Vpn servisleri engellendi

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
La zaten hepsini kast ettiğin ile ilgili bişey demedim. Demek istediğimi anlamadın. Demeye çalıştığım. Şimdi bu engelleri devam ettirecekler mi? Yazıda cezadan söz ediyordu, onu tam anlayamadım. Çünkü eğer devam ederlerse, yani amaç VPN kullanımını durdurmaksa önce en çok kullanılanlardan başlanır sonra yavaş yavaş hepsine engel koyarlar. İşte bu durum meydana geldiğinde bir şekilde VPN kullananlar tespit edilirse ceza olacak mı? (yada madde de anlatmaya çalıştığı şey internet sağlayıcıları için mi yani eğer VPN engeli koymazlarsa onlar mı ceza alıyor) Genel olarak soruyorum yazına bağlı olarak değil.

"erişim sağlayıcılara da"
-VPN hizmetine erişen kullanıcılar mı. Yoksa.
-VPN hizmetine izin veren İnternet sağlayıcılar mı demeye çalışmış?

"Bu maddeye dayandırılarak yapılan erişim engelleri sonucunda, 20 VPN sağlayıcısı ve şifreli mail hizmeti sunan ProtonMail’e artık Türkiye’den erişim mümkün değil."

Burada eğer yanlış anlamadıysam yasağın olduğunu söylüyor işte.

düzgün konuş la ney düzgün okursan anlarsın

dewrim36

Üye
20 Haz 2014
69
0
Deep Web
yav zaten hepsi engellendi demedim okumanızda sıkıntımı var kardeş erişim engelini aşanlar için diyorum düzgün oku

Ben gayet düzgün okudum. Hükümet karşıtı diken.com un ortaya attığı yalan haberi copy+paste yapmışsın. Benim kızmamın sebebi engellenmesi yada engellenmemesi değil. Benim kızma sebebim TÜRKİYE CUMHURİYETİ YASALARI doğrulltusunda yayınlar yapılıyor. Siz kendi yasanızı araştırmadan paylaşıyorsunuz. Siz belki kötü niyetli değilsinizdir ama bu şekilde kendinizi kötü niyetli insanlara alet ediyorsunuz.

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Alıntı: LORDCHUCKY´isimli üyeden Alıntı yav zaten hepsi engellendi demedim okumanızda sıkıntımı var kardeş erişim engelini aşanlar için diyorum düzgün oku Ben gayet düzgün okudum. Hükümet karşıtı diken.com un ortaya attığı yalan haberi copy paste yapmışsın. Benim kızmamın sebe...
Bak yalan haber olamaz çoğu vpn twitter hesaplarından açıklama yaptı Zaten

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Bu yazıyı VPN açıkken yazıyorum.(İmggur girmiştim bildiğiniz gibü ülkemizden girilmiyor)

nightmare81

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
623
0
Düzce
Gerçekten artık internet ülkemizde kullanılmaz bir hale geldi bilgiye erişmek artık çok zor bir hale geldi sadece sosyal medya kullanılabilir bir duruma geliyor gerçi onada RTÜK kontrolleri geldi telefonu veya bilgisayarı elimize aldığımızda aslında bir kelepçeye maruz kalıyoruz.

Son düzenleme:

dewrim36

Üye
20 Haz 2014
69
0
Deep Web
Bak yalan haber olamaz çoğu vpn twitter hesaplarından açıklama yaptı Zaten

Hocam bak bn ilk mesajımda sana link eşliğinde adı geçen kanunun maddelerini attım. Bir tatafta atılan twit bir tarafta yasa. Artık hangisine inanırsın bilmem ama kanunlara uymayan şirketlerin gerekli cezalar karşılığında hizmetini geri çekmiş olabileceğini de düşünmeni isterim

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Hocam bak bn ilk mesajımda sana link eşliğinde adı geçen kanunun maddelerini attım. Bir tatafta atılan twit bir tarafta yasa. Artık hangisine inanırsın bilmem ama kanunlara uymayan şirketlerin gerekli cezalar karşılığında hizmetini geri çekmiş olabileceğini de düşünmeni isterim

devlet çekti kendileri çekmedi

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Gerçekten artık internet ülkemizde kullanılmaz bir hale geldi bilgiye erişmek artık çok zor bir hale geldi sadece sosyal medya kullanılabilir bir duruma geliyor gerçi onada trük kontrolleri geldi telefonu veya bilgisayarı elimize aldığımızda aslında bir kelepçeye maruz kalıyoruz.

ahh ahh çok doğru sanal bitiyo yavaş yavaş

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Hocam şimdi neden her şeyi terse yoruyorsunuz. Bana düzgün oku deyip duruyorsunuz ben gayet düzgün okuyup anladım ve soru yöneltim neyi anlamadığıma kanaat getirdiniz.

o zmn la demeyeceksin

Peki hocam özür dilerim o zaman. :)

bende özür dilerim dostum hafif sinirliydim ondan :confused:

Olsun hocam. Önemi yok. Öğrenmemiz gereken çok şey var gereksiz sinirlere gelmeyelim dünyayı değiştirmek varken. :D

aynen devrem daha olun başı birşeye ihtiyacın olursa mesaj atman yeter

Hocam bu cevabınız beni çok mutlu etti. Bir kaç konuda rica bulunucam bu cevap için teşekkür ederim. :)

tabi dostum whatsap nosu atayım öm den

Hocam bir şey soracağım kendimiz vpn server oluştursak ve o server'ı kullansak bir problem yaşar mıyız?

hocam heralde olmaz ama genede araştırın

TorBrowser, Hotspot sheldd,CyberGhost, Zenmate, şu anda kullanılmakta nerde engellenmiş ?

spotflux kullanıyorum sorun yok

daha yasa çıkmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.