Yazılım müh.laptop önerisi

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Cümleten selamın aleyküm başlıktaki gibi bir sorunum var bunla ilgili elbette internette binlerca kaynak ve makale vardır ama ben burda işin ehli insanlardan bir kaç bilgi istiyorum.

İstediğim laptop hem gaming hem work odaklı olmasını istiyorum ve fiyat olarak 5 bin en fazla 6 bin tl limit var

En önemli sormak istediğim soru burdaki alt ve üstlerime c++,css,python,linux gibi programları çok rahat çalıştıracak laptoplar öyle ahım şahım 32 gb ram ya da intel core i9 9. nesil gibi öz. sahip olmalımıdır yoksa çok daha düşük öz. sahip olsa çalıştırabilir mi ?

Criminal^

Uzman üye
22 Eki 2014
1,154
2
Tokyo
Ben 8gb ram 7. nesil i5 işlemci kullanıyorum ve hem oyun hem de yazılımla alakalı tüm işlerimi halledebiliyorum. Daha hızlı ve kolay olmasını istersen bir üst versiyonunu yani 16gb ram ve i7 işlemci kullanabilirsin. Tabiki SSD her zaman şart. Bilgisayarım garantiye tabi olduğundan henüz ssd takamadım fakat bulabilirsen kesinlikle ssd bulunduran bir laptop almalısın. Hem şu an piyasada bulunan en iyi oyunları oynayabilir hem de kasma donma yaşamadan istediğin kodlamayı yapabilirsin. Ayrıca sanal bilgisayar olarak linux kurduğunda bile sorun yaşamazsın.

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Ben 8gb ram 7. nesil i5 işlemci kullanıyorum ve hem oyun hem de yazılımla alakalı tüm işlerimi halledebiliyorum. Daha hızlı ve kolay olmasını istersen bir üst versiyonunu yani 16gb ram ve i7 işlemci kullanabilirsin. Tabiki SSD her zaman şart. Bilgisayarım garantiye tabi olduğundan henüz ssd takamadım fakat bulabilirsen kesinlikle ssd bulunduran bir laptop almalısın. Hem şu an piyasada bulunan en iyi oyunları oynayabilir hem de kasma donma yaşamadan istediğin kodlamayı yapabilirsin. Ayrıca sanal bilgisayar olarak linux kurduğunda bile sorun yaşamazsın.

Markasını ve modelini atma şansın varmı başka önermek istediğin modeller olursa onlarıda atabilirsin mutlaka bakarım.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Oyun argümanı olmasa kesinlikle macbook derdim.. Stabil, kullanıcı deneyimi olarak güzel, üretkenlik açısından faydalı ve development yaparken birçok kolaylığı olan bir ekosistem sağlıyor.

Ama oyun dediğin için, yapabileceğin en iyi şey hepsiburada ya girip fiyat limiini verip araştırmak..

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Oyun argümanı olmasa kesinlikle macbook derdim.. Stabil, kullanıcı deneyimi olarak güzel, üretkenlik açısından faydalı ve development yaparken birçok kolaylığı olan bir ekosistem sağlıyor.

Ama oyun dediğin için, yapabileceğin en iyi şey hepsiburada ya girip fiyat limiini verip araştırmak..

Sağolun hocam önerdiğiniz bir marka varmı acaba ?

MALUK37

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
625
0
Hatay&#10003
Dostum merhaba sadece yazılım yapacaksan oyun oynamayacksan düşük bir bilgisayar alsanda yeter 3 GB yada 4 GB ram 300 GB harddisk 1 GB ekran kartı olan bir bilgisayar sana yeterde artar bile

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.