Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
Öncelikle merhaba astlarım ve üstlerim, ben mühendis olmak istiyorum ama yazılım mı yoksa bilgisayar mühendisi mi olsam karar veremedim :RpS_confused: . Yazılım veya bilgisayar mühendisi olmak için YGS ve LYS'den ne kadar puan almamız gerekir? Farkları nelerdir ve önerileriniz nelerdir ?
Birde elinde ücretsiz python eğitim kitabı (pdf) olan varsa atabilir mi?

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Neden bilgisayar iste acikla dostum
Kardeş yazılım mühendisliği evet süper meslek, maaşı da güzel ancak Türkiye'de iş imkanı çok sınırlı. Bilgisayar mühendisliği de aynı ancak bilgisayar mühendisliğinde daha kapsamlı ders alıyorsun. Yazılım mühendisliği okuduğunda alacağın tüm dersleri burada da alıyorsun. Ve ayrıyeten daha farklı dersler de alıyorsun. Yani tek konuda değil 2-3 konuda uzman oluyorsun ve böylece iş imkânın artıyor. Ama illa yazılım okuyacam diyorsan sen bilirsin sonuçta senin hayatın. Bahçeşehir'i kazanabilirsen oku lakin dandik bir üniversitede de yazılım okumanın mantığı yok

``AlsancaK

Kıdemli Üye
14 Eki 2015
2,689
0
*:php?id()&
Kardesim Öncelikle Kusura Bakma ama her yapılan yorumun arkasından 3 -4 yorum yazma uyarı alırsın.. bide yazılım mühendisliği seçmeni tavsiye ederim ben bilişm okuyorum yazılım mühendiliği üzerine iyi bir iş bulursan 5 bin tlden asagı para almmassın ama cok calıs 421 puanlı bir üniversite var istanbulda oraya git derim bence.

Neria

Yeni üye
30 May 2013
43
0
İstanbul
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu tarz sitelerde böyle konular çok açılıyor. Site yöneticilerinden ricam gençleri bu hack olayına bu kadar özendirmeyelim. Eminim bir çoğunuz zevk için bu işi yapıyorsunuz yapıyoruz fakat bu bir meslek değildir, geleceğinizi hack yaparak idame edemezsiniz. Bu özentilikle genç kardeşlerimizi kaybediyoruz. Hacker olacağım hayaliyle saçma sapan üniversitelerde yazılım bilgisayar vb. mühendislikler okuyor. Eğer gerçekten yazılıma karşı bir ilginiz varsa bu bölümleri okuyun ve bölüm seçerken iş alanını iyi araştırın, kendi kişisel becerilerinizi bir sınayın ona göre karar verin. Ben bu bölümleri kesinlikle tavsiye etmiyorum üniversite okumadan çok daha iyi bir yazılımcı olabilirsiniz şayet bir İTÜ , Boğaziçi, Odtü kazanmadıysanız bunu bir İTÜ'lü kardeşiniz olarak söylüyorum.
Dipnot:İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim bilgisayarda okuyan arkadaşlarımdan yazılım dilleri konusunda çok daha bilgili olduğumu düşünüyorum.

Bonfire

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
692
0
İstanbul
Öncelikle merhaba astlarım ve üstlerim, ben mühendis olmak istiyorum ama yazılım mı yoksa bilgisayar mühendisi mi olsam karar veremedim :RpS_confused: . Yazılım veya bilgisayar mühendisi olmak için YGS ve LYS'den ne kadar puan almamız gerekir? Farkları nelerdir ve önerileriniz nelerdir ?
Birde elinde ücretsiz python eğitim kitabı (pdf) olan varsa atabilir mi?

yazılım bence çok iş var orda :trl yüksek seviye inglizce bilmen lazım ama

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
Öncelikle çoklu cevap vermeyi bilmediğim için teker teker yazıyorum uyarın için sağol. Zaten istanbul bahçeşehir hedefim ve yazilim okuyacağım gibi duruyor eğer çok önemli bi bilgi almazsam yazilim muhendisliginden caymam diye düşünüyorum hepinize teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.