Yeni bilgisayar alacaklar OKUYUN!!

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
konu guzel bende ayni seyi savunmusumdur kendi pc ni kendi kafana ve cebine gore yap diye £1000 luk hazir pc ile benim £250 a topladigim pcnin arasinda hic fark yok aslinda toplama pc de daha cok olanak var ucuz oluyor diye kimse bakmiyor
ayrica konuya hakim olmak istiyorsan biraz daha itina gostermen gerekiyor

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Hazır Bilgisayar Çöptür!

Merhaba arkadaşlar forumda hep yeni bilgisayar alacakları görüyorum ve hepsi hazır bilgisayar alıyor yani bilgisayar satan siteye girip normal bilgisayar alıyor. Forumda hangisini alayım diye başlıklar açıyorlar KESİNLİKLE hazır bilgisayar almayın paranızı direk çöpe atmış olursunuz

Hazır bilgisayar yerine toplama bilgisayar alın nedir toplama Bilgisayar?

Toplama bilgisayarda parçalar ekran kartı vs. Kendin alırsın ayrı ayrı ve daha az para ödersin.Firmalar parçaları alıyor ve üstüne korkunç bir kar payı koyup donanım konusunda pek bilgili olmayanlara kazık atıyor. Sizde kazık yemeyin arkadaşlar siz bana mesaj atın bütçenizi belirtin size ben toplayayım sonra gidin o parçaları Vatan Computer gibi yerlerden indirimle alın. Hazır bilgisayar alanları görünce içim cız ediyor hazır bilgisayar çöptür. Hazır bilgisayarların genelde içinde nvidia gt630 yada gt740m var bu ekran kartı işlemcinizin içinde görüntü sağlayan entegre ekran kartından bile yavaş ve siz buna çok fazla ödüyorsunuz. Anakart giriş seviyesi yani düşük seviyedir. Psu 300- 350 watt arası yani çöp. Hazır bilgisayardaki aynı donanımı siz toplasanız bile en az 400 tl kar edersiniz!. Lütfen TOPLAMA BİLGİSAYAR alın az fiyata çok performans sizin olsun.

Mesaj Atın Bilgisayarı Toplayayım
Evet hazır bilgisayar almayın bütçenizi mesaj atın size parçaları söyleyeyim. Toplama bilgisayar konusunda yardıma ihtiyacı olanlarda mesaj atsın yardımcı olurum. Kolay gelsin.

Not: Font rengi siyah üzeri yeşil seçmemin nedeni gözü en az yoran renk kombinasyonu olması.
Konu düzeltildi imra kuralları gözden geçirildi.

İmla kuralları :)

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Haklısın ''toplama bilgisayar'' konusu aslında bir hobi diyebiliriz iki yıl önce başladı yeni bir bilgisayar alma gereksinimi ve toplama bilgisayar konusunda kendimi geliştirmeye çalıştım. İyi bir bilgi birikimim var yüzeysel değil detaylı bir şekilde. Bu konuyu konuşunca bile insan zevk alıyor bir süre sonra. Toplama candır.

3 Kas 2013
61
0
istanbul
Nedense türk insanları toplama bilgisayarlara pek sıcak bakmayan bir millet yani Bakanda var ama çoğunluk hazır bilgisayar alıyor bende öyle yapmıştım maalesef ve cidden toplama yapsaydım bu parayı neredeyse yarısını öderdim :(

F e d a i

Uzman üye
28 Şub 2013
1,123
0
Bilinmez
Hazır Bilgisayar Çöptür!

Merhaba arkadaşlar forumda hep yeni bilgisayar alacakları görüyorum ve hepsi hazır bilgisayar alıyor yani bilgisayar satan siteye girip normal bilgisayar alıyor. Forumda hangisini alayım diye başlıklar açıyorlar KESİNLİKLE hazır bilgisayar almayın paranızı direk çöpe atmış olursunuz

Hazır bilgisayar yerine toplama bilgisayar alın nedir toplama Bilgisayar?

Toplama bilgisayarda parçalar ekran kartı vs. Kendin alırsın ayrı ayrı ve daha az para ödersin.Firmalar parçaları alıyor ve üstüne korkunç bir kar payı koyup donanım konusunda pek bilgili olmayanlara kazık atıyor. Sizde kazık yemeyin arkadaşlar siz bana mesaj atın bütçenizi belirtin size ben toplayayım sonra gidin o parçaları Vatan Computer gibi yerlerden indirimle alın. Hazır bilgisayar alanları görünce içim cız ediyor hazır bilgisayar çöptür. Hazır bilgisayarların genelde içinde nvidia gt630 yada gt740m var bu ekran kartı işlemcinizin içinde görüntü sağlayan entegre ekran kartından bile yavaş ve siz buna çok fazla ödüyorsunuz. Anakart giriş seviyesi yani düşük seviyedir. Psu 300- 350 watt arası yani çöp. Hazır bilgisayardaki aynı donanımı siz toplasanız bile en az 400 tl kar edersiniz!. Lütfen TOPLAMA BİLGİSAYAR alın az fiyata çok performans sizin olsun.

Mesaj Atın Bilgisayarı Toplayayım
Evet hazır bilgisayar almayın bütçenizi mesaj atın size parçaları söyleyeyim. Toplama bilgisayar konusunda yardıma ihtiyacı olanlarda mesaj atsın yardımcı olurum. Kolay gelsin.

Not: Font rengi siyah üzeri yeşil seçmemin nedeni gözü en az yoran renk kombinasyonu olması.
Konu düzeltildi imla kuralları gözden geçirildi.

1. Yazını düzelt dostum
2. konu yanlış yerde
3. hazır bilgisayar çöp değildir (apple asus vs.)

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
1. Yazını düzelt dostum
2. konu yanlış yerde
3. hazır bilgisayar çöp değildir (apple asus vs.)

1-Yazının neresini düzelteyim.
2- Konuyu neden burda açtığımı daha önce izah ettim.
3-Asus tytan alırsan yada Macbookpro alırsan çöp değildir (aslında oda çöp kendin toplasan %40 daha ucuza toplarsın) ammavelakin gidipte 2000 tl ye hazır bilgisayar alırsan o çöptür.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
sabitlenene kadar güncel tutmaya çalışıyorum :)

biraz daha genişlet konuyu böyle bayağı büyük bir yazı olması lazım sabitlenmesi için. tabii konuyu büyütmene yardım ederim bende birşeyler eklerim üstüne :D Daha doğrusu kısa ve öz olması lazım ama uzun ve öz olursa bir sakınca gelmez ve garantilersin :D

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
506
24
Praise The Fool
Cok Guzel Olmuş Konun Mükemmel Bırde Forumdakı Yenı Pc Alıcaklara Ozelden Yardım Edersen Konun Cok Ilgılı Olur Bence Lazım Bole Bişi :)

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Tabiki özelden yeni pc alacak arkadaşlara yardım ederim ve yarın konuyu iyice genişletmeyi planlıyorum öneriler için teşekkürler.

Güncel konu büyütüldü dahada büyütülecek hertürlü donanım ile ilgili sorununuza yada sorunuza açığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
Bence iyi bir konu olmuş nokta koydugun yerleri alt satıra indir hep.
Ben toplama aliyim diyorumda kötü diyorlar anlmadım gitti laptop'da bozuldu format gerektiriyor.
Elimde ne kadar para varsa yaziyim özelden veya burdan yardımcı olursan sevınırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.