Yeni bilgisayar alacaklar OKUYUN!!

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Hazır Bilgisayar Çöptür!

Merhaba arkadaşlar forumda hep yeni bilgisayar alacakları görüyorum ve hepsi hazır bilgisayar alıyor yani bilgisayar satan siteye girip normal bilgisayar alıyor. Forumda hangisini alayım diye başlıklar açıyorlar KESİNLİKLE hazır bilgisayar almayın paranızı direk çöpe atmış olursunuz. Firmalar parçaları anlaşma ile şirketlerden alırlar ve bir kasa içerisinde toplarlar. Eğer bunun maliyeti 5 liraysa size bunu 15liraya satmaya çalışırlar. Sizde toplama alın şirketle anlaşmanız olmasın 7 liraya aynı sistemi toplayın ve fazla para ödemeyin.

Hazır bilgisayar yerine toplama bilgisayar alın nedir toplama Bilgisayar?

Toplama bilgisayarda parçalar ekran kartı vs. Kendin alırsın ayrı ayrı ve daha az para ödersin.Firmalar parçaları alıyor ve üstüne korkunç bir kar payı koyup donanım konusunda pek bilgili olmayanlara kazık atıyor. Sizde kazık yemeyin arkadaşlar siz bana mesaj atın bütçenizi belirtin size ben toplayayım sonra gidin o parçaları Vatan Computer gibi yerlerden indirimle alın. Hazır bilgisayar almayın hazır bilgisayar çöptür. Hazır bilgisayarların genelde içinde nvidia gt630 yada gt740m var bu ekran kartı işlemcinizin içinde görüntü sağlayan entegre ekran kartından bile yavaş ve siz buna çok fazla ödüyorsunuz. Ekran kartları oyun oynayacaksanız en önemli bileşendir. İşemcilerden söz edersek hazır bilgisayarda işlemci ve ram ile müşteriler kandırılır. İ7 denip hangi i7 olduğu belli olmayan çarpan kilidi kapalı (overclock yapacaksanız çarpan kilidinin açık olması gerekte) işlemciler barındırılır. Ramler ise genelde 1333 mhz ve cl11 dir. Ramlerdeki mhz özellikle simülasyon oyunlarında kendini belirtir ideal ram mhz si 1600 dür. Cl değeri ise ram in gecikme süresidir ne kadar azsa o kadar iyidir ideal cl9 dur. Anakart giriş seviyesi yani düşük seviyedir hiçbir şekilde overclock imkanı tanımaz üstüne ekran kartı bile ekleyemezsiniz darboğaz yapar. Darboğaz nedir peki? Darboğaz ferrari ile köy yolunda gitmeye benzer ekran kartını ferrari köy yolunu ise anakarta benzetebilirsiniz yani anakart ekran kartının istediği bant genişliğini karşılayamaz darboğaz olur tam performans alamazsınız. Psu 300- 350 watt arası kalitesiz bir güç kaynağı vardır içine ızgaralarından baksanız boş olduğunu fark edersiniz ve çok hafiftirler sertifikalı bir güç kaynağı ağırlığıyla kendini belli ettirir toplama bilgisayardaki en önemli parçalarından biri güç kaynağıdır. Hazır bilgisayardaki aynı donanımı siz toplasanız bile en az 400 lira kar edersiniz. TOPLAMA BİLGİSAYAR alın az fiyata çok performans sizin olsun fakat paldır küldür gidipte almayın iyi bir araştırın. Sağlam bir bilgi için en az 1 ay araştırma yapmanızı tavsiye ederim yada bir bilene danışın. UNUTMAYIN bilinmeden alınan toplama bilgisayarda çöptür.

Mesaj Atın Bilgisayarı Toplayayım
Evet hazır bilgisayar almayın bütçenizi mesaj atın size parçaları söyleyeyim. Toplama bilgisayar konusunda yardıma ihtiyacı olanlarda mesaj atsın yardımcı olurum. Hertürlü donanım hakkında sorunu olan yada sorusu olan bana özel mesajdan mesaj atmanız yeterli.Kolay gelsin.

Not: Font rengi siyah üzeri yeşil seçmemin nedeni gözü en az yoran renk kombinasyonu olması.
Konu düzeltildi imla kuralları gözden geçirildi.

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Konu yeri yanlış, konuyu renklendir ve imla kurallarına uyarak yeniden yaz, paragraflara ayır. Yoksa konu okunmaz derecede kötü.

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Telefondan yazdığım için malesef renklendirme gibi şeyler yapamıyorum yarın düzenleyeceğim

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Kırılma ama bu forumda ki bireyler zaten bilgisayar konusunda hafife alınmayacak insanların olduğu yer.Diyeceksin ki herkes öyle değil. Ama bilgisayar konusunda merakı ve bilgisi olmayan tek tük diyebiliriz ki konu yeri de yanlış. Ayrıca Türkçe'mizi katletmek üzeresin telefondan yazacağına daha doğrusu yazamıyor isen rahat telefondan bir gün daha bekleyip Dilimizi koruyarak yazman daha iyi bir izlenip bırakabilirdi..

Son düzenleme:

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Kırılma ama bu forumda ki bireyler zaten bilgisayar konusunda hafife alınmayacak insanların olduğu yer diyeceksin ki herkes öyle değil ama bilgisayar konusunda merakı ve bilgisi olmayan tek tük diyebiliriz ki konu yeri de yanlış ayrıca Türkçe'mizi katletmek üzeresin telefondan yazacağına daha doğrusu yazamıyor isen rahat telefondan bir gün daha bekleyip Dilimizi koruyarak yazman daha iyi bir izlenip bırakabilirdi..
Kardeş tabiki haklısın fakat donanım hakkında sıkıntı çeken kişiler var yarın herşeyi düzelteceğim önerin için teşekkürler

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Dün bu konu açıldı arkadaşlar bakın Türkiye'de ki bilgisayarlar gerçek bilgisayarlar değildir.Çin malı bilgisayarlardır çin malıda 2 çeşide ayrılır.İyi çin malı kötü çin malı Türkiye'de ki bilgisayarlar iyi çin malı bilgisayarlardır orjinal değillerdir bunu neye dayanarak söylüyorum amerikada ki akrabam var intelde çalışıyor o söyledi...

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Dün bu konu açıldı arkadaşlar bakın Türkiye'de ki bilgisayarlar gerçek bilgisayarlar değildir.Çin malı bilgisayarlardır çin malıda 2 çeşide ayrılır.İyi çin malı kötü çin malı Türkiye'de ki bilgisayarlar iyi çin malı bilgisayarlardır orjinal değillerdir bunu neye dayanarak söylüyorum amerikada ki akrabam var intelde çalışıyor o söyledi...

Orijinal olunca ne olacak ki her bilgisayarımız çin malı aha benim laptop çin malı şu an takır takır çalışıyor ne arızasını gördük ne kötülüğünü kaldırmadığı oyun çıkmadı daha. :D

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Orijinal olunca ne olacak ki her bilgisayarımız çin malı aha benim laptop çin malı şu an takır takır çalışıyor ne arızasını gördük ne kötülüğünü kaldırmadığı oyun çıkmadı daha. :D
kardeş tabiki oyunları kaldırır ama bf4 ü ulturada oynamayı denedinmi anti aliasing açık bir şekilde :D aynı fiyata masa üstü toplasan oynardın 760 ile :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
kardeş tabiki oyunları kaldırır ama bf4 ü ulturada oynamayı denedinmi anti aliasing açık bir şekilde :D aynı fiyata masa üstü toplasan oynardın 760 ile :)

Yakında masaüstü bilgisayar diye bir şey kalmayacak :D ve evet BF4'ü ultrada açmayı denedim 30 fps/15 fps falan idare ediyor kart sağlam, ama 5 dakikada ısıdan kapandı :D

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Yakında masaüstü bilgisayar diye bir şey kalmayacak :D ve evet BF4'ü ultrada açmayı denedim 30 fps/15 fps falan idare ediyor kart sağlam, ama 5 dakikada ısıdan kapandı :D
:D benimde bilgisayarım mükemmel değil leptop eski bir bilgisayar.
ekran kartı işlemcisi intel hd 4000 var :D minecraft bile açmıyor idare ediyoruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.