtilen esas ve usûllere uygun olarak Kuruma teslim etmekle,
yükümlüdür.

6. Maddenin 3. fırkasında diyor ki; 1. fırkanın (b) ve (c) bentlerinde yer alan yükümlülükleri yerine getirmeyen ERİŞİM SAĞLAYICISINA (BAK KULLANICISINA DEMİYOR SAĞLAYICISINA DİYOR) 10-50 bin tl ceza verilecek diyor!

İnşallah anlamışsınızdır. Böyle bir playformu post kasmak için kullanmayın ve insanlara yalan yanlış bilgiler verip devletine ve devlet kurumlarına düşman etmeyin! Vebalini ödeyemezsiniz
.

Yani eklenen fıkraların VPN ile ilgisi yok demek. Anladım hocam. Kızmayın :) Erişim sağlayıcısı deyince erişime geçen, erişim yapan kullanıcı olarak algılanıyo bi an işte. :) Teşekkürler bilgi için normalde araştırırım da vaktim yoktu :)

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE

yükümlüdür.

.

yav zaten hepsi engellendi demedim okumanızda sıkıntımı var kardeş erişim engelini aşanlar için diyorum düzgün oku

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.