Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
Öncelikle merhaba astlarım ve üstlerim, ben mühendis olmak istiyorum ama yazılım mı yoksa bilgisayar mühendisi mi olsam karar veremedim :RpS_confused: . Yazılım veya bilgisayar mühendisi olmak için YGS ve LYS'den ne kadar puan almamız gerekir? Farkları nelerdir ve önerileriniz nelerdir ?
Birde elinde ücretsiz python eğitim kitabı (pdf) olan varsa atabilir mi?

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Kendi alakalı ve zevk aldığınız işi yapmanızı tavsiye ederim. Sonuçta bu işi sen yapacaksın :) Ha sen ne tercih ederdin derseniz yazılım mühendisliği çünkü benimde alakalı olduğum konu programlama :)
Puanlar hakkında bir bilgim yok :)

TRHackmaN

Üye
11 Şub 2015
60
0
Zonguldak
Program biliyomusun program biliyorsan eğer programlamada iyi para var kod yazabiliyomusun öncelikle kullandığın programlar varmı, okuduğun bölüm ne bununla ilgili okul puanlarına bakabilirsin üniversitelerin araştır internetten bu sana kalmış bişey

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
Kendi alakalı ve zevk aldığınız işi yapmanızı tavsiye ederim. Sonuçta bu işi sen yapacaksın :) Ha sen ne tercih ederdin derseniz yazılım mühendisliği çünkü benimde alakalı olduğum konu programlama :)
Puanlar hakkında bir bilgim yok :)

Bugün bitane hoca bilgisayar mühendisliğinde de yazılım görürsün demişti ikisinin arasındaki farkları yazar mısın ?

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Ama yazilim muhendisinin maaşi daha fazla ve bilgisayar muhendisliginde yazilima pek onem verilmiyormus

Yok kardeş yanlışın var. Ben bilgisayar mühendisliği okuyan abiye sordum derslerin %70i yazılım dedi. Bi de yazılımın maaşı yüksek olabilir ancak iş bulmak için bilkent üniversitesini kazanan lazım. 460 puan civarı :) kazanırım diosan sen bilirsin :)

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
kardeşim yazılım mühednsinde yani bi hacker gibisin kendi programını kendin yaparsın kod yazarsın her bok yazarsın yani anlayacağın
ülkenin şuan yazılım mühendislerine ihtiyacı var zaten bilgisayar mühendisi çok fazla

birde yazılım mühednsii sayılı üniver. var 2 tane devlet var
1-celal bayar manisa
2-unutuum geri kalan hepsi özel birde en iyi üniversite özel ama 421 puan istanbul bahçeşehir üniv

Bahçeşehir veya izmirdeki üniversite hedefim derslerim iyi gidebilirim diye düsünüyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.